www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Koncert: Pasaż Mały w FIRST

First club&restaurant zaprasza 11 maja 2012 roku na koncert zespołu Pasaż Mały.

„Pasaż Mały”” urodził się na warszawskiej Pradze w 1981 roku jako projekt kumpli z liceum i podwórka. Niedługo po powstaniu, jego macierzystym klubem stały się warszawskie „Hybrydy”. Dzięki żywiołowej muzyce, tekstom celnie komentującym ówczesną rzeczywistość i nastroje pokolenia oraz spontanicznemu zachowaniu na scenie, grupa zdobyła uznanie licznego grona fanów.
Świetnie zapowiadająca się kariera zespołu została niestety raptownie przerwana w roku 1983. Dramatyczne zdarzenia jakie dotknęły wtedy jego członków – wzięcie w kamasze perkusisty, spalenie się ostatniej Vermony w „Hybrydach”, oraz dotąd nie wyjaśnione zaginięcie jedynej posiadanej przez zespół w tych ciężkich czasach gitary elektrycznej marki Jolana – spowodowały, że zespół zamilkł na ponad 25 lat, a jego członkowie zajęli się studiami, eksploracją innych obszarów muzycznych oraz swoimi rodzinami i karierą zawodową.
Jednak jak mówi znane przysłowie „rock’n roll never dies”. Jesienią 2009 roku zespół wznowił działalność, przygotowując nowy autorski repertuar oraz dając świetnie przyjmowane przez publiczność koncerty klubowe i plenerowe.
Muzyka Pasażu Małego konsekwentnie oparta na współbrzmieniu charakterystycznego wokalu, dwóch kontrastujących gitar, pulsującego basu oraz kipiącej energią perkusji prezentuje się świeżo i dynamicznie. Nowe piosenki trafiają w gusta zarówno wielbicieli klasycznego rocka, jak i poszukiwaczy nowych intrygujących brzmień. Podejście zespołu do wykonywanych standardów świadczy o wyobraźni, kreatywności i kunszcie jego członków. Jak twierdzi Piotrek – założyciel i lider zespołu – „rock’n roll to nie filharmonia, tylko moc i charyzma”. A tego na pewno na koncercie nie zabraknie.

Pasaż Mały wystąpi w składzie:
Piotrek Chodzicki – wokalista i gitarzysta,
Darek Prekurat – gitarzysta, grający także w zespole Klejnoty z Łomianek,
Jacek Jaroszewicz – basista,
Grzesiek Pałyska – perkusista.

Wstęp: 20 pln
Rezerwacja tel: 22 751 51 51 lub 519 020 132

źródło: First club&restaurant
redakcja@lomianki.info

Koncert: Pasaż Mały w FIRST

Koncert: Pasaż Mały w FIRST

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *