www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejna pikieta w sprawie S7

5 stycznia o godzinie 15.00 na ul. Kolejowej obyła się pikieta poświęcona przyspieszeniu budowy S7 w tzw. Wariancie II czyli przez Dąbrowę.

W akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenia ŁOMIANKI RAZEM polegającej na przechodzeniu przez przejście dla pieszych wzięło udział – zdaniem organizatorów – około 150 osób. Pikieta przybiegła w spokojnej sympatycznej atmosferze – były transparenty, ciepła zupa i muzyka.
Wśród pikietujących znaczną grupę stanowili urzędnicy i pracownicy Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych. Zastępca burmistrza Piotr Rusiecki zapewniał, że wszyscy chętni zostali na tę okoliczność zwolnieni z pracy. Wraz ze zgromadzonymi pikietowali także radni z komitetu burmistrza Dąbrowskiego – część z radnych jest członkami ŁOMIANKI RAZEM.
W pikiecie wzięło udział kilku mieszkańców Młocin (podzielając postulaty pikietujących) oraz burmistrz Bemowa, który prezentował m.in. do kamer telewizji publicznej zdanie odmienne.

Zarządca drogi – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – na czas pikiety przestawił częstotliwość świateł na przejściu, skracając znacznie „zielone” dla pieszych, co w efekcie skutkowało minimalną uciążliwością akcji dla kierowców.

Jak informuje Arkadiusz Wojtkiewicz ze Stowarzyszenia ŁOMIANKI RAZEM…
Pikieta to sprawa społeczna, a nie polityczna, ponad podziałami. Sfinansowana całkowicie z własnych środków Stowarzyszenia, z poparciem władz Łomianek. Celem zorganizowania pikiety było zwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej, a nie skuteczne blokowanie ruchu. Powodem – przekładanie już 4 lata wydania Decyzji Środowiskowej, po wielu obietnicach i wymianie oficjalnych pism z GDDKiA, czy RDOŚ. Ostatnie przełożenie z grudnia 2017 na koniec stycznia 2018. Pikieta nie obejmowała wszystkich działań w gminie dotyczących planów komunikacyjnych, była całkowicie i wyłącznie poświęcona przyspieszeniu budowy S7 w Wariancie II.
Pikieta nie była wymierzona w kierowców, natomiast miała skutecznie nagłośnić temat, co się udało, bo były wszystkie telewizje. Udzieliliśmy wywiadów do kilkunastu stacji radiowych (np. RadioZet, RMF, Radio dla Ciebie, Eska) portali (np. Money.pl; superauto24; Rynek Infrastruktury) – o pikiecie i jej powodach dowiedział się cały kraj.

Kolejna pikieta w tej samej sprawie jest zaplanowana na 2 lutego od godziny 17.00 na przejściu dla pieszych w Burakowie pod hasłem CZAS APOKALIPSY.
Czy tym razem ponowne zaangażowanie środków publicznych (akcję organizowaną przez ŁOMIANKI RAZEM mocno promuje Urząd Miejski) oraz późniejsza, bardziej przystępna dla mieszkańców godzina poskutkuje większą liczbę zainteresowanych? Wybieracie się na pikietę?

WIĘCEJ ZDJĘĆ na www.facebook.com/lomianki.info

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

Kolejna pikieta w sprawie S7

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Ella

  Dlaczego i po co Łomianki Info promuje te wiece wyborcze pana Rusieckiego i pani Roszkowskiej? Nie wystarczy że urząd to robi w każdym miejscu? Jak wiadomo jak robi urząd to za pieniądze wszystkich podatników więc dlaczego jest napisane że sfinansowane ze środków własnych?

  Z jednej strony pani Roszkowska krzyczy że nie chcą wyburzeń na Kolejowej a trasę chcą przy Puszczy a z drugiej strony planują przez domy w Dziekanowie obwodnicę do Czosnowa? Co to jest za polityka? Kto to jest? Kogo interesy reprezentuje? Bo nie mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. NIE dla POLITYKI

  Ella. Może dlatego, że info to niezależne i obiektywne źródło informacji? Bardzo dobrze, że informują o takich pikietach. Ja osobiście promocji tu nie widzę. Informacja i wypowiedź organizatora.

  Pytanie jest, czy wybieram się na blokadę?
  Moja odpowiedź brzmi -nie, mimo, że wspieram budowę obwodnicy przy lesie to się nie wybieram ponieważ szkoda mi czasu na coś od czego dla mnie czuć na odległość wyborami i polityką. Powoduje to u mnie natychmiastowy brak zaufania do takich pikiet.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 3 x TAK

  TAK dla burmistrza Tomasza Dąbrowskiego
  TAK dla radnej Joanny Roszkowskiej
  TAK dla S7 w wariancie II

  Każdy kto popiera burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Naszych Radnych z Klubu Łomianki powininien się obowiązkowo stawić w Burakowie.

  CZAS APOKALIPSY NADCHODZI!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Jac

  #3 x TAK napisał: CZAS APOKALIPSY NADCHODZI!!!!!!!!!!!

  Według słownika PWN apokalipsa to: wydarzenia, które niosą chaos i zniszczenie, koniec świata, katastroficzna wizja lub przepowiednia, groźna wizja przyszłości.

  Czy Łomianki Razem właśnie takimi metodami chcą zachęcać ludzi do popierania budowy S7? Chcecie „chaosu” i „zniszenia”?
  Kim są 4 jeźdzcy apokalipsy”? Radna Roszkowska, Burmistrz Rusiecki, Dąbrowski i Przedwodniczący Krystecki?

  Jak widać dalej zamiast chęci porozumienia i dialogu, rozmowy oraz współpracy nawołuje się do „apokalipsy”.
  Bardzo złe czasy nastały w naszej małej ojczyźnie, a metody są podobne do tego co się dzieje w „dużej polityce”.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Tak idę na pikietę i wierzę, że każdy komu zależy na Rozwoju Łomianek i każdy zwolennik Burmistrza Tomasza Dąbowskiego też tam się choćby na chwilę pokaże choćby po to aby podziękować Burmistrzowi za to, ż jest taki wspaniałym gospodarzem.
  Na tej w styczniu nie było nas wielu, ale może teraz po specjalnym dodatku do Gazety Łomiankowskiej więcej osób się zdecyduje poprzeć naszą pikietę.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Anonim

  A ja pójdę na MIESIĘCZNICE.
  Burmistrz do mnie pisał smsa że ma być grochówka i herbata to pójdę, a co mi tam. Jak burmistrz zaprasza na kolejną MIESIĘCZNICE to trzeba pójść, nie ma co się ociągać.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. jeser

  Papiery były na „apokalipsę” na przejściu-światłach w Burakowie na wysokości ul. Przyłuskiego, tymczasem samochód straży i radiowóz zablokowali również wcześniej zlokalizowany zjazd z ul. Pułkowej na ul. Warszawską będąca ul. opaskową do Kolejowej. Pytam się czy w uzgodnionej organizacji ruchu była taka zgoda, czy może był to nerwowy tik organizatorów wywołany kolejnym małym zainteresowaniem mieszkańców organizowaną blokadą.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. paranoja

  A nie lepiej było sobie w domu posiedzieć , a nie Roszkowskiej i vicka słuchać?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. mieszkaniec

  No całkiem niezła komedia. Burmistrz publikuje całostronnicowe artykuły w łomiankowskiej, wiesza banery nad ul. Warszawską, wysyła smsy, radna Roszkowska z komitetu Dąbrowskiego zasypuje swoimi ogłoszeniami facebook, a na pikietę przychodzi kilkanaście osób.
  Chyba organizatorzy powinni się zastanowić nad tym co i jak robią i wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.

  Łomianki stają się tematem żartów i politowania. Wcześniej „przyjaciel Łomianek” od burmistrza Dąbrowskiego dla pana Misiewicza, mural z hitlerowcami radnego Słupskiego z komitetu Dąbrowskiego, teraz pikiety radnej Roszkowskiej też z komitetu Dąbrowskiego, na które przychodzi mało osób z tego część to pracownicy burmistrza. Nie wspominając o aferze z mikrofonem dla niepełnosprawnej radnej, źle powieszonej Polskiej Fladze i sugerowanie, że to opozycja jest za to odpowiedzialna, akcji na ulicy Grzybowej, czy obwodnicy do Czosnowa?
  Dobrze, ze chociaż ta tragikomiczna postać – były dyrektor Domu Kultury – gdzieś zniknął z życia Łomianek.

  Panie Dąbrowski, a raczej Panie Rusiecki, coś przypadkiem coś jest nie tak jak powinno być? Może chwila refleksji?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *