www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejne ofiary walki politycznej burmistrza?


Po raz pierwszy w historii Ochotnicza Straż Pożarna z Dziekanowa Polskiego, ma możliwość zakupu nowego samochodu bojowego. Radni Rady Miejskiej przeznaczyli 350 tysięcy złotych z budżetu gminy. Ochotnicza Straż Pożarna pozyskała już 150 tysięcy złotych z dotacji od Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy mają duże szanse otrzymania dofinansowania 200 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jeżeli przedstawią podpisaną umowę przez burmistrza na nowy wóz bojowy dla Straży.

BURMISTRZ ODMAWIA PRZEKAZANIA PIENIĘDZY
DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ.

JEŻELI BURMISTRZ NIE PRZEZNACZY PIENIĘDZY,
WTEDY OSP STRACI DOFINANSOWANIE ZEWNĘTRZNE W KWOCIE 150 TYSIĘCY
ORAZ SZANSE NA KOLEJNE 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH.
NASZA GMINA MOŻE STRACIĆ ŁĄCZNIE 350 TYSIĘCY ZŁOTYCH
ZE ŹRÓDEŁ ZEWNĘTRZNYCH.

Brak nowego samochodu bojowego nie pozwala Strażakom na szybkie dotarcie do miejsca zagrożenia. Rejonowi działania jednostki OSP podlegają: Dziekanów Leśny, Dziekanów Polski, Sadowa, Łomianki i cała Gmina Łomianki.

PROSIMY O WSPARCIE NASZEJ WSPÓLNEJ SPRAWY
NA NAJBLIŻSZEJ SESJI RADY MIEJSKIEJ.
KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 8 MAJA O GODZINIE 16 W ICDS.

Marzena Miecznikowska
druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim


Ochotnicza Straż Pożarna w Dziekanowie Polskim powstała w 1922 roku. W 1999 r. jednostka została właczona do nowo powstałego rejonu operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Błoniu, a w 2013 r. roku do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie skupia 46 członków.

Na łamach miesięcznika ŁOMIANKI.INFO 2014/2 podsumowywując rok 2014 strażacy napisali: „Udało nam się zrealizować wiele postawionych przez nas celów. Zmotywowani, w bieżącym 2014 roku wytyczyliśmy nowe cele, które chcemy spełnić, aby mieszkańcy naszej gminy mogli czuć się bezpieczni…”

Czy ochotnikom z Dziekanowa uda się przekonać burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, aby wykonał uchwałę Rady Miejskiej w Łomiankach, czy może tym razem strażacy, a tym samym i wszyscy mieszkańcy gminy, padną ofiarą absurdalnej, głupiej i nikomu nie potrzebnej walki politycznej burmistrza z radnymi?

Prośbę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji – jako, że na ŁOMIANKI.INFO zawsze każda ze stron ma prawo wypowiedzi – wysłaliśmy drogą mailową (07.05.2014, g. 14:28) do burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Odpowiedź, jeżeli taka wpłynie, zostanie opublikowana…

redakcja@lomianki.info

Kolejne ofiary walki politycznej burmistrza?

Kolejne ofiary walki politycznej burmistrza?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

31 komentarzy

 1. Znowu to samo? Znowu tylko dlatego, że to radni chcą dofinansować rozwój jednostki strażackiej, burmistrz będzie robił uniki?
  Każdą instytucję, każdego mieszkańca może spotkać KARA. Co za głupota. kiedy to się skończy!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Obserwator IV

  I znowu przykład nierzetelności albo amatorszczyzny dziennikarskiej. Publikując taką wiadomość należy umożliwić wypowiedzenie się drugiej stronie. A tak mamy newsa wątpliwej jakości. „Mamy szanse na 200 tys. zł” nie oznacza, że tę kwotę gmina odzyska. Może naprawdę warto zaczekać na odpowiedź drugiej strony, zebrać więcej informacji a nie w prymitywny sposób zagrzewać do kolejnej awantury. Mam nadzieję, ze to się skończy jak wymienimy całą radę i ewentualnie burmistrza, o ile pojawią się sensowni kandydaci.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  A o pozyskanych środkach w wysokości 120tys złotych na projekt boiska lub kolejnych 100tys na projekt hali przy SP w Dziekanowie Polskim, które zostały odrzucone przez radnych to nikt z tego portalu nie raczył napisać, chociażby na czarno.
  A to też były pieniążki pozyskane, wystarczyło podjąć odpowiednią decyzję na sesji. Decyzja była taka, że ponad 200tys zł zostało wyrzucone w błoto. Grzeszki radnych tutaj się ukrywa, a stara się i to w nachalny sposób (na czerwono) pokazać błędy tych drugich.
  WALKA POLITYCZNA ZA POŚREDNICTWEM LOMIANKI.INFO TRWA W NAJLEPSZE PANIE MAĆKU. SZKODA, ŻE ANGAŻUJE SIĘ PAN W POLITYKĘ. POWINIEN PAN BYĆ PONAD TYM WSZYSTKIM I NA SUCHO RELACJONOWAĆ FAKTY. CZERWONY KOLOR POKAZUJE PO KTÓREJ PAN JEST STRONIE DOBITNIE, NO CHYBA ŻE TEN KOLOR MIAŁ SYMBOLIZOWAĆ OGIEŃ, KTÓREGO STRAŻACY NIE MAJĄ CZYM UGASIĆ. O TAKĄ WYOBRAŹNIĘ I INWENCJĘ TWÓRCZĄ PANA NIE PODEJRZEWAŁEM.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Avatar

  I znowu na awanturach burmistrza z radnymi stracą mieszkańcy? Już mam tego dość. Dobrze, że portal pokazuje tę patologię. Każdy wie jakie podjąć decyzje podczas wyborów.

  Dlaczego apel o pomoc nie ukazał się na stronie internetowej Urzędu i Burmistrza? Bo co, bo nie jest po linii władzy? Bo nie pasuje do przyjętej strategii? Bo mieszkańcy nie mają prawa do wypowiedzi na stronie lomianki pl opłacanej z pieniędzy publicznych?

  Z niecierpliwością czekam na wyjaśnienia burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Tak, tak, czekam na wyjaśnienia Tomasza Dąbrowskiego bo to on jest w Łomianakch burmistrzem a nie urzędnik Rusiecki.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Polka

  Na szczęście niedługo wybory, chyba nie ja jedna mam dość sobiepaństwa burmistrza (nie piszę „pana”, bo panem to trzeba się urodzić!). Mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy naszej gminy nie będą się kierowali kościelną rekomendacją a zdrowym rozsądkiem.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. łahciM

  Żebyś się nie zdziwił, Dąbrowski jak nie skłamie to i tak prawdy nie powie.

  Tylko co mają do tego radni, skoro pieniądze zdobywa Straż Pożarna z Dziekanowa a samochód ma służyć okolicznym mieszkańcom. Chyba, że to na złość Podolskiej, która nie popiera Dąbrowskiego, czemu przy takich decyzjach burmistrza się nie dziwię.
  Jednym słowem Dąbrowski kolejny raz zachował się jak ignorant, którego nie obchodzą mieszkańcy.I po:

  Łomiankach Dolnych – nie chciał dowozić dzieci do szkoły
  Prochowni – wolał dewelopera od mieszkańców
  Sadowej – nie chce remontu szkoły
  Łomiankach Starych – kolejny market przy domkach jednorodzinnych
  Dąbrowie Z – ukryta przed mieszkańcami budowa masztu tel komórkowej
  Burakowie –bronił partaczy odbudowujących Brukową w sporze z mieszkańcami.
  Dąbrowie L – nie chiał odbudować nawierzchni z asfaltu po kanalizacji

  teraz dołączył Dziekanów Polski, Nowy i Bajkowy, których ma w …, bo to dla bezpieczeństwa tych mieszkańców ma być nowy samochód Straży Pożarnej.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Daniel

  Burmistrz powinien wykonywać uchwały Rady Miejskiej (władzy uchwałodawczej), która podejmują decyzję w imieniu mieszkańców. Jak się panu burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu (władzy wykonawczej) nie podoba wykonywanie zadań, które mu zostały zgodnie z prawem samorządowym powierzone to powinien zwyczaje się z tego systemu wymiksować, wypisać, wycofać.

  ps. może należałoby przypomnieć społeczeństwo jaki jest podział władzy w samorządzie bo chyba nie wiele osób sobie zdaje z tego sprawę jak te sprawy reguluje prawo?

  —————————

  Sam apel Pani Marzeny nie sądzę, aby cokolwiek dał. Ludzie takie problemy mają gdzieś, no chyba, że dotyczą ich bezpośrednio: własnego podwórka czy najbliższego kawałka ulicy.

  —————————

  Nie wiem dlaczego redakcja INFO wspomina w powyższym o radnych skoro jest to temat między Dąbrowskim i jednostką OSP.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Krysia

  DO „Obserwator IV ”

  Ale co niby miała by odpowiedzieć druga strona na APEL OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ do mieszkańców? No chyba, że burmistrz chciałby namawiać mieszkańców aby nie wspierali stażaków, żeby nie przychodzili na sesję?

  Z tekstu wynika, że wczoraj burmistrz dostał maila z prośbą o wyjaśnienia. Więc możliwość wypowiedzi ma. Skoro nie odpowiedział to jego wybór.

  A może burmistrz Dąbrowski znowu zarząda zamknięcia niezależnego portalu dlatego, że ukazuje się w nim głos mieszkańców?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. miesk

  Kolejna manipulacja lomianki.info szkoda, że portal zaangażował się po stronie partyjnych radnych opozycji. Celem jak zwykle dokopanie dobrze pracującemu burmistrzowi. Czy nie za daleko pan się zagalopował panie Maćku. Proszę pamiętać że w Łomiankach są 2 Staże Pożarne i obie mają duże potrzeby.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. mieszk

  Kolejna fanaberia opozycji. Jak się komuś nie podoba to niech się wyprowadzi.

  Zdziwicie się jak Burmistrz Tomasz Dąbrowski kupi samochód dla Łomianek i nowy autobus dla Dąbrowy i pokaże go już na Dniu Dziecka pod patronatem burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Takich inwestycji jak teraz nie było nigdy.
  A z autobusem od Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i z samym Burmistrzem Dąbrowskim każdy będzie mógł sobie zdjęcie zrobić.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. asdfg

  Kolejna manipulacja i popieranie opozycji przez tego partyzanta Moraczewskiego i jego patryjnego portaliku. już nie długo, już nie długo. Załatwimy zarazę!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Z sali

  Partyjny portalom manipuluje jak zwykle realizując cle wytyczoone przez partie, nie dziwmy sie wiec ze opublikuje każdy stek bzdur podeslany przez partyjniaków. Maciuś jak widać liczy na synekure po wyborach a szkoda ze marnuje potencjał tego miejsca….

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Anonim

  Marzena Miecznikowska
  nie jestem partyjna 🙂
  jako ochotniczka OSP i mama 5 dzieci
  uważam że zakup samochodu bojowego to nasze wspólne dobro
  nie morze dochodzić do sytuacji że nie możemy, wyjechać bo akcji bo samochód nie odpalił
  co mamy wtedy powiedzieć rodzinie np.(której palił się dom)?
  przepraszam zabrakło ?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. też mieszkaniec

  Jeszcze trzeba dodać, że na Podleśnej woli sklep netto od mieszkańców. Dużo się tego uzbierało, oj dużo.
  Maciej Moraczewski jest uczciwym człowiekiem – nie ma sensu pisać o tym, że wstydem jest nazywanie kogoś zarazą, bo osoby piszące te obrzydlistwa tego nie zrozumieją. Porządny człowiek nie ma prawa tak nazywać nawet tych, którzy są zarazą – może to zrobić wyłącznie mówiąc to komuś w oczy.
  To, co się dzieje w łomiankowskim urzędzie przekracza granice przyzwoitości – a my, zamiast pisać na portalu, powinniśmy się zebrać i iść do wojewody, w końcu to on nadzoruje prace urzędu. Pozwolimy im wygrać wybory, jeżeli nie zaczniemy działać.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. 123aaa123

  jak większość materiałów napisanych jednostronnie, podobno psp chciało przekazać wóz to stwierdzili ze chcą nowy nie śmigany a teraz płacz bo nie bedzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. czytelnik

  Czyli jest jak zwykle . Zwolennicy burmistrza atakują niezależne lomianki.info za to że publikuje prośby mieszkańców, a zwykli mieszkańcy i ludzie którzy ratują życie nazywani są partyjniakami.

  Tak wlaśnie wyglądają obecnie ŁOMIANKI. Jest super.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. A :)

  SKANDAL ALE NASZE WŁADZE OPRZYTOMNIEJĄ DOPIERO JAK ( NIE DAJ BOŻE ) DOJDZIE DO TRAGEDII. PANIE BURMISTRZU DOSYĆ!!!!!!!!!!! NIECH SIĘ PAN OBUDZI Z LETARGU TO JUŻ KONIEC KADENCJI. I PROSZĘ ZAKAZAĆ SWOIM PRACOWNIKOM WYPISYWANIA BZDUR NA FORUM ŁOMIANEK W GODZINACH PRACY. A JEŻELI JUŻ MUSZĄ COŚ PISAĆ TO NIECH PRZYNAJMNIEJ PISZĄ PRAWDĘ POD HASŁEM „ULICA JANA Z PODLASIA” KTOŚ NAPISAŁ ( burakzłomianek) ” BATALIONU” ZOŚKA DO WIADOMOŚCI BURAKA W ŁOMIANKACH NIE MA TAKIEJ ULICY JEST ZA TO ULICA ( HISTORYKU) BAONU ZOŚKA. MIESZKAM TU 40 LAT I PRZYKRO ,ŻE TAK ŹLE SIĘ TU DZIEJE GMINA TO NIE PRYWATNY FOLWARK – BURMISTRZEM SIĘ BYWA CZŁOWIEKEIM SIĘ JEST

  0
  0
  Odpowiedz
 18. A :)

  SKANDAL ALE NASZE WŁADZE OPRZYTOMNIEJĄ DOPIERO JAK ( NIE DAJ BOŻE ) DOJDZIE DO TRAGEDII. PANIE BURMISTRZU DOSYĆ!!!!!!!!!!! NIECH SIĘ PAN OBUDZI Z LETARGU TO JUŻ KONIEC KADENCJI. I PROSZĘ ZAKAZAĆ SWOIM PRACOWNIKOM WYPISYWANIA BZDUR NA FORUM ŁOMIANEK W GODZINACH PRACY. A JEŻELI JUŻ MUSZĄ COŚ PISAĆ TO NIECH PRZYNAJMNIEJ PISZĄ PRAWDĘ POD HASŁEM „ULICA JANA Z PODLASIA” KTOŚ NAPISAŁ ( burakzłomianek) ” BATALIONU” ZOŚKA DO WIADOMOŚCI BURAKA W ŁOMIANKACH NIE MA TAKIEJ ULICY JEST ZA TO ULICA ( HISTORYKU) BAONU ZOŚKA. MIESZKAM TU 40 LAT I PRZYKRO ,ŻE TAK ŹLE SIĘ TU DZIEJE GMINA TO NIE PRYWATNY FOLWARK – BURMISTRZEM SIĘ BYWA CZŁOWIEKEIM SIĘ JEST

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Z sali

  Drodzy radni batalion i baon to to samo, no chyba ze dzieci w żłobkach głosowali inaczej

  0
  0
  Odpowiedz
 20. M2013

  Bycie sypatykiem partii politycznej przekreśla zdolność logicznego rozumowania. Ciekawy argument.

  Ale do rzeczy. Ludzie się burzą, i to niezależnie od wyznawanego swiatopoglądu politycznego. Czy wyznania/jego braku. Obecny burmistrz stracił bardzo wiele z uwagi na postępowanie swojego zastępcy, który dawno stracił kontakt z rzeczywistością. W realu jest chamski, nie respektuje podstawowych zasad dobrego wychowania, o „dzień dobry” nie wspominając. Ludzi na ulicach nie poznaje, nie szanuje nikogo, kto myśli inaczej. Zgromadził przeciw sobie wiele odmiennych środowisk, moze dlatego założył związek zawodowy, żeby się nie dać po wyborach zwolnić. Najbardziej oburza chyba właśnie nie to, co robi, ale jak to robi. Z kompletnym brakiem poszanowania dla ludzi. Tak jest w tym zacietrzewiony, że nic już do niego nie dociera. A Burmistrz wciąż udaje, że o niczym nie wie. Smutne to zwłaszcza dla tych, którzy na takie władze głosowali. W drugiej turze nie daję im szans – wygra ktokolwiek, kto się do tej drugiej tury dostanie, bo będzie miał w efekcie poparcie całej opozycji, bardzo zróżnicowanej zresztą.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. A :)

  do z sali

  Batalion i baon owszem oznaczało w czasie wojny to samo baon to skrót od batalionu baon widnieje również na odznace Batalionu Zośka, ale w Łomiankach tak jak zresztą i w Warszawie nie ma ulicy Batalionu Zośka są ulice Baonu Zośka a w nazewnictwie ulic to jest różnica żaden urzędnik nie zamelduje cię na ulicy Batalionu Zośka bo takiej nie ma i na tym polega różnica. a tak na marginesie nie jestem i nie byłam żadną radną a sformułowanie ” no chyba ze dzieci w żłobkach głosowali inaczej” jest błędne gramatycznie panie mądraliński

  0
  0
  Odpowiedz
 22. TOMSON

  Takiej agresji, zastraszania zwykłych mieszkańców, niezależnych od układów i władzy mediów, takich ataków na przedstawicieli mieszkańców czyli radnych jeszcze nigdy w Łomiankach nie było. Jestem przerażony.
  Jak nikt tego nie powstrzyma to za chwilę dojdzie do agresji fizycznej w świecie realnym. Walka o utrzymanie się na stołkach niestety dopiero się zaczyna.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. obserwator

  Tylko Zawodowa Straż Pożarna jest dobrym rozwiązaniem .Jestem za rozwiązaniem ochotniczej straży

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Z sali

  Dziwne rzeczy piszesz bo na tej ulicy są napisy z obydwoma typami nazw….

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Anonim

  W odpowiedzi na zarzut pana 123aaa123 to sprawa miała inny charakter. W rozmowie z burmistrzami była omawiana sprawa kupna nowego samochodu z naszej strony padły słowa ;że jak nie da rady kupić nowego samochodu to jest do oddania Jelcz z komendy w błoniu i żeby wstawili się za nami żeby go przekazać naszej jednostce;z tego co mi wiadomo w rozmowie burmistrzów z komendą w błoniu padły słowa że jest nam potrzebny nowy wóz a nie kolejny złom. Także proszę nie wciskać nam słów w usta które nie padły z naszej strony.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. łahciM

  Wydawałoby się, że bezpieczeństwo mieszkańców jest ponad podziałami, ale nawet z zakupu wozu strażackiego Dąbrowski z Rusieckim zrobią polityczną hucpę. Jeżeli przepadną dodatkowe pieniądze, które można było dostać to mam nadzieję, że z własnej kieszeni zwróci je Dąbrowski.

  Niestety mieszkańcy dla tych panów są potrzebni tylko do płacenia podatków na ich wygórowane pensje.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Obserwator IV

  Do „Krysi” a wcześniej „Daniela” (ten sam IP). Jeżeli portal faktycznie jest niezależny i stara się być obiektywny to ja tego nie widzę. Skoro redakcja opowiedziała się po jednej stronie tego chorego konfliktu to niech przynajmniej nie ściemnia

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Obserwator IV

  Do „łahciM” Z tego co można wyczytać, że hucpę robi na razie ten portal i radni. Bardzo łatwo ferujesz wyroki. Pieniądze nie są pewne co przyznają sami zainteresowani. Gdyby okazało się, że jednak gmina nie dostanie zwrotu tych 200 tys. zł to co? Kto zwróci te pieniądze z własnej kieszeni?

  Akurat powoływanie się na wygórowane pensje burmistrzów to zabawny argument. Z tego co wiem, dostają oni najniższe możliwe pensje, bo tak uchwaliła nasza wspaniała rada.

  Musze z przykrością przyznać, że poziom dyskusji na tym forum jest żenujący.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. xretor

  do #obserwator IP: 79.133.198.*

  Rozwiązać to na szczęście możesz sobie co najwyżej sznurowadła, jak już mentalnie dojrzejesz do wieku co najmniej przedszkolaka.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. A:)

  do #Z sali

  2014-05-09, 07:29

  Dziwne rzeczy piszesz bo na tej ulicy są napisy z obydwoma typami nazw….
  nie piszę dziwnych rzeczy będę trzymała się swojej wersji w Łomiankach jest tylko ul. Baonu Zośka znam ją bardzo dobrze

  0
  0
  Odpowiedz
 31. A:)

  a wracając do artykułu STRAŻ POŻARNA W DZIEKANOWIE JEST RÓWNIE POTRZEBNA JAK OSP ŁOMIANKI , SKORO NIE MA PIENIĘDZY NA STRAŻ NIE RÓBMY POTAŃCÓWEK !!!!!!!!!!!!!to też kosztuje

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *