www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejna budowa stanęła

Jak informuje UM Łomianki…

W środę, 4 stycznia br. podczas spotkania z wykonawcą rozbudowy Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Polskim, Gmina Łomianki złożyła oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy. Skutkuje to zakończeniem współpracy z Warmińskim Przedsiębiorstwem Budowlanym S.A. z siedzibą w Olsztynie.

WPB S.A. przede wszystkim doprowadziło do sytuacji, że czynności objęte umową wykonywał – bez zgody gminy – podmiot inny niż wskazany w umowie. Firmie naliczono również dwukrotnie kary umowne, m.in. w związku z brakiem czy nieterminową zapłatą wynagrodzenia należnego podwykonawcom. Ponadto wykonawca opóźniał się z rozpoczęciem lub wykończeniem inwestycji tak dalece, że nie jest prawdopodobne, iż zdołałby ukończyć ją zgodnie z terminem na koniec maja 2017 roku. W związku z tym wystąpiły przesłanki do rozwiązania umowy.

Jednocześnie wykonawca warunkował dalszą realizację inwestycji uznaniem robót dodatkowych za kwotę około 1 mln zł. WPB S.A. pomimo dostępnego frontu robót, nie realizował ich zgodnie z harmonogramem i w kolejności wynikającej z technologii, np. nie zabezpieczył dźwigarów drewnianych nad halą sportową. To wszystko spowodowało, że gmina podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy.

Co dalej? Teraz konieczne jest zinwentaryzowanie i rozliczenie dotychczas wykonanych robót. Następnie zostanie ogłoszony przetarg w celu wyłonienia nowego wykonawcy, który zakończy inwestycję.

źródło, foto: UM Łomianki

Kolejna budowa stanęła

Kolejna budowa stanęła

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Anonim

  Większość inwestycji w Łomiankach realizowana jest wg. schematu drogo i byle jak, czego w danym przypadku mamy kolejny dowód. Z reguły jakaś firma spełnia stosowne wymogi i wygrywa przetarg a potem podnajęci fajansiarze budują to wszystko po omacku i byle jak. W wyniku rozbieżności możliwości i oczekiwań zaczynają się na którymś etapie tzw. schody i nie ma pomiłuj.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Izasdfd

  Nic to – zajmie się tym ktoś inny. Ktoś, kto da pracę innym budowlańcom. Mimo dostępnych powszechnie ofert pracy dla każdego zawodu http://www.gowork.pl/praca/warszawa;l , każde dodatkowe miejsce, gdzie można pracować, jest mile widziane.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *