www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Klika w łomiankach

Łomiankami przez 20 lat rządzi ta sama klika (min.radni Grącki, Berger). Efekty ich „pracy” każdy widzi. Małe miasteczka mają kanalizację,oświetlenie, chodniki, wszystko można załatwić prosto i szybko. A w Łomiankach wszystko szło jak po grudzie.Zam infrastruktury zadłużono gminę i wybudowano ICDS wielokrotnie drożej niż identyczne obiekty w innych miastach. Ale ta sprawa to zadanie dla CBA.Burmistrz Dąbrowski jest s układu i dlatego na niego są nieustanne ataki. Co zmieniło się za obecnego burmistrza każdy może sam ocenić, Ludzie widzą i oceniają. A klika przyspawana do stołków nie może znieść, że ich czas się kończy. Ludzie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i powiedzieli dość. O „dokonaniach” naszych radnych w ciągu 20 lat czytaj dalej lomiankiraze

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

19 komentarzy

 1. DIAX

  Widzę, że Łomianki Razem się uaktywniło znowu 🙂 Szkoda mi Was, szkoda, bo sądziłem, że jesteście faktycznym stowarzyszeniem a nie polityczną przystawką ds. krytykowania każdego kto nie przytakuje Wam i Burmistrzowi Rusieckiemu i Dąbrowskiemu. No cóż. Zawiodłem się.

  No i gratuluję poziomu zamieszczonego na Waszych stronach „czerwonej gadzinówki” 🙂 Dajecie radę. Jesteście naprawdę bardzo sprawni w wylewaniu pomyj na mieszkańców Łomianek. Gratuluję.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jacek

  Układ deweloperski próbuje przejąć pełną władzę w Łomiankach.
  Mają swojego burmistrza, teraz chcą przejąć radę miasta.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. orzech

  Przewodniczący Rady Miasta pan Grącki ma związek z tym ,że ICDS w Łomiankach wybudowano wielokrotnie drożej niż identyczne centra w innych miastach. Gmina się zadłużyła i nie było pieniędzy na kanalizację, wodociągi i drogi.Takie działanie jest na szkodę mieszkańców. Mam nadzieję, ze CBA wyjaśni nam wkrótce dlaczego tak się stało.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. czasnazmiany

  „Osiągnięcia” kliki rządzącej Łomiankami od 20 lat:
  1) budowa ICDS wielokrotnie drożej niż w innych miastach
  2) wielomilionowe zadłużenie gminy i w związku z tym brak pieniędzy na infrastrukturę (kanalizację, drogi, oświetlenie)
  3)blokowanie budowy S7 wzdłuż Puszczy ( co przewidywał plan od lat 60-tych) i wnioskowanie o przekształcenie Kolejowej w drogę szybkiego ruchu północ-południe
  4) blokowanie odrolnienia Łomianek Dolnych i budowy na tych terenach. Dziwi, że ziemia 15 km stolicy wg naszych włodarzy miała pozostać rolna. Wkrótce dowiemy się jakie plany wobec tych terenów miała klika rządząca Łomiankami od dziesięcioleci
  Działania radnych Rady Miejskiej ( min,Grącki, Berger) są sprzeczne z interesami mieszkańców Łomianek. Ich działania przez dziesięciolecia były bezkarne. Burmistrz Dąbrowski, który jest spoza ich układu jest ciągle atakowany. Ale każdy obiektywny mieszkaniec widzi, że w końcu coś zaczęło zmieniać się na lepsze. Długoletnia bezkarność i działanie w celu zaspokojenia swoich partykularnych interesów tylko rozzuchwaliły klikę łomiankowskich radnych, Czas z tym skończyć. Mieszkańcy widzą i oceniają. CBA z pewnością wyjaśni nam wiele spraw.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. smiechowa

  ubaw po pachy:) czekam z niecierpliwością na jakąś aferę taśmową w Łomiankach:D kto za ile kurczaków zdobył miejsce w radzie, ile wielbłądów sprzedał P. Dąbrowski by zostać burmistrzem a może sprawą powinno zająć się CBŚ???albo jakiś archeolog.. który zna się na dinozaurach?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Gapcia

  Było by nudno gdyby nie takie wpisy.Dziś my wpis o liczącej 25 lat klice, jutro możemy mieć o liczącym znacznie wiele więcej lat rodzie rządzącym Łomiankami. Ot jakiś vicek, nasz ukochany POowiec tatuś, mamcia a jakże radna, dziadek prezesuńcio z piftoletem …, cioteczka z gruntami ornymi na Wisełką…. czy trzeba więcej? Taaak są i wśród nas tacy. Ile jest jeszcze takich rodów, nie mówiąc już o skrytych stowarzyszeniach absolwentów szkól podstawowych, kółek parafialnych i innych organizacji. A to wszystko może być zgodnie z teorią spiskową obiektem kolejnych zmów rządzących Łomiankami.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Ech....

  Wreszcie ktoś prawdę napisał… To prawda, czas wymienić radę miejską!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. łahciM

  I czas wymienić burmistrzów: Dąbrowskiego i Rusieckiego.
  Czas na normalność!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Ech....

  Burmistrzowie działający przy tak otwartej wrogości rady miejskiej i tak skutecznie przy tym działający w mieście? Dajmy im normalnie pracować bez tych radnych-obiboków.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Marta

  Jaka wrogość radnych? Przecież na początku kadencji burmistrz Dąbrowski miał większość w radzie i poparcie p.Jana Grądzkiego. Miał też poparcie p.Kłódkiewicza, miał też poparcie p.radnej Podolskiej. Miał też poprarcie swojego sztabu wyborczego.

  Co się stało, że został sam tylko z p.Rusieckim, p.Krysteckim? Coś mi nie pasuje, to mówienie że to burmistrz Dąbrowski jest taki dobry i super a reszta się uwzięła. Reszta czyli kto? Reszta świata?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. orzech

  Rada Miejska Łomianek wielokrotnie pokazała, że jej działania służą tylko ich partykularnym interesom. Rozwój Łomianek, interes ogółu mieszkańców zupełnie ich nie obchodzi. Najważniejsze ” dokonania”: 1) zablokowanie trasy szybkiego ruchu S7 wzdłuż Puszczy, drogi alternatywnej która odciążyłaby Kolejową. Gdyby nie ich działania trasa byłaby już w budowie ( radny Berger + koledzy z Rady) 2) zablokowanie decyzji burmistrza o remoncie ul. Wiślanej ( chodniki i oświetlenie). Guzik ich interesuje, ze na boiska chodzi mnóstwo dzieci i młodzieży, ważniejsze jest by sprzeciwić się burmistrzowi WŁASNY INTERES PRZEDE WSZYSTKIM.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Teresa

  To sie stalo Marto, ze radni juz pokazali w poprzednich kadencjach jak wstrzymują rozwoj miasta i dbają tylko o swoje interesiki.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. majka

  Ja tam nie mam nic do zarzucenia obecnemu burmistrzowi.Za jego kadencji wiele dobrego dzieje sie w Łomiankach i pewnie byloby jeszcze lepiej gdyby nie rada,która blokuje wiele wspaniałych pomysłów.Czasami odnoszę wrażenie,że radni działają wbrew naszym interesom.Moze mają plan:blokujemy pomysły burmistrza on nie wygra my zostaniemy i bedzie kasa do podziału.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Piotr

  Klika to chyba teraz dorwała się do żłoba. KLIKA DEWELOPERSKA !!! Nie chcą poszerzenia Kolejowej i lepszego dojazdu do Warszawy i tylko czyhają na okazję żeby odrolnić tereny zalewowe i wziąć odszkodowania od gminy.

  Na wszystko to godzi się Dąbrowski!! I to Dąbrowski blokuje budowę oświetlenia na jedynej drodze dojścia od przystanku autobusowego do osiedla kwiatowego na Dąbrowie Zachodniej.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. czasnazmiany

  Za dewelopera (RONSON) podziękuj p. burmistrzowi Pszczółkowskiemu i radnym członkom Komisji Rewizyjnej p. Grącki, p.Sidorak, p.Staniak, p. Wołyński. Burmistrz Pszczółkowski przekazał firmie GALMAR teren ( tam gdzie jest teraz osiedle Ronson)w zamian za wybudowanie 1080 m.kw. mieszkań komunalnych. Następnie p. Pszczółkowski zdjął z hipoteki wpis o mieszkaniach dla gminy (choć nie miał do tego prawa, a Komisja Rewizyjna nie miała nic przeciwko temu) Następnie Firma Galmar sprzedała już z czystą hipoteką teren RONSONOWI za 22 mln złotych. Takie to interesy robiła KLIKA, która wyrosła przy burmistrzach Sokołowskim i Pszczółkowskim. A co do „udrożnienia” Kolejowej, to już wszyscy w Łomiankach wiedzą, że chodzi tu o to aby droga S7 nigdy nie powstała. Pierwsze słyszę, że jak się odrolni Łomianki Dolne to gmina ma wypłacać odszkodowania. Jeszcze w Polsce nie ma takiego prawa. Czy jak odrolniono Tarchomin to płacono jakieś odszkodowania ?

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Piotr

  A możesz napisać konkretnie jaki udział w tym co napisałeś mieli ci ludzie!! Bo wychodzi na to że jedyna ich wina to taka że byli członkami komisji rewizyjnej która nie zajmuje się sprzedawaniem gruntów w gminie a nawet jednego z nich nie było w gminie.

  Bo chyba to teraz jest KLIKA DEWELOPERSKA która załatwia sobie WZetki

  0
  0
  Odpowiedz
 17. czasnazmiany

  Klika deweloperska – porozmawiaj z panem Kłódkiewiczem, który blokował zabudowę w Łomiankach Dolnych,( a sam jest właścicielem 1,5 ha pomiędzy Jez. Kełpińskim a Wisłą. Oczywiście dziwnym trafem zakaz zabudowy nie obejmował terenów p. Kłódkiewicza. Oficjalnym powodem było, że jest to teren zalewowy, ale dziwnym trafem nie obejmował terenów p. Kłódkiewicza. W rzeczywistości chodziło o zablokowanie konkurencji. Albo to, że za poparcie burmistrza Pszczółkowskiego w 2010r. uzyskał podział działki 4, 4629 ha na 11 mniejszych z prawem zabudowy. A dla innych ziemia rolna. Takie działania to działania kliki. Dla niezorientowanych p. Kłódkiewicz był radnym w kadencji 2006-2010, i wiceburmistrzem odwołany przez burmistrza Dąbrowskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Piotr

  A może też prześwietlimy Twoją firmę i Twoje interesy deweloperskie. Jeden deweloper zazdrości drugiemu. To teraz rozumiem o co się pokłóciliście 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Obserwator III

  Teraz to mamy kliki przedwyborcze. I zaczynają parć brudy. A produkuje jak na razie burmistrz i spółka. To że mu tego i owego brakuje to wiemy. Jego wspólnik też nie jest zbyt elegancki ale bardzie elokwentny i bezczelny. To że potrafi przypiąć przeciwnikom nie istniejące łatki, tez wiadomo.
  Może najlepiej było by zacząć od przodków, o mamie lekarce i babci… a dziadku … ., tyle ze co to ma do rzeczy. Tak samo nie ma nic do rzeczy to co który z poprzedników rzekomo źle zrobił, o ile to nie zostało potwierdzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Chyba, że żyjemy w państwie plotek nie prawa tak jak to chcą niektórzy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *