www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejny market w centrum Łomianek

Firma A8 Architektura na swoich stronach internetowych opublikowała wizualizację nowego marketu, który ma powstać przy poczcie na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Włościańskiej.

Jak można przeczytać na stronie firmy architektonicznej:
„Market umiejscowiony jest przy ruchliwej ulicy w centrum Łomianek. Zgodnie z życzeniem inwestora budynek wpisuje się w otoczenie będąc równocześnie indywidualnym i możliwym do powtórzenia (w zbliżonej formie) w innych lokalizacjach. Ma prostą, ale charakterystyczną bryłę. Wyniesiona część mieści w sobie biura a otwarcie poniżej zaznacza główne wejścia do powierzchni handlowej.
Elewacja jest pokryta płytami z włóknocementu w białym kolorze. Między płytami umieszczono w równych odstępach kolorowe lampy LED — nawiązują one do barw logo inwestora oraz pełnią rolę współczesnego, podświetlonego detalu architektonicznego.”

To już kolejny market (jak wynika z wizualizacji tym razem sieci Top Market Polskiej Grupy Supermarketów Sp. z o.o.), który powstanie w ostatnich kilku latach w Łomiankach. Prace budowlane mają ruszyć niebawem…

Kolejny market w centrum Łomianek

Kolejny market w centrum Łomianek

Kolejny market w centrum Łomianek

Kolejny market w centrum Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

25 komentarzy

 1. parkingowy sklepowy

  No i z tego na pewno na długie lata zapamiętamy pana Dąbrowskiego i jego kadencję. W ciągu 4 lat dostaliśmy/dostaniemy w prezencie:

  – 3 biedronki
  – 1 auchan
  – 1 netto
  – 1 topmarket
  – 1 ghelamco

  I, jeśli się nie mylę, wszystko w oparciu o WZ-tki.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Polka

  Tragedia… brzydactwo pierwszej wody. czy można oprotestować ten idiotyczny pomysł? Niedługo zaleją nast te markety z wątpliwej jakości towarami.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Daro

  Widać, że właścicielom marketów się opłaca inwestować w Łomiankach. Pewnie pociągnie to za sobą upadek lokalnego, małego, rodzinnego handlu.
  Moim zdaniem zadaniem burmistrza powinno być wspieranie rodzinnych firm a nie sieci handlowych. Ale to tylko moje zdanie, widocznie można mieć inne.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Lukasz

  Nie w oparciu o WZtki. Tam obowiązuje plan miejscowy.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. mieszkaniec

  nie kocham marketow ale mialem tez dość sytuacji kiedy „lokalni przedsiębiorcy” czyt. cwaniaczki rąbali nas w bambuko cenami swoich produktów do tego otwierali swoje kramy w godzinach pracy „normalnych” ludzi

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Adri

  Brzydki.
  A co do rodzinnego biznesu i sklepików tzw „pod nosem” to faktycznie szkoda ich. Ale z drugiej strony nowe markety i duże sklepy stwarzają nowe miejsca pracy oraz konkurencję między sobą.
  A co do ilości ich – jeżeli im się opłaca to czemu nie. Miasto ma podatki, ludki pracę, klient wybór. Nie o to chodziło? Ja bym się bardziej obawiał kolejnych osiedli przy niezmiennej infrastrukturze.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. ddaaddaa

  Lemingom jak zwykle się nie podoba, że Burmistrz Tomasz Dąbrowski i Burmistrz Piotr Rusiecki rozwijają Łomianki. Rozwija się kultura, są Potańcówki Na Deskach, jest Bitwa pod Łomiankami i są nowe luksusowe sklepy na światowym poziomie.

  I to wszystko dzięki wspaniałomyślności Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Burmistrza Piotra Rusieckiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. gość

  I tak dzięki kolejnym supermarketom będziemy kupować może i tanie, ale towar nie pierwszej świeżości i wyboru. A bazarek zupełnie zaginie i zapewne powstanie tam kolejny supermarket!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. peownik

  Co ma do tego burmistrz, na tym terenie są plany uchwalone jeszcze z poprzedniej kadencji jak rządziło PO.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. bez wątpliwości

  Warto obejrzeć filmy z komisji planowania i sesji na których mieszkańcy i radni mają inne zdanie niż burmistrz Dąbrowski na temat budowania centrów handlowych.

  1. osiedle Prochownia:
  http://www.lomianki.info/document.php?did=3350

  2. osiedle Łomianki Górne:
  http://www.lomianki.info/document.php?did=3445 – część 7
  http://www.lomianki.info/document.php?did=3409

  To tak w odpowiedzi na pytanie „peownika”. Te relacje wyjaśniają chyba jaka jest rola burmistrza Dąbrowskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. jaaakis

  No i dobrze, jak ktoś nie chce niech nie kupuje. Wybór to zaleta wolnego rynku. Dlaczego wszyscy mają być ograniczeni do kupowania na naszym najdroższym w całym mazowieckim bazarku? Nie każdego stać na pomidory po 14PLN.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Witold Prawda

  Słuchajcie KTO UCHWALIŁ PLANY MIEJSCOWEGO ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W 2008r dla tego terenu? Najlepiej jeżeli nie chcecie takiej ilości marketów w Łomiankach zgłoście się do osób,które wtedy rządziły i były w Radzie Miejskiej!!! Dla przypomnienia Burmistrz Dąbrowski rządzi od 2011r, a kto rządził w 2008 jak procedowano te plany według,których powstaje teraz market na Podleśnej? W większości Ci sami Radni,którzy teraz głośno przeciwko budowie marketu protestują…dlaczego wtedy w 2008 nie było tak nagłośnionych konsultacji społecznych w sprawie tych planów,które jak widać przeszkadzają mieszkańcom?

  0
  0
  Odpowiedz
 13. gosc

  jak to 3 biedronki? mamy 2 biedronki, gdzies budują 3?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. odpowiedz

  Trzecia biedronka jest na skrzyżowaniu Trenów/Brukowej/Kampinoskiej, w miejscu dawnego marcpola.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Gas

  Odnośnie ” Biedronkowania” Łomianek – nawet nie wspominając o( JoRo)/Witold Prawda. PRAWDA JEST TAKA,że właściciel Biedronki wykupił już dawno, część MarcPola… Więc tam gdzie MarcPol lub „Społem” – z czasem będzie Biedronka lub Stonka… 😉
  Dlatego raptem Treny się zabiedronkowały!( w Mediach o tym nie Usłyszycie)
  Pozdrawiam!

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Anonim

  aaa już widzę gdzie stoi ta 3 biedronka. nie wiem komu ona tam przeszkadza, stoi ma środku pola, wokół las to gdzie ci ludzie mieli kupować?

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Anonim

  Poza tym trenow to Laski, a wiec gmina Izabelin = inna władza.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Imo

  Oj, nie narzekajcie ! Przynajmniej praca będzie! Płacą uczciwie od 7,50/H netto do 8,50/H netto ! Prawdziwy raj ! Tylko pamiętajcie: wiek 18-30 ! Doświadczenie w handlu – minimum 2 lata ! Pozdrowienia dla wszystkich, którzy nie dostąpią tego zaszczytu !

  0
  0
  Odpowiedz
 19. luka

  Etam ;p Żabki są trzy i teraz kolejna będzie + freshmarket w Ł 😉 ale tam zawsze ciekawe promo

  0
  0
  Odpowiedz
 20. jupiter

  Jeżeli chodzi o uchwalenie planów zagospodarowania dla Łomianek Górnych (gdzie mieszkańcy protestują nie przeciwko powstaniu marketu, ale przeciwko lokalizacji wjazdów do niego od strony uliczki Podleśniej zamiast od Warszawskiej), to ówczesny radny Rusiecki oraz radny Krystecki byli członkami komisji odpowiedzialnych za ich przygotowanie i uchwalenie.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Witold Prawda

  Jupiter przecież doskonale WIESZ KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA PRZYGOTOWANIE PLANÓW MIEJSCOWYCH ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO więc nie manipuluj. Mianowicie PLANY MIEJSCOWE PRZYGOTOWUJE BURMISTRZ ŁOMIANEK a te gdzie mają supermarkety czyli Łomianki Stare, jak się nie mylę uchwalano w 2008r czyli za „panowania” Burmistrza Pszczółkowskiego…

  0
  0
  Odpowiedz
 22. zdegustowana

  Faktycznie prawdziwy raj……….. hi hi najlepiej kupić w biedronce i sprzedać na bazarku, i jeszcze dorobić za 7,50/H. Żyć nie umierać………. żenada.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. przedsiebiorcalomianek

  Wspaniale! Po prostu świetnie… Burmistrz Dąbrowski zaprowadzi mnie do grobu… Jak Ja mam zarobić jakiekolwiek pieniądze i utrzymać rodzinę jak mój własny burmistrz rzuca mi kłody pod nogi godząc się na tego typu budowle….

  0
  0
  Odpowiedz
 24. CENY Z KOSMOSU

  matko ceny z kosmosu majonez 700 winiary 11,80 zł nie wspomnę o innych produktach albo cenny niższe albo upadną szkoda tylko pracowników

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *