www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kiedy ruszą przedszkola w Łomiankach?

Premier Mateusz Morawiecki zakomunikował na konferencji prasowej otwarcie m.in. żłobków i przedszkoli od 6 maja. Zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiedzialnością za dzieci zostało scedowane na samorządy.

Burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak informuje:
„Bardzo bym chciała, żeby łomiankowskie maluchy mogły już 6 maja br. wrócić do swoich przedszkoli, a Państwo do pracy. To niestety niemożliwe. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i ich rodzin. Zakończyliśmy właśnie spotkanie Zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Poza urzędnikami wzięli w nim udział przedstawiciele dyrektorów samorządowych przedszkoli i szkół posiadających oddziały przedszkolne. Zgodnie stwierdziliśmy, że na obecnym etapie – jedynie wytycznych oraz informacji pokonferencyjnych od premiera – jest zbyt dużo niewiadomych, żebyśmy mogli podjąć takie ryzyko. Musimy zrobić wszystko, żeby wyeliminować je do minimum, a do tego potrzebny jest czas.
Dyrektorzy placówek przeprowadzają rozeznanie potrzeb wśród rodziców i przeanalizują liczbę zainteresowanych opieką. Państwa deklaracje pozwolą ocenić możliwości lokalowe (w stosunku do liczby dzieci), sanitarne i kadrowe. Wtedy będziemy mogli stwierdzić ile mniejszych grup musimy stworzyć i ilu nauczycieli potrzebujemy.
Zabezpieczyliśmy już część podstawowych środków ochrony, koniecznych do zorganizowania możliwie bezpiecznej pracy w naszych placówkach. Wszyscy jednak mamy świadomość, że nie istnieją zabezpieczenia eliminujące w stu procentach ryzyko zarażenia koronawirusem.
Nasze propozycje opracowanych procedur dla konkretnych placówek przedstawimy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ożarowie Mazowieckim, która jako jedyna może ocenić ich skuteczność w kontekście bezpieczeństwa epidemicznego w naszym powiecie.
Przed nami długi, pracowity weekend. Zrobimy wszystko, żeby przedszkola wróciły do stacjonarnej pracy jak najszybciej, ale nie będzie to 6 maja br.”

źródło, foto: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Kiedy ruszą przedszkola w Łomiankach?

Kiedy ruszą przedszkola w Łomiankach?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *