www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Konsultacje na temat śmieci

30 stycznia o godzinie 18.00 w auli ICDS odbędą się konsultacje, których celem jest zebranie opinii mieszkańców na temat systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Konsultacje na temat śmieci

Konsultacje na temat śmieci

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. kot w worku

  Czy nie sądzicie, że powinna być możliwość, aby śmieci segregowane można było wrzucać od razu do kosza a nie do worka, który jest w koszu? I żeby sita nie zabierała worków tylko wrzucała zawartość kosza do samochodu?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. entomol

  Ale przecież to jest możliwe. Mam stary kosz na śmieci zmieszane i nowy od SITy, w który wrzucam śmieci segregowane, bez dodatkowego worka. I nigdy nie było problemu z ich odbiorem.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kot w worku

  Nam pan z Sity powiedział,że tak robić nie wolno, bo jeśli nie przyjedzie typowa śmieciarka po segregowane,tylko np. ciężarówka, to nie będzie jak wyrzucić śmieci z kosza do samochodu. Ale do tej pory cały czas przyjeżdżają po segregowane śmieciarki z tymi podnośnikami dla koszy, więc w zasadzie można tak robić.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. annai

  A ja mam inny problem. Jeśli akurat mnie nie ma w dniu wywozu śmieci segregowanych to nie mam z nimi co zrobić, oddać do gpszok mogę, jeśli je posegreguję jeszcze raz, w osobne worki, bo mieszanych nie przyjmują.
  Super sprawa jak mi się taka syt zdarzy dwa razy pod rząd! Prawdziwa ekologia rozwalać te worki i przekładać śmieci do nowych. A nie da się wystawić worków na ulicę dwa dni wcześniej, bo psy i koty rozniosą po okolicy. Kolegium murowane.
  Tak się składa, że u mnie śmieci segregowane to powiedzmy, 90% moich śmieci.
  Dodatkowo trudno coś zaplanować, bo gdzie jest harmonogram wywozu? Utajnili? Jest piąty lutego.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. entomol

  Z tym rozwleczeniem worków przez psy i koty bym nie przesadzała. U sąsiadów pod płotem stoją od tygodnia worki (chyba spóźnili się z wystawieniem) i ciągle mają się całkiem dobrze. Czego kot czy pies ma szukać w worku, z którego nie pachnie odpadkami?
  A harmonogram wywozu łatwo znaleźć na stronie urzędu, w zakładce gospodarka odpadami.
  Co do śmieci segregowanych wrzucanych do kosza, jak już pisałam ja to praktykuję i nigdy nie było problemu żeby SITA kosza nie opróżniła. Jeśli kiedyś przyjadą ciężarówką, to najwyżej nie odbiorą. Póki co, działa.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. annai

  Dziękuję za link, nie odkryłam go wcześniej, i za podpowiedź, myślę że kupno pojemnika rozwiąże moje problemy, na to też nie wpadłam wcześniej 🙂

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *