www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejny milion dofinansowania…

Decyzją Rady Miejskiej, Łomianki przyznały kolejny milion złotych dofinansowania na realizację zadania „Przebudowa i rozbudowa budynku przychodni w Łomiankach przy ul. Szpitalnej 4”.

Zamieszanie…
Atmosfera na Sesji podczas której radni procedowali na temat dofinansowania była napięta, a sama uchwała została podjęta dopiero po kilku dniowej przerwie. Radni zwracali uwagę, na fakt że burmistrz kolejny raz nie udostępnił im wszystkich niezbędnych dokumentów i w związku z tym nie mogą podjąć odpowiedzialnej decyzji….

Radny Marcin Etienne wyjaśnia:
Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Na tydzień przed sesją radnymdostarczono projekt uchwały dotyczący przyznania dotacji dla SPZZLOWarszawa Żoliborz w wysokości miliona złotych, na dalszą rozbudowęprzychodni przy ul. Szpitalnej 4. Burmistrz Dąbrowski nie udostępniłprzy tym radnym najważniejszych dokumentów, np. rozliczenia zeszłorocznejdotacji w wysokości 500 tys., kosztorysu zaplanowanych na tenrok prac, zakresu prac, jakie są planowane, ani też kopii umów pomiędzySPZZLO a Gminą, z której wynikałoby, iż interesy Gminy zostały należyciezabezpieczone. Pomimo zapewnień Dyrektor Ośrodka, Pani MałgorzatyZaława Dąbrowskiej, od półtora roku działalności w wyremontowanejplacówce nie zmieniła się znacząco liczba pracujących w niej lekarzypodstawowej opieki zdrowotnej, w tym pediatrów. Wątpliwości budząwięc zapewnienia, iż nowy budynek skupi wysokiej klasy specjalistów.
Należy przypomnieć, iż po wielu latach dyskusji i oczekiwania na poprawęstanu przychodni, ówczesny burmistrz Wiesław Pszczółkowskipodjął współpracę z SPZZLO i zainicjował budowę nowej przychodni,a Rada Miejska przeznaczyła wówczas na jej remont 1 mln zł.W 2012 r. Rada Miejska, pomimo tego, że burmistrz Dąbrowski nie byłskłonny przeznaczać środków na II etap remontu, zaplanowała na tencel 800 tys. zł. Radni popierają rozbudowę przychodni, ale równieżoczekują, iż podczas podejmowania decyzji będą mieli możliwość spokojniej,merytorycznej dyskusji. Środki na ten cel powinny być przekazywane,ale musi to być robione w sposób przemyślany i na jasnych,przejrzystych zasadach. W szczególności dla dobra pacjentów – mieszkańcównaszej Gminy.

Dyrektor SPZZLO Warszawa-Żoliborz – Małgorzata Zalawa-Dąbrowska – wystosowała do Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Łomianek w sprawie dofinansowania list (treść poniżej), w którym dość stanowczo prosi „o dochowania zobowiązań podjętych w zeszłej kadencji””.

Dla przypomnienia…
Rozbudowa przychodni rozpoczęła się 30 czerwca 2010 r., a kamień węgielny wmurowano 14 września 2010 r. Na remonty i rozbudowę przychodni, w której obecnie – jak informujedyrektor SPZZLO Warszawa-Żoliborz Małgorzata Zalawa-Dąbrowska – zadeklarowanych jest 12 000 pacjentów, Łomianki przeznaczyły już 2,5 miliona złotych.
Warto też przypomnieć, że Gmina Łomianki nie jest właścicielem tej placówki.

Wątpliwości…
Podczas Sesji Rady Miejskiej dyskutowano o konieczności monitorowania przez urzędników zasad funkcjonowania przychodni, poprawy i rozszerzenia usług, zmniejszenia kolejeki terminów oczekiwania na wizytę.


Czy oprócz zmian wizualnych, które oczywiście niezmiernie cieszą, pacjenci odczuli faktyczną poprawę jakości obsługi i leczenia w tej placówce?

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SONDZIE INTERNETOWEJ
sondę znajdziesz na stronie głównej portalu LOMIANKI.INFO

Kolejny milion dofinansowania...

Kolejny milion dofinansowania...

Kolejny milion dofinansowania...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

13 komentarzy

 1. Remigiusz

  Drodzy Państwo.

  To że będą ładne czyste ściany i lśniąca posadzka nie wpływa bezpośrednio na obsługę pacjenta. Zamiast ładować pieniądze w kolejne remonty może warto zastanowić się nad zatrudnieniem większej liczby lekarzy tak aby nie trzeba było czekać godzinami na przyjęcie.

  Zakładając (nie znając szczegółowo zarobków), że jeden lekarz zarabia 5000 złotych miesięcznie to milion wystarcza na 200 pensji, czyli 16 lat utrzymania dodatkowego np. internisty, lub 8 lat utrzymania dwóch lekarzy innych specjalizacji!
  Jakie są realne potrzeby to pewnie doskonale wie dyrekcja tej placówki.

  Nie szastajmy pieniędzmi na lewo i prawo tylko po to, aby w Łomiankach była najpiękniejsza przychodnia w powiecie.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Podatnik

  A może dofinansować przychodnie w Polmo ? Jak finansować to wszystkie albo żadną! Nie zgadzam się na takie układane rozdawnictwo . Czy każda dyrektorka czy dyrektor firmy , który takie pismo wysmaruje to dostanie publiczne pieniądze?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. EwaSz

  Łomianki inwestują w służbę zdrowia i bardzo mnie to cieszy. Naszej przychodni się należy dokończenie remontu. Pszczółkowski wyremontował połowę, Dąbrowski wyremontuje drugą połowę i będzie zrobione raz a dobrze.

  Ja nie korzystam z przychodni bo jestem jeszcze stosunkowo młoda ale też kiedyś zacznę aby jak najpóźniej i nie chciałabym się leczyć w obdrapanych pomieszczeniach. W końcu mamy XXI wiek a nie jakiś PRL

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Pacjent przychodni

  To bardzo dobra wiadomość.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. co do joty

  A co w tej wiadomości dobrego? Że wraca socjalizm?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Maryla

  Ta przychodnia to historia Łomianek. Leczyli się mój Dziad, Babka i Ojciec, Matka. Teraz leczę się ja i moje Syn, Córka i Wnuczki. Dlatego też bardzo cieszy mnie wydanie dofinansowania. Z poważaniem Maryla

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Artek

  W tej, tak jak każdej innej przychodni trzeba czekać na wizyty. To nie jest tylko problem Łomianek.
  Chcesz bez kolejki i czekania to zapłać.

  Bardziej mnie interesuje to czy jako podatnicy a teraz współsponsorzy tej przychodni mamy jakiąś gwarancję że ten biznes nie zostanie nigdy sprywatyzowany?

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Zoska P.

  Była umowa na remont przychodni to trzeba dotrzymać słowa. Przychodnia jest niewątpliwie łomiankowska i służy mieszkańcom Łomianek. Temat ten powinien łączyć a nie dzielić.
  Dąbrowski powinien przedstawić wszystkie dokumenty co leży w jego obowiązkach a radni powinni przeznaczyć obiecane pieniądze i po problemie.
  Czy naprawdę tak ciężko się porozumieć dorosłym wydawałoby się ludziom?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. jam

  Według mnie przebudowa ośrodka zdrowia miała duży wpływ na mieszkańców, a mianowicie przyjemniej jest korzystać z odremontowanej placówki, jednak świadczone tam usługi pozostawiają wiele do życzenia… Rano dzwoniąc do przychodni żadna z pań nie podnosi słuchawki telefonu, przez co nie można zarejestrować się przez telefon. Kolejnym problemem jest ograniczona liczba numerków do specjalistów, co powoduje, że nie można dostać się do lekarza w momencie nagłej potrzeby. Trzecim problemem jest brak możliwości zapisania się na odległy termin. Wystarczyłyby zapisy tylko na bieżący tydzień! Po czwarte termin oczekiwania do np ginekologa wynosi ponad miesiąc. Jeśli panuje tam taki bałagan to dlaczego nie wprowadzą numerków takich jak na poczcie, by usprawnić system, a także zatrudnić więcej specjalistów. Powinni jak najszybciej naprawić te problemy.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. kot_w_worku

  Przyjemniej siedzieć w ładnych murach na miękkich krzesłach. Tak powinno być. Ale nadal nie mogę dostać się do lekarza – internisty, termin do ginekologa tragicznie odległy, tak że po dwukrotnej próbie umówienia decydowałam się na wizytę prywatną. Dlaczego tak trudno dodzwonić się do rejestracji? Słyszałam, ze kolejki ustawiają się na długo przed otwarciem przychodni.
  Jacy specjaliści będą w nowym budynku i czy częstotliwość przyjmowania będzie tak pomyślana aby nie czekać pół roku? Dla mnie najlepiej byłoby jakby tu był kardiolog, dermatolog, może ortopeda i laryngolog. Czy wiadomo jacy specjaliści są planowani?
  Pewnie wiele zależy od kontraktu NFZ, ale dużo tez od sposobu organizacji pracy.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. PePe

  Pierwszy raz w historii Łomianek mieszkańcy będą mogli przenieść się do przychodni XXI wieku. Dzięki staraniom burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, który otwierał pierwszą wyremontowaną część razem z Panią Dyrektor

  0
  0
  Odpowiedz
 12. migi

  Szkoda, że radni opozycji nagle zmienili zdanie w sprawie przychodni, szkoda też że dalej wylewają swój żal w tej sprawie na forum, bo Łomianki się rozwijają. Ważne że burmistrz konsekwetnie robi swoje i będzie nowoczesna przychodnia. Psy szczekają karawana jedzie dalej.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Zoska P.

  #migi. Z tego co wiem to radni teraźniejszej opozycji zapoczątkowali razem z Pszczółkowskim remont tej przychodni. Po co więc wprowadzasz dezinformacje?
  Uważam, że sprawa przychodni powinna łączyć a nie dzielić, a samorządowcy powinni zająć się egzekwowaniem jakości usług od tej placówki.

  Co do „forum” a pewnie piszesz o tym na gazeta pl.
  Próbowałam tam pisać właśnie o przychodni i o potrzebie porozumienia ale jakiś kretyn (z wpisów wynika, że zwolennik Dąbrowskiego) zawalił cały wątek wyzwiskami politycznymi. Wycofałam się raz na zawsze.
  Poziom tamtejszej „dyskusji” jest krytycznie niski i niestety właśnie jest zazwyczaj zaniżany przez zwolenników Dąbrowskiego. Czemu kilku kretynów (mówi się, że to jeden kretyn) tak negatywnie reprezentuje elektorat burmistrza?
  Mam nadzieję, że tu nie zostaną przeniesione tamtejsze zwyrodniałe standardy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *