www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kandydaci potwierdzają udział w Debacie

22 października 2014 roku o godzinie 19.00 w restauracji Jack’s Bar & Restaurant odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące Debaty Kandydatów na Burmistrza Łomianek – 2014.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich Komitetów Wyborczych wystawiających kandydatów na Burmistrza w Łomianek w wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada 2014 r., czyli: KWW Dialog Zmieni Łomianki, KWW Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek, KWW Tomasza Dąbrowskiego, KWW Urszuli Gołąb, KWW Zgoda Buduje Przyszłość, KW Platforma Obywatelska RP, KW Prawo i Sprawiedliwość.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele:
– KWW Dialog Zmieni Łomianki / kandydat Witold Gawda
– KWW Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek / kandydat Marcin Pawlicki
– KWW Urszuli Gołąb / kandydatka Urszula Gołąb
– KWW Zgoda Buduje Przyszłość / kandydat Wiesław Pszczółkowski
– KW Platforma Obywatelska RP / kandydat Marcin Kolwas
– KW Prawo i Sprawiedliwość / kandydat Hubert Zadrożny
Na spotkanie nie przybyli przedstawiciele KWW Tomasza Dąbrowskiego (p. Tomasz Dąbrowski potwierdził w rozmowie telefonicznej, że zaproszenie otrzymał).
W spotkaniu uczestniczył również prowadzący Debatę – p. Roch Siemianowski oraz organizator Maciek Moraczewski.

Po przedstawieniu się wszystkich uczestników spotkania, przybliżony został cel przyświecający organizacji Debaty czyli: zwiększenie zainteresowania mieszkańców sprawami lokalnymi, wzrost frekwencji wyborczej – budowanie społeczeństwaobywatelskiego, prezentacja sylwetek i programów kandydatów na Burmistrza Łomianek na równych dla wszystkich uczestników zasadach i warunkach.

Uczestnicy zostali poinformowani, że Debata jest organizowana przez portal LOMIANKI INFO przy współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego w ramach ogólnopolskiego programu MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR – akcja GŁOSUJ ŚWIADOMIE.
W programie bierze udział kilkaset organizacji, grup nieformalnych i serwisów internetowych z około 800 gmin z całej Polski. Łomianki reprezentuje LOMIANKI INFO.

Następnie został przedstawiony scenariusz Debaty (dokument PDF poniżej), co do którego przedstawiciele Komitetów nie mieli uwag. Przedstawiciele zostali poinformowani, że zakres pytań do kandydatów wynika z ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców na portalu www.LOMIANKI.INFO.

Kolejnym punktem spotkania było losowe przyporządkowanie cyfr do kandydatów. Cyfry określają kolejność zabierania głosu przez kandydatów podczas kolejnych punktów scenariusza Debaty.
Wynik losowania: 1. Urszula Gołąb; 2. Witold Gawda; 3. Tomasz Dąbrowski; 4. Marcin Pawlicki; 5. Marcin Kolwas; 6. Wiesław Pszczółkowski; 7. Hubert Zadrożny.

Ponadto przedstawiciele Komitetów zaproponowali, aby podczas Debaty żaden z Komitetów nie prowadził agitacji (ulotki, banery, plakaty) oraz aby każdy z Komitetów zadbał w miarę możliwości o godne zachowanie mieszkańców – zwłaszczazwolenników swojego kandydata. Obie propozycje zostały przyjęte przez wszystkich przybyłych za obowiązujące.
Jednogłośnie ustalono również, że w Debacie będą prezentowali się osobiście kandydaci, że nie mogą być reprezentowani przez swoich zastępców czy rzeczników.

Przedstawiciele pytali o koszty, które ponosi organizator (LOMIANKI INFO) oraz o termin organizacji Debaty – 2 listopada.
– Zgodnie z cennikiem ICDS wynajem auli w terminie 2 i 23 listopada 2014 r. to koszt 400 zł netto.
– Termin Debaty wynika z kalendarza imprez ICDS – tylko taki termin był dostępny.

Spotkanie przebiegło w rzeczowej, sympatycznej i co najważniejsze nastawionej na osiągnięcie porozumienia atmosferze.

Serdecznie dziękuję Magdalenia Cłapińskiej z Jack’s Bar & Restaurant za udostępnienie miejsca na spotkanie a obsłudze za bardzo miłe i profesjonalne przyjęcia uczestników.

Maciek Moraczewski
redakcja@lomianki.info


Do wszystkich Komitetów Wyborczych zostało wysłane pismo (patrz poniżej) z prośbą o potwierdzenie udziału w Debacie, która odbędzie się 2 listopada oraz o przesłanie notek biograficznych kandydatów na Burmistrza Łomianek biorących w niej udział.
Komitety drogą mailową potwierdzają udział.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
DEBATA 2014: scenariusz, podsumowanie spotkania organizacyjnego.pdf

 

Kandydaci potwierdzają udział w Debacie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. Arek

  Fajnie, że korespondencja jest pokazywana na portalu. Taka jawność powinna dotyczyć każdego aspektu samorządu, a najbardziej działań Burmistrza, Urzędu i Radnych.
  Brawo!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. dodo

  czy wszyscy potwierdzili udział w debacie, czy ktoś się wyłamuje?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Tomek

  Pytanie do przyszłego Burmistrza :
  Ile czasu potrzebuje Pan na pozbycie się najgorszego Kierownika Domu Kultury i Pani Lali aby DK mógł był ośrodkiem Kultury dla dzieci i młodzieży a nie dla głupawego TM i popisów nowomowy niedouczonego wierszoklety

  0
  0
  Odpowiedz
 4. René

  Mi też się marzy powrót do formuły Domu Kultury z czasów p. Doroty Mikruty. Zupełnie nie mogę zaakceptować pomysłów „kulturalnych” p. Dąbrowskiego, a raczej Rusieckiego.
  Nie uważam natomiast, że p. Manasterski jest „wierszokletą”. Jego wierszą są moim zdaniem dobre i powinien przy tej dziedzinie pozostać.
  Jako dyrektor się moim zdaniem nie sprawdza. Nie jest jednostką autonomiczną, a to źle wpływa na poziom „kultury”.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. mieszkaniec-wyborca

  Jeżeli któryś z kandydatów by nie przyjął zaproszenia to by oznaczało jawne ignorowanie mieszkańców Łomianek.
  Taka prezentacja kandydatów to obowiązek względem wyborców, a nie łaska. Każdy kto nas ignoruje powinien być przez nas zignorowany przy urnie wyborczej, to jest chyba oczywiste dla wszystkich.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Janek Grabczewski

  Kiedyś mieszkałem w Łomiankach, chwilowo, ale sentymentalnie dość często wracam tu czasami i czytam co słychać. Dobrze wspominam piwo w Jazz Cafe, spacery nad Wisłą, sąsiadów w autobusie 🙂

  Zazdroszczę Wam, takiej swojskości, bliskich relacji z sąsiadami.
  Pamiętam jak Łomianki Info zaczynało jako portal. Teraz widzę, że jest też gazeta. Gratulacje.
  Kurcze jak wy mieszkańcy macie fajnie. Organizacja debaty to coś o czym w mojej dzielnicy możemy tylko pomarzyć.
  Doceniajcie takie pomysły i pomysłodawców. Bez tego staniecie się zwykłym przedmieściem bez tożsamości.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. alan

  To będzie piękne jak kolejny raz Dąbrowski z Pszczółkowskim pogrążą się przed mieszkańcami Łomianek

  0
  0
  Odpowiedz
 8. klara

  Bardzo jestem ciekawa co mają do powiedzenia kandydaci na urząd Burmistrza Łomianek.. W sumie nie liczę na jakieś rewelacje właśnie szczególnie od tych dwóch Panów wspomnianych powyżej.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. fijołek

  do #alan pomyśl zanim napiszesz brednie, jaki kolejny raz, z tego co pamiętam to Dąbrowski przyszedł nie przygotowany, przestraszony, zagubiony jak dziecko we mgle. To Pszczółkowski
  wykazał się wiadomością na temat gminy i sposobu zarządzania, to Dąbrowski oddawał walkowerem pytania bo nie wiedział co ma mówić, bez podpowiedzi suflerów to pewnie zapomniał jak się nazywa i tak mu zostało do dziś. Zobaczymy co jutro zrobi? ja wiem że stchórzy jak zawsze i nie przyjdzie na debatę i może lepiej niech zacznie się już pakować. A my mu przypomnimy że
  mieszkańcy go zwolnili aby poczuł że to boli tak jak zwalniał pracowników.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *