www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Jarosław Filar

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 3: Łomianki – osiedle Dąbrowa Leśna II
Komitet wyborczy: Komitet Wyborczy Wyborców Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 40 lat
Wykształcenie: Wyższe
Zawód wykonywany: Przedsiębiorca

Kontakt dla wyborców: dabrowa2015@gmail.com

Podstawowe informacja o kandydacie.
Jarosław Filar – żonaty, 40 lat, dwoje dzieci: Paulinka 3 lata i Wituś 3 miesiące.
Jestem absolwentem Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej, ukończyłem również studia podyplomowe z zarządzania w SGH oraz z nieruchomości na Uniwersytecie Wrocławskim.
Prowadzę własną działalność gospodarczą. Moje życie zawodowe koncentruje się głównie wokół finansów i nieruchomości. W wolnym czasie uprawiam kolarstwo terenowe i turystykę górską, interesuję się historią.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Ulice powinny być uporządkowane bez dziur z estetycznymi chodnikami i latarniami. Łomianki powinny wykorzystać swoje położenie, głównie sąsiedztwo Kampinowskiego Parku Narodowego. Powinniśmy wzorować się na Powsinie i Konstancinie. Rozwój turystyki to: ładne nowoczesne miasto, dodatkowe atrakcje dla mieszkańców i więcej pieniędzy w kasie gminy. Nie każdy Warszawiak ma chęć i możliwość gnać 300-400 km, aby kilka godzin spędzić na świeżym powietrzu – do Łomianek jest znacznie bliżej.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Przede wszystkim konieczna jest budowa szkoły w Dąbrowie. Fakt, że jej jeszcze nie ma to duże zaniechanie ze strony dotychczasowych władz.
Istotna jest poprawa komunikacji – wydłużenie zielonego światła przy ul Pułkowej. Nie będzie to uciążliwe w dla mieszkańców Młocin – dzięki trasie mostu Północnego mają oni dodatkowy wyjazd ze swoich osiedli, a krajowa 7 pęka w szwach.
Szybka budowa kanalizacji i remont dróg to jeden priorytetów na najbliższe dwa lata.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Samorząd – to dla mnie skrót od sam rządzę. Sam rządź – czyli każdy z mieszkańców ma bezpośredni wpływ na to co się dzieje w jego najbliższej okolicy – a radni mają być ich przedstawicielami.
Rada miasta, Burmistrz, Starosta – powinni zgodnie realizować zadania powierzone przez mieszkańców. Z wykonanych zadań całości powinny być rozliczane. Organy te muszą pracować, a nie urzędować!

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Będę z pełną determinacją wspierał budowę szkoły w Dąbrowie.
Bardzo ważna jest poprawa bezpieczeństwa :większa ilość patroli policji i straży miejskiej. To na dzień dzisiejszy najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Monitoring jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że będą na pieniądze.
Drogi po zakończeniu prac kanalizacyjnych powinny być jak najszybciej wyremontowane.

Ponadto:
Jeżeli zostanę wybrany na radnego będę w stałym kontakcie z mieszkańcami już teraz na mojej ulotce kluczowe miejsce zajmuje adres e-mail: dabrowa2015@gmail.com. Uważam, że regularny kontakt z mieszkańcami to konieczny warunek, aby dobrze służyć ludziom.
Dla tych, którzy będą chcieli – będę organizował regularne spotkania.
Wspólnie na pewno zdziałamy znacznie więcej. Chciałbym podkreślić, że mój program jest skromny, ale za to realny do wykonania!

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *