www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Klub Mam – wiosenne aktualności

Mamy zaangażowane w działalność Klubu Mam organizują cykliczne spotkania na które serdecznie zapraszają nowe mamy z maluchami i starszymi dzieciakami. W klubowym miejscu spotkań, w Domu Narodzin na ulicy Polnej, odbywają się w każdy wtorek zajęcia z języka angielskiego, kawa i zajęcia tematyczne dotyczące najróżniejszych tematów związanych z prowadzeniem domu, wychowaniem dzieci i rozwojem osobistym.

Przed świętami wielkanocnymi w ramach takich tematycznych zajęć na stołach w klubie znalazły się wielkanocne gadżety: jajeczka, zajączki, wstążeczki, piórka, cekiny, świeczki, i żywe gałązki tui i bluszczu.
Te wszystkie rzeczy zamieniły się w świąteczne dekoracje, którymi później wraz z życzeniami świątecznymi mamy obdarowały bliskich i udekorowały swoje domy.

„Wykonywanie ozdób, i samodzielne tworzenie sprawia że umysł odpoczywa. Prace manualne rozwijają zmysły i wpływają korzystnie na cały organizm” mówi Justyna Kubicz, artysta plastyk, animatorka Klubu Mam i organizator klubowych zajęć plastycznych.

W ramach projektu, który realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Łomianki na wiosnę, ruszył także projekt adresowany dla dzieci – Mały Ogrodnik. Zajęcia odbywają się w środowe popołudnia. Dzieci zakładają grządki, sieją nasionka, prowadzą zielniki i zeszyty ogrodnika spędzając czas na wolnym powietrzu. Zajęcia prowadzi również jedna z klubowych mam – Małgorzata Kowalska; architekt krajobrazu, mama Basi, Helenki i Michała.

Przed świętami odbyła się też rodzinna sesja zdjęciowa, której pomysłodawczynią była jedna z mam, z pasją i talentem zajmująca się fotografią rodzinną i dziecięcą Paulina Nieminska- Momot z Photo Feelings. Sesja została zorganizowana w okolicach Sadowej, w malowniczym miejscu na skraju lasu. Cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem i sprawiła wiele radości biorącym w niej udział rodzicom oraz dzieciom.

Po świętach mamy zapraszają na współfinansowane ze środków Gminy Łomianki, treningi w wodzie dla mam czyli Aqua aerobic, warsztaty fotograficzne dla mam oraz oczywiście na cykliczne zajęcia prowadzone w Centrum Kultury i w Domu Narodzin.

Wspólne prace twórcze i inne zajęcia organizowane w klubie rozwijają więzi, dając rodzicom i opiekunom maluchów poczucie wsparcia i odskoczni od zabieganej codzienności.

Wszystkich chętnych, zainteresowanych spotkaniami i działalnością Klubu Mam zapraszamy znalezienia Klubu na FB i do wspólnego spędzania czasu.

Plan tygodnia w Klubie Mam:

Poniedziałek godz. 11.00 i czwartek o 10.30
Fit Mama – Gimnastyka dla mam z maluszkami, Centrum Kultury

Wtorek 10.00 Angielski dla mam z maluszkami English for Mum,
godz. 11 – 13 – integrujące, tematyczne lub artystyczne spotkania kawowe, Dom Narodzin ul. Polna 28a

Środa godz. 16.30 – warsztaty Mały Ogrodnik

Piątek godz. 10 – Musical babies – muzyczny angielski dla maluszków, Centrum Kultury

Niedziela godz.19 – Aqua aerobic, treningi w wodzie, pływalnia ICDS

warsztaty fotograficzne – informacja o terminach fundacjaklubumam@gmail.com

Klub Mam istnieje w Łomiankach od 2008 roku. Sformalizowany został w roku 2015 w lipcu i od tej pory działa jako Fundacja Klubu Mam. Od jesieni 2015 roku dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Łomianki, odbywał się m.in kurs szycia, zajęcia z angielskiego dla mam, warsztaty malarskie, warsztaty umiejętności wychowawczych, treningi Buggy Gym i kurs pływania dla niemowląt. Głównym założeniem klubowym jest to, że mamy mogą korzystać ze wszystkich zajęć razem z maluchem „na kolanach”. W ramach aktywizacji zawodowej większość zajęć prowadzona jest przez mamy pozostające na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Klub mam lubi 530 osób na FB, a na liście mailingowej jest prawie 300 mam.

Klub Mam - wiosenne aktualności

Klub Mam - wiosenne aktualności

Klub Mam - wiosenne aktualności

Klub Mam - wiosenne aktualności

Klub Mam - wiosenne aktualności

Klub Mam - wiosenne aktualności

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *