www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kiedy Sesja RM – kiedy decyzje?

Burmistrz Łomianek kilka razy wnosiła o pilne zwołanie Sesji Rady Miejskiej. Bezskutecznie. Przewodniczący Rady Adam Salwowski posiedzeń nie zwołuje.

Większość radnych deklaruje gotowość i chęć do obradowania i również wnioskuje o zwołania Sesji. Przewodniczący Rady Miejskiej nie reaguje. Niektórzy radni domagają się przenośnych komputerów z oprogramowaniem oraz szkoleń przed zwołaniem obrad.
Radni wnoszą o odwołanie Przewodniczącego, ale aby odwołać Przewodniczącego niezbędne jest zwołanie Sesji.

Sytuacja patowa.

Radni nie podejmują uchwał, nie podejmują decyzji finansowych, w związku z czym burmistrz nie ma podstaw do działania. Przetargi tracą ważność, co może narazić budżet gminy na konsekwencje finansowe, za które zapłacą mieszkańcy.


Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak


Radny Rady Miejskiej w Łomiankach Michał Naftyński

Kiedy Sesja RM - kiedy decyzje?

Kiedy Sesja RM - kiedy decyzje?

Kiedy Sesja RM - kiedy decyzje?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

33 komentarze

 1. A.Z.

  Ze zdziwieniem widzę swoje nazwisko pod wnioskiem o odwołanie Przewodniczącego. Byłam przeciwnikiem składania takiego wniosku w dniu 17 kwietnia br., i nie rozumiem jak można było dopuścić się takiej manipulacji!
  Radna
  Agnieszka Zdunek

  0
  0
  Odpowiedz
 2. z Burakowa

  Redakcjo, nie można uciekać w ogólniki. Cyt: „Niektórzy radni domagają się przenośnych komputerów z oprogramowaniem szkoleń przed zwołaniem obrad.” Którzy radni ? Po nazwisku proszę. Wiemy że jest to JEDEN radny prezentujący dosyć dziwne oczekiwania. Nie spadliśmy z księżyca, wiemy, że większość radnych obraduje i podejmuje decyzje w komisjach. Komisje pracują, odbywają się spotkania radnych, ale Pan Salwowski nie podejmuje udziału, jest nieobecny i równocześnie niezastąpiony. Uciekł. Nie można Redakcjo udawać, ustawiać się w pozycji relacji ze sporu. Pan Salwowski nie sprawdził się jako przewodniczący, radni chcą go odwołać za stosowanie obstrukcji i uniemożliwianie im wykonywania mandatu od wyborców. Czegoś takiego jeszcze nie było. Nie można udawać, że się nie wie, że to tylko Salwowski a teraz drugi radny blokują pracę Rady Miejskiej, powołując się na ustawię o covid19. To jest nieetyczne i skandaliczne w tak poważnej sytuacji. Burmistrz zawiadomiła odpowiednie instytucje o zachowaniu przewodniczącego, który zmierza do wywołania poważnego kryzysu. Redakcja nie wie jak nazwać takie zachowanie, to przykre. Ktoś niezorientowany w sytuacji może odnieść mylne wrażenie, że to radni nie chcą pracować.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Witold

  Skąd ten Salwowski, co to za psuj, kogo on reprezentuje ???

  0
  0
  Odpowiedz
 4. też stary mieszkaniec

  Dziękuję za bezstroną relacje, bo to co opowiadają o wybranych radnych i burmistrz hejterzy z ekipy, która została odsunięta od władzy to głowa boli. Widać, że sytuacja ma drugie a może i trzecie dno.
  Mówi się, że wszystko jest sterowane tak by sparaliżować jakiekolwiek inwestycje w Łomiankach by nic się udało i wtedy zrobić referendum.
  Słychać, że za tym zamieszkaniem stoją duże interesy tzw. „starych mieszkańców posiadających grunty” które straciły kontakty po zmianie władzy. Nie wszystkim się podoba, że obecna burmistrz nie jest z nikim powiązana i nie toleruje układów i układzików dewelopersko biznesowych.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Referendum

  Jak to skąd. Pan Adam Salwowski został przewodniczącym rady miejskiej dzięki między innymi Pani Burmistrz MZP. Całe to zamieszanie to kłótnia koalicjantow czyli w rodzinie. Pani Burmistrz MZP nie radzi sobie z zarządzaniem Łomiankami, a cierpią na tym mieszkańcy Lomianek. Dzisiejszy obraz Łomianek, to kłótnie na szczytach władzy,wpadki,gafy i afery. Burmistrz MZP musi odejść

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Referendum konieczne

  Burmistrz MZP jej koleżanki i świta muszą odejść. Nie dla zadłużenia Łomianek. W tym miejscu apel do radnych, niezależnie od preferencji politycznych: nie dajcie się nabrać Pani Burmistrz, nie możecie dopuścić do dalszego zadłużenia Łomianek. Każdy kto zagłosuje za zadłużenie Łomianek na 22mln, co planuje Paji Burmistrz, zagłosuje, wg mojej oceny na szkodę Łomianek i mieszkańcy mu lub jej tego nie zapomną.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. otokonto1

  Co tereferendum się marzy??? Niedoczekanie twoje, ty pseudopatrioto lokalesowy, co płaczesz po niezrealizowanej zabudowie na terenach popowodziowych i po tzw. „bitwie pod Łomiankami”. Nie będzie żadnego referendum, nie będzie żadnego zadłużania. Będzie pewnie ciężej niż przed pandemią, ale robota i sprawy miasta będą szły nadal swoim torem. Bez kantów, bez lewizny, bez dodatkowych fantów dla władzy – za załatwienie „obwodnicy” do Czosnowskich osiedli i outletów. Bez ustawek z wybranymi „przedsiębiorcami”. Burmistrz MZP może nie obiecuje gruszek na wierzbie, ale jedno jest jasne. Skończył się nepotyzm, blatowanie się cwaniaków po urzędach i dowożenie wyborców samochodami w celu zmiany wyników wyborów…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Burmistrz do dymisji

  Tyko cześć radnych chce odwołania przewodniczącego rady miejskiej, wybranego na te funkcje dzieki poparciu Pani Burmistrz MZP, a Pan Przewodniczący Salwowski poparł w II turze wyborów Panią Burmistrz MZP i prawdopodobnie dzięki temu poparciu wygrała w 2 turze. Dlatego trzeba pamiętać, że to kłótnia w rodzinie politycznej. Burmistrz MZP musi odejść. Jej koleżanki i koledzy oraz cała świta również.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Burmistrz musi odejść

  Burmistrz MZP nie radzi sobie z zarządzaniem Łomiankami. Mieszkańcy Lomianek maja jej dosyć. Jeżeli sama honorowi nie zrezygnuje, to mieszkańcy jej pomogą i sami ją odwolaja w referendum, chyba, że wcześniej do Łomianek wejdzie komisarz. Może w z Sokołowie Podlaskim lepiej dalaby sobie radę Pani Burmistrz MZP, bo w Łomiankach afera goni aferę. Marazm totalny i kłótnie koalicjantow Gmina jest sparaliżowana. Burmistrz, jej koleżanki i świta muszą odejść

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Referendum konieczne

  Budowa bloków ruszyła zaraz po wyborach, eh to przypadek przecież. Skandal z odpadami zielonymi. Skandal z nieudana próbą zakupu dzialeczki po byłych zakładach drzewnych, tam jest Tera centrum lrochownia, podniesienie cen za smieci, skandal z godzinami otwarcia gpszok, próba zadłużenia gminy na 22mln złotych, kłótnia z koalicjantem paralizujaca Łomianki itd itp co jeszcze musi się wydarzyć w Łomiankach?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Sokołów Podlaski tęskni

  Zaiste Sokołów Podlaski tęskni za Panią Burmistrz. Pomozmy Pani Burmistrz i w referendum ją odwolajmy. Niech wraca do Sokołowa i niech tam spróbuje zostać burmistrzem. W Łomiankach już pokazała na co ja stać.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. kleik

  Naftyński nagrał nowy film na fejsbuku https://www.facebook.com/rajca.naftynski/videos/182230156266958/
  Salwowski nie chce tego żeby urząd i klub burmistrz przepchnęli obligacje na sesji w której nie mogą wziąć udział mieszkańcy. Dlatego jest taka nagonka na Salwowskiego i Naftyńskiego.
  A druga sprawa, jest taka, że po Grafie wejdzie do rady młody Wroniewski.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Witold

  W dalszym ciągu nie dowiedziałem się jaką opcję reprezentuje Pan Salwowski. To jest o tyle ważne że polityka od rządzenia miastem powinna być jak najdalej. Stąd warto wiedzieć jakiej partii poglądy polityczne paraliżują nasze miasto.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Wielka kłótnia w rodzinie

  Przecież Pan Salwowski to najbliższy koalicjant Pani Burmistrz Zebrowskiej-Piotrak. Dzięki niej de facto został Przewodniczącym rady miejskiej, a ona prawdopodobnie, dzięki jego poparciu w II turze wyborów została Burmistrzem Łomianek. Paraliż Łomianek nastąpił na skutek kłótni w rodzinie. Po prostu Pani Burmistrz nie umie się dogadać nawet ze swoim niedawnym, najbliższym koalicjantem L. Burmistrz MZP, jej koleżanki i świta muszą odejść, nic dobrego z jej rządów dla mieszkańców Łomianek nie wynikło i wyniknąć nie może, biorąc pod uwagę jej dotychczasowe dokonania

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Nagonka na Salwowskiego

  Burmistrz Łomianek MZP chce na najbliższej sesji rady miejskiej uzyskać zgodę radnych na zadłużenie Łomianek na 22mln złotych (sic!) Czy to dlatego właśnie ta cała brutalna nagonka na Przewodniczącego rady miejskiej żeby szybko zwołał sesję? Generalnie Pan Salwowski ma rację. Burmistrz winna zaopatrzyć radnych w system, który pozwolił by online prowadzic sesję w ten sposób żeby nie osbiegala ona od sesji stacjonarnej., a program E-sesja, który obecnie jest w użyciu jest niewystarczający. Jak burmistrz MZP zagwarantuje udział publiczności w sesji online? Brutalna presja na swojego najbliższego niedawnego koalicjanta ma podłoże polityczne i tyle. Teraz to tylko odwołanie, ale nie przewodniczącego rady miejskiej, ale Pani Burmistrz wchodzi w grę. Burmistrz MZP musi odejść i zabrać ze sobą swoje koleżanki i całą świtę. Nagonka na Pana Salwowskiego przypomina propagandę rodem z z PRLu tyle, że w bardziej prymitywnym stylu

  0
  0
  Odpowiedz
 16. kolejny skandal

  KOLEJNY SKANDAL !!!

  Radna Rady Miejskiej w Łomiankach, której imię i nazwisko znalazło się pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącego rady miejskiej p.Salwowskiego, jest zdziwiona, oświadczyła, że nigdy takiego wniosku nie poparła.
  Co więcej uważa to za manipulację jej nazwiskiem.
  Należy to wnikliwie sprawdzić i jeżeli zostaną wykryte nieprawidłowości zawiadomić organy ścigania. Bałagan i chaos zdają się rządzić w Łomiankach…

  Kompromitacja władzy…Burmistrz MŻP i jej koleżanki muszą odejść

  0
  0
  Odpowiedz
 17. obserwator

  Serzysko rocznik 1952 jako ten co pisze od lewej do prawej zawsze będzie szczuł na POLAKÓW i POLSKĘ .Spotkałem tego typa na swojej drodze KANALIA .KANALIA i tyle w temacie i cała jego zyd…… rodzina

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Wniosek SKANDAL

  Należy zwrócić uwagę na kolejność podpisów pod wnioskiem o odwołanie Przewodniczącego Salwowskiego, a mianowicie podpisy od pierwszego radnego (od góry czyli Radnego Etienne) są nad wydrukowanym imieniem i nazwiskiem.

  Natomiast Radna Gawron-Smater i Radny Skonieczny podpisali się pod swoimi nazwiskami. Pomiędzy nimi jest nazwisko Radnej Zdunek, która jak twierdzi nie widziała wniosku, nie podpisała się pod nim i jest przeciwko odwołaniu Przewodniczącego.

  Podpisy przez Radnych Gawron-Smater i Skoniecznego de facto zabierają miejsce na podpis Pani Zdunek i wygląda to tak na pierwszy rzut oka, taki pobieżny, jakby się wszyscy podpisali…

  Natomiast ostatni podpis Radnego Serzysko jest już w kolejności zapoczątkowanej przez Radnego Etienne. Przypadek? Sami to oceńcie drodzy Sąsiedzi.

  W mojej ocenie, analizując rozmieszczenie podpisów, część radnych zdawała się wiedzieć, że Radna Zdunek nie podpisze się pod owym Wnioskiem, gdyż zapełniła wniosek podpisami w sposób uniemożliwiający złożenie podpisu przez Radną Zdunek.

  Poza tym według mojej oceny wniosek jest obarczony wadą prawną, gdyż nie ma na nim podpisu osoby, która rzekomo miała współskładać wniosek czyli Radnej Zdunek. W mojej ocenie wniosek niezrozumiały i WSTYD dla tych radnych, którzy podpisali się pod tym lakonicznym wnioskiem.

  Wszyscy podpisani pod wnioskiem radni z klubu macierzystego Pani Burmistrz, więc powstaje pytanie: Czy Burmistrz MŻP wiedziała o tak skandalicznym wniosku?

  0
  0
  Odpowiedz
 19. obserwator

  Serzysko po skończeniu szkoły przyzakładowej przy Hucie Warszawa dalszą naukę pobierał w ZSRR jako ZMSPowiec i PZPR owiec tak jak jego cała jego rodzina. Wniosek – PO-wiec . KANALIA

  0
  0
  Odpowiedz
 20. projektor1

  I tak mamy całe spektrum opozycji Łomianek. Wielkie bohaterstwo jest anonimowo pomawiać innych. I to w dodatku jakby to miało wpływ na istniejący w gminie stan rzeczy. Bardziej przypomina to chęć dokuczenia sąsiadowi w każdy możliwy sposób. Jak na przykład lokalny tropicieli komunistów wzorujący sie na wszystkim znanym prokuratorze komunistyczny też tropiący aktualnie PZPR oraz lokalnych znawców stosunków dążących do kolejnych wyborów itd. Ci wszyscy fachowcy zdają sie nie dostrzegać, że Pana Salwowski nie pierwszy raz po zawarciu sojuszu zwyczajnie go zrywa? Ludzie gadają, że i z Panem Pszczółkowski i z Panem Dąbrowsko Rusieckim tak było. Dziś powtarza tak samo. Niezły dorobek! Radni jego ugrupowania uzyskali kilka korzystnych inwestycji w budżecie. Co chce zyskać Przewodniczący? I czy jest to prywata czy cel publiczny. Milczenie wskazuje niestety ten pierwszy cel.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. do projektor1

  Myśli Pan naiwnie, że PAni Burmistrz wchodząc w koalicję z Panem Salwowskim nie miała wiedzy o tym, że wcześniej był w ugrupowaniu byłego Burmistrza Tomasza H. Dąbrowskiego? Czy nie wiedziała z kim wcześniej współpracował? Trudno w to uwierzyć.

  Pomimo tego nawiązała z nim bliską współpracę i nie dość tego rekomendowała na Przewodniczącego Rady Miejskiej. To wszystko kłótnie w rodzinie na szczytach władzy doprowadziły do stanu, w którym Łomianki NIGDY jeszcze nie były.

  Pani Burmistrz pokłóciła się nawet ze swoim najbliższym koalicjantem i tak doszła do ściany.

  Kłótniami i brutalnymi atakami nikt jeszcze nic na dłużej nie wygrał.

  Gminie wkrótce może grozić zarząd komisaryczny i to zaledwie po niespełna 2 latach rządów Pani Burmistrz.

  Poza tym ile dużych inwestycji rozpoczęła Pani Burmistrz bądź zrealizowała? Proszę o konkretne liczby…

  Jednym słowem BURMISTRZ MŻP, jej koleżanki oraz cała reszta świty MUSZĄ ODEJŚĆ i to jak najszybciej zanim Łomianki jeszcze bardziej zostaną pogrążone.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. absurd

  Ja tego nie rozumiem, to jest jawne odsłonięcie się. Kto normalny jeśli nie chce kapitulować, zwołuje obrady komisji, skoro jeden z jej członków zmarł a nie wybrano następcy?

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Chaos ogarnia Łomianki

  W Łomiankach zdaje się rządzić chaos. Wydaje się, że juz nikt nad niczym nie panuje. Na szczytach łomiankowski władzy wojna w rodzinie koalicjantow. Tak dalej być nie może. Burmistrz MZP, jej koleżanki i świta muszą odejść, zanim nie będzie za późno.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Referendum

  Łomianki sparaliżowane. Wpadka goni wpadkę. Burmistrz MŻP musi odejść!!! Najlepiej niech zabierze ze sobą swoją świtę i koleżanki. REFERENDUM!!! REFERENDUM konieczne, zanim Łomianki upadną totalnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Witold

  Ludzie co Wy wypisujecie. Gdybym od 16 lat nie był mieszkańcem Łomianek to bym pomyślał, że Łomianki to jakaś zapadająca się dziura, z ruinami, lampami naftowymi, z sławojkami na podwórzach. Piszcie konkretnie o co Wam chodzi bo ja nic z tych wpisów nie rozumiem. KONKRETY, KONKRETY, KONKRETY

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Witold

  I jeszcze jedno, jeżeli Pani Agnieszka Zdunek nie podpisywała się pod tym pismem to trzeba takie sprawy natychmiast zgłaszać do prokuratury i koniec. Czy jest takie zgłoszenie ???

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Referendum konieczne

  Łomianki jeszcze nigdy w historii nie były tak sparaliżowane.Ludzie, to przecież nie walczy opozycja z władzami Łomianek. To walczą ze sobą koakicjanci czyli ci, którzy obecnie sprawują wladze w Łomiankach. To ich gierki polityczne doprowadziły do paraliżu Łomianek nic więcej. Burmistrz jest politycznie odpowiedzialna za kłótnie w koalicji rządzącej. Miało być przecież tak super. Burmistrz MZP musi odejść

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Do witold

  Konkrety proszę : afera z odbiorem odpadów zielonych ; nieudolna próba zakupu działki po byłych zakładach drzewnych ; brak widocznych dużych inwestycji ; dziury w ulicach ; według mnie bałagan w spółkach podległych Burmistrzowi ; podwyższenie stawek za odbiór śmieci ; chęć zadłużenia Łomianek na kolejne 22mln złotych ; co zostało do tej pory z programu wyborczego Paji Burmistrz zrealizowane? kłótnie na szczytach władzy, paralizujaca i niszczą Łomianki. To są konkrety, można by tak wymieniać i wymieniać. Burmistrz MZP musi odejść

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Patryk Zajączkowski

  Nie będę się już logować nie mniej jednak… Czy ktoś w końcu nie zauważył, że wszystkie posty o referendum są pisane przez jedną osobę??? Przecież nawet widać ton i sposób wypowiadania słów w ten sposób. Człowieku jeżeli Ci się nie podobają Łomianki bo wypchnął Cię ktoś z koryta to już nie moja wina tylko twoja własna. Ponadto śmieszne jest to, że na Facebooku NIKT się nie odezwie a na Łomianki.info, ponieważ jest tutaj możliwość anonimowego zawarcia swojego zdania to miliony komentarzy. Skończ i schowaj się najlepiej gdzieś głęboko bo Dziekanów Polski pamięta kto chciał budować małą obwodnicę Łomianek śladem Rolniczej 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 30. Burmistrz do dymisji

  Nikt nie chciał budować żadnej obwodnicy, to manipulacja. Specjalnie wprowadzony fale news żeby odsunąć od władzy byłego burmistrza , co niestety się udalo, ale masz rację mieszkańcy Lomianek, w tym Dziekanowa nie zapomną obecnej ekipie paraliżu Łomianek, kłótni, afery z odbiorem odpadów zielonych, buty, wpadki z nieudana próbą zakupu dzialeczki po byłych zakładach drzewnych, braku duzych inwestycji.etc, Na szczęście, poza grupą fanatyków nikt już obecnej ekipie rządzącej w Łomiankach nie wierzy. Zbliża się kres władzy obecnej ekipy.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. Fakty

  Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, obecną burmistrz MZP przegrałaby z każdym nowo wprowadzonym kandydatem na burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. Magda

  Dobrze , ze za czasów poprzedniego Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego powstało tyle fajnych miejsc dla naszych dzieci np lodowisko skatepark park park linowy ,płace zabaw ,boiska .Obecna Burmistrz to PORAŻKA nic się nie dzieje nie ma żadnych planów nastał marazm nasze miasto przestało się rozwijać .
  Szanowni mieszkańcy zróbmy coś z tym nie pozwólmy na takie nic nie robienie. Może znajdzie się mieszkaniec , który ma czas i poświęci go do przeprowadzenia referendum .
  Do podpisania list poparcia nie będzie problemu .

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *