www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Katarzyna Migacz

Kandydat na Radną Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 8:Łomianki – osiedle Łomianki Górne I
Komitet wyborczy: Komitet Wyborczy Wyborców Urszuli Gołąb

Wiek: 51 lat
Wykształcenie: średnie ekonomiczne
Zawód wykonywany: własna działalność gospodarcza (restauracja)

Kontakt dla wyborców: k.migacz@wp.pl, facebook

Podstawowe informacja o kandydacie.
Mieszkam w Łomiankach od dwudziestu lat i nie było to miejsce wybrane przypadkowo. Od początku wiedziałam, że tutaj chcę stworzyć dom przyjazny mi i mojej rodzinie. Z biegiem lat jednak wydawało mi się to coraz trudniejsze, miasto stawało się mniej przyjazne i otwarte na ludzi. Problemy gminy zobaczyłam wyraźniej, pełniąc rolę przewodniczącej Rady Rodziców w szkole podstawowej, do której uczęszczał mój syn. To wówczas podjęłam decyzję o tym, żeby przyszłość Łomianek wziąć we własne ręce.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki muszą wrócić w ręce prawowitych właścicieli – mieszkanek i mieszkańców – to główny kierunek rozwoju! Władze miejskie powinny wreszcie postawić na to, co najbliżej ludzi – na przyjazną infrastrukturę – drogową (niektóre fragmenty, a nawet całe ulice wciąż są w opłakanym stanie, brak na nich oświetlenia), publiczną (dramatyczna oferta dla rodzin z dziećmi, dla osób starszych, ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej), miasto musi się rozrastać, ale należy to robić w sposób przemyślany.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Sama doświadczyłam ciągnącego się od ponad dwudziestu lat procesu podłączania mojej ulicy do kanalizacji – ten etap rozwoju należy wreszcie zakończyć i przejść dalej. Priorytetem są dla mnie jednak inwestycje w oświatę i efektywne wykorzystanie dostępnej infrastruktury! Ponadto zadbane, bezpieczne i oświetlone drogi – tylko to zapewni bezpieczną drogę do domu każdej osobie, także tej bez samochodu. Uważam, że w Łomiankach należy rozpocząć dyskusję nt uruchomienia systemu monitoringu miejskiego.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Samorząd jest tym szczeblem władzy publicznej, o którym się zapomina w debacie publicznej, a który powinien być jej najważniejszym elementem, ponieważ to on kształtuje przestrzeń najbliższą obywatelom i obywatelkom każdego dnia. Trudno mi się pogodzić z wizją konfliktu pomiędzy władzą uchwałodawczą a wykonawczą. Obydwie mają służyć miastu, najlepiej w imię dobrze pojętego interesu wspólnego, budowanego w ramach współpracy, bądź przynajmniej zadowalającego konsensusu.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkrenie dla swojego okręgu wyborczego?
Planuję wstrzymanie budowy marketu „NETTO” przy ul.Podleśnej. Jako priorytetowe potraktuję zakończenie budowy sieci wodno-kanalizacyjnej. Chcę zmodernizować plac zabaw przy ul. Mokrej oraz zapewnić bezpieczeństwo pieszym przy ulicach: Podleśnej, Krzywej, Mokrej, Orzechowej (chcę rozpocząć dyskusję nt monitoringu miejskiego). Ponadto: Integracja sąsiedzka oraz ze względu na dużą liczbę rodzin z małymi dziećmi należałoby położyć nacisk na zabezpieczenie miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Ponadto:
W związku z posiadanym przeze mnie doświadczeniem – Oświata przede wszystkim, tzn.:
1. podniesienie poziomu nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach
2. warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży
3. klasy autorskie i profilowane – z szerokim uwzględnieniem tematyki ekologii
Ważnym elementem rozwoju lokalnej społeczności jest dla mnie również integracja młodzieży z osobami starszymi. Przynosi to nieocenione korzyści każdej z grup.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Źle

Jak oenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Dobrze

Jak oenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

Katarzyna Migacz

Katarzyna Migacz

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Łomianki Górne

  Pani Katarzyno ma Pani mój głos. Jest Pani jedyną kobietą z naszego okręgu, a ja popieram kobiety.

  Zresztą konkurencja słaba.
  Pan Krystecki – no cóż, temu Panu podziękujmy w ciszy.
  Pan Pawlicki – nie znam, choć artykuły w Łomianki Info ciekawy.
  Pan Suszniak – nie znam.
  Pan Wolanin – no cóż, temu Panu też podziękujmy.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. hanna_kowal

  Pani Kasiu! Może Pani liczyć także na głos mój i męża! Nie mamy zgody na dalszą nieudolność pana Krysteckiego! Dopingujemy do działania, a ja namawiam sąsiadów na głos dla Pani! Tak trzymać!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. NK

  Pamiętam Panią ze spotkań na Radzie Rodziców. Ciesze się, że startuje Pani w tych wyborach bo wartościowych osób i z taką energią chyba trzeba w tej gminie. Szkoda, że nie mojego okręgu ale trzymam kciuki żeby się Pani powiodło.
  pozdrawiam
  NK

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Lomianki-od-urodzenia

  Pani Katarzyno!
  Kibicujemy Pani całą rodziną! Poznałam Panią na bazarku, rozmowa się rozciągnęła, ale dzięki temu wiem, że głos na panią jest jedynym właściwym. Super! Proszę tak trzymać, wiem, że się uda!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *