www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejny miesiąc – kolejna pikieta

13 kwietnia – jak ostatnio co miesiąc – Stowarzyszenie Łomianki Razem przy wsparciu Urzędu Miejskiego zorganizowało „pikietę za S7”.

W przechodzeniu przez drogę krajową nr 7 i prezentacji banerów przy ulicy Wędkarskiej wzięło udział około 50-60 osób – co potwierdzali sami uczestnicy.
Pikieta polegała na krążeniu po pasach dla pieszych w cyklach: 3 minuty dla pikietujących, 3 minuty dla kierowców.
Ruchem sprawnie kierowali policjanci we współpracy z organizatorami.

Dzisiejsza pikieta, w porównaniu z poprzednimi, dała się bardziej we znaki kierowcom, którzy niejednokrotnie nie przebierając w gestach wyrażali swoją opinię o pikietujących.

Podobnie jak w zeszłych pikietach i w tej uczestniczyli też pracownicy Urzędu Miejskiego i jednostek podległych burmistrzowi Dąbrowskiemu oraz radni z jego komitetu.

Jak zapowiadają organizatorzy kolejna pikieta za miesiąc.

Więcej foto: www.facebook.com/lomianki.info

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

Kolejny miesiąc - kolejna pikieta

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

17 komentarzy

 1. Tomek

  No to mamy w końcu nasze łomiankowskie miesięcznice pod patronatem. Brawo Łomianki Razem!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Chciałbym poinorfmować , że nawet dziś przy okazji przejeżdżki rowerowej jakaś krzykliwa pani chyba z tego Łomianki Razem namawiała do popierania tych politycznych blokad , które burmistrz Dąbrowski reklamuje nad ulicą Łomianek.
  Uważam, że chociaż podczas imprez dla dzieci powinni się z tą propagandą postrzymać. Było to żenujące. Wybory za ponad pół roku a już się wychają wszędzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. DOBRA ZMIANA

  Dziękujemy Panie Bumristrzu Tomaszu Dąbrowski za pikiety. Dzięki Panu i Panu Rusieckiemu Łomianki zmieniają się na lepsze.
  A opozycja której się nie podobają pikiety, boisko pełnowymiarowe i Dobra Zmiana w Łomiankach może się przecież wyprowadzić?

  Niech żyje Piotr Rusiecki i Tomasz Dąbrowski , niech żyje Jarosław Kaczyński!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Uczestnik pikiety

  Zastanawia mnie pogarda z jaka autor-autorzy kolejnych artykułów „lomianki info”wypowiadają się na temat „pikiety” nie proponując nic w zamian. Jakie środowisko, reprezentuje gazetka?. Z moich rozmów z wieloma osobami- mieszkańcami Łomianek- Kiełpina- Czosnowa, akcja jest jak najbardziej korzystna dla mieszkańców rejonu. Zastanawiająca jest chęć pomniejszenia problemu jaki generuje trasa, chęć obrzydzania jest zdumiewająca!!!, kogo „łomianki info” reprezentują, na pewno nie mnie- wieloletniego mieszkańca naszej miejscowości. TRAGEDIA!!!. Po raz kolejny widzę jakim jesteśmy społeczeństwem, nie potrafimy się jednoczyć, nasza cecha jest niechęć do wszystkich i wszystkiego, jeśli ktoś ma pomysł i występuje w słusznej sprawie, bardzo ważnej dla nas wszystkich, nie potrafimy docenić jego wkładu!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. antyuczestnik

  uczestniku , tak pikieta nie ma nic wspólnego z dobrem mieszkańców tylko z burmistrzem i jego kolesiami , którzy nie chcą być oderwanymi od koryta w następnej kadencji.
  Pogardliwie o mieszkańcach, którzy mają inne zdanie od burmistrza, to od kilku lat wypisuje gazetka łomiankowska opłacana z podatków wszystkich.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. uczestnik pikiety

  antyuczestniku, pytanie dotyczy trasy S7 (korki, zanieczyszczenie środowiska itd)- mnie jest wszystko jedo kto się tym zajmie- interesuje mnie rozwiązanie problemu a nie wieczne narzekanie. Na chwilę obecna tylko „Łomianki razem” działają, innych nie widzę. Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 7. antyuczestnik

  Nad S7 lobbuje się przez 8 lat, a nie a chwilę przed wyborami.
  Już przyzwyczaiłem się do niby bezstronnych komentarzy, które miały sprawiać wrażenie obiektywnych, a były wyprodukowane przez ludzi burmistrza. Z tobą jest tak samo.
  Bez konfliktu nie potraficie rządzić gminą.
  Pani Roszkowska z Łomianki Razem, Pani już dziękujemy. Co Pani robiła w tej sprawie przez ostatnie 3 lata?

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Pani Joanno zgadzam się z Panią że nie wiadomo kogo reprezentuje te „łomianki info”
  Przykładowo zupełnie nie pokazali tego co powiedział nasz przewodniczący Pan Krystecki Tadeusz że to premier Tusk z PO zabrał pieniądze na naszą obwodnicę. TRAGEDIA!!!
  A to przecież bardzo ważne żebyśmy się jednoczyli w słusznej sprawie i popierali Naszego Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i politykę Prawa i Sprawiedliwości. Dobrze że może w najbliższej „Gazecie Łomiankowskiej” będzie informacja o tym że to Tusk zabrał pieniądze i żę trzba popierać pikiety.
  Musimy podkreślać to na każdym kroku i na każdej pikiecie po to by mieszkańcy wiedzieli na kogo mają głosować.
  Wszyscy doceniamy Pani Joanno Pani zaangażowanie u boku Pana Burmistrza we wprowadzanie DOBREJ ZMIANY W ŁOMIANKACH!!!

  PANI JOANNO MA PANI MÓJ GŁOS!!
  ZWYCIEŻYMY!!!TAK JAK ZWYCIĘŻYLIŚMY W WALCE O POMNIK SMOLEŃSKI!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. łomiankowicz

  Sądzę że bez względu na poglądy polityczne ta pikieta w tym miejscu nie ma sensu. Protestujcie przed odpowiednimi urzędami coby uprzykrzyć życie osobom decyzyjnym a nie Bogu ducha winnym kierowcom. Człowiek od którego to zależy siedzi sobie wygodnie przed telewizorem i śmieje się pod nosem z Waszych wygłupów. Tyle w temacie

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Janek

  Uważam że nie chodzi o wygłupy, tylko o kolejne wybory. Ile pism zostało złożonych w tej kadencji w sprawie przyspieszenia realizacji trasy?. Idą wybory jest szum. A po wyborach znów będzie …….. A tak na marginesie czy Zastępca burmistrza z Łomianek zwróci swoje nagrody?, a może przeznaczy na Caritas?. Czy ma honor i odda nagrody?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. jon

  A co się stanie jak RDOŚ w końcu wyda decyzję pod wpływem protestów stowarzyszenia Łomianki Razem?
  Przeprosicie?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Janek

  RDOŚ wyda decyzję w niedługim czasie bez względu na wasze stanie na drodze, Zamiast stać i blokować nam powrót do domu zadzwoń jon do GDDKiA I dowiesz się kiedy będzie decyzja. Możesz też Piotrka zapytać on wie. Mieszkańcy już się nie nabiorą na takie numery.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Anonim

  RDOŚ wyda decyzję ani wcześniej, ani później tylko wtedy kiedy rozpatrzy wszystkie kilka tysięcy uwag. W tym uwagi wysłane przez Łomianki Razem.

  Nie wciskajcie ludziom kitu, że te blokady mogę to przyśpieszyć. Procedury to procedury i żadni krzykacze na szczęście na to nie mają wpływu.

  Czyli macie taki plan, że jak RDOŚ wyda decyzje to będziecie się chwalić, że to wasza zasługa? I będą propagandowe artykuły i wywiad w gazecie łomiankowskiej , że dzięki łomianki Razem i P.Roszkowskiej i p.Rusieckiemu RDOŚ wydała decyzję?
  Uważacie że ludzie są debilami?

  Może zapoznajcie się z informacją z RDOŚ: http://www.lomianki.info/document.php?did=4245

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Jarek

  Chciałbym zauważyć, że minęły już DWA LATA od tych pikiet i dalej tak jak się nic nie działo, tak się nic nie dzieje w sprawie S7 w Łomiankach.
  Nie wierzyłem, że to były pikiety wyborcze, broniłem, że potrzebne są, że coś przyśpieszą jak mówili organizatorzy. I co? I nic, jest tak jak mówili mi sąsiedzi znający temat i osoby stojące za tym akcjami, że nie mają one na nic wpływu i że są kampanią wyborczą. I niestety to się sprawdziło. Czuję się oszukany przez organizatorów tych pikiet.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. do Jarka

  Pikiety coś dały. Po pierwsze ekipa przegrała wybory, bo okazało się, że ludzie rozumieją kto ich kiwa. Po drugie osiągnięto poważny efekt w postaci wzbudzenie opory Bemowa, w tym politycznego we własnym środowisku, nawet Burmistrz Bemowa był na pierwszej blokadzie i do kamery zapowiedział, że nie ma zgody i słowa dotrzymał (jak to zazwyczaj PiS robi). Po trzecie udało się organizatorom dodatkowo skonfliktować Młociny, które do tej pory nie połapały się, że są wplątane w bezsensowną akcję. Po czwarte protesty Bemowa spowodowały z kolei przypomnienie, że S7 nie zastąpi obwodnicy Warszawy i w ten sposób Łomianki Razem i poprzednie władze Łomianek skutecznie zablokowały dokończenie inwestycji. Nasze gratulacje. Specjalne podziękowania dla pracowników Urzędu Miejskiego, Spółek, ICDS, których możemy oglądać na fotografiach z politycznych blokad i protestów.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Kierowca WF.....

  Już wtedy uważałem, że te blokady nie pomogą w przyśpieszeniu budowy trasy i odniosą raczej odwrotny skutek. Jak widać moje przypuszczenia się potwierdziły.
  Chyba mieszkańcy nie dali się nabrać i podziękowali organizatorce blokad i poprzedniej ekipie przy urnie wyborczej.
  Jednak nie ma się z czego cieszyć, bo straciliśmy wszyscy. Trasy jak nie było tak nie ma w najbliższej perspektywie.
  Była wtedy szansa powalczenia o trzeci pas od Burakowa do Warszawy, ale… szkoda gadać stracone kilka lat.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *