www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Koncert muzyki brazylijskiej – Martin Simon

04 marca 2011 o godzinie 19.00 odbędzie się wieczór poświęcony muzyce brazylijskiej – od znanych utworów złotej ery bossa novy i samby (Tom Jobim, Luiz Bonfa) po współczesnych autorów jak Toninho Horta i Astor Escoto akompaniowane grą i utworami gitarzysty i kompozytora Martina Simona.

Muzyka brazylijska jest wyjątkowo zróżnicowana, co jest spowodowane otwarciem od samego początku na wpływy z zewnątrz. Odznacza się także powszechnym łączeniem elementów folklorystycznych i współczesnych. Najbardziej znanym stylem muzycznym Brazylii jest samba, grana przede wszystkim w Rio de Janeiro i São Paulo. Dzięki bossa novie, która łączy elementy samby i jazzu, muzyka brazylijska zyskała międzynarodowy rozgłos.

Martin Simon jest wrażliwym i wszechstronnym gitarzystą grającym na różnych rodzajach gitar, mający szczególny sentyment do akustycznego brzmienia i kameralnego otoczenia. Jest gitarzystą szukającym nowych ekspresji i łamiącym konwencyjne ograniczenia instrumentu. Jest również kompozytorem współczesnej muzyki klasycznej i improwizowanej, etnicznej i jazzowej. Urodzony na Słowacji i mieszkający przez wiele lat w Stanach Zjednoczonych, Martin współpracował z wieloma brazylijskimi muzykami żyjącymi w Nowym Jorku.

Skład: Martin Simon, gitara, Paweł Mazurczak, kontrabas, Adam Różański, instrumenty perkusyjne, Małgorzata Simon, skrzypce …i może dodatkowy gość.

Centrum Sztuki i Tańca „Kokko-Art”
ul. Pancerz 6; 05-092 Łomianki, tel. 22/ 732-20-50; +48 501 082 996

Cena biletu 20 zł.

Centrum Sztuki i Tańca Kokko-Art powstało jako przestrzeń do spotkań dla ludzi poszukujących i kreatywnych. Działa na terenie Łomianek od niedawna, a dzięki bogatej ofercie kulturalnej skupia społeczność w różnym wieku. Wśród sympatyków są okoliczni mieszkańcy, przyjaciele, pasjonaci sztuki, muzyki i kina, artyści plastycy, w tym znakomite grono profesorów, absolwentów jak i studentów polskich i zagranicznych szkół artystycznych.

Koncert muzyki brazylijskiej - Martin Simon

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *