www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Konsultacje: Szkoła w Dąbrowie Leśnej

Burmistrz Tomasz Dąbrowski zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie budowy szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej. Zakładanym celem konsultacji jest zebranie opinii mieszkańców na temat potrzeby budowy ww. szkoły.

Zgodnie z zarządzeniem mieszkańcy Łomianek mogą zgłaszać swoje opinie podczas spotkania (23 kwietnia 2013 r, g. 18.00, Polsound, ul. Graniczna 17) oraz w formie pisemnej (załącznik poniżej) do 23 kwietnia 2013 r. na adres urzędu lub elektronicznie na adres konsultacje@lomianki.pl.

Kwestie konsultacji burmistrz Dąbrowski poruszył również (nagranie poniżej) na wczorajszym zebraniu mieszkańców Dąbrowy Leśnej – prosząc zgromadzonych mieszkańców o poinformowanie rodziny i sąsiadów o sprawie.
Bardzo proszę przyjść i na szkołę w Dąbrowie zagłosować – apelował burmistrz.

W czasie wczorajszego spotkania (nagranie poniżej) wiceburmistrz Rusiecki poruszył temat likwidacji linii 701 a zorganizowania nowej linii łomiankowskiej, która obsługiwałaby m.in. Dąbrowę.

redakcja@lomianki.info

Konsultacje: Szkoła w Dąbrowie Leśnej

Konsultacje: Szkoła w Dąbrowie Leśnej

Konsultacje: Szkoła w Dąbrowie Leśnej

Konsultacje: Szkoła w Dąbrowie Leśnej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. Chopin z Łomianek

  Wcześniej komentując temat nowej szkoły w Łomiankach lub rozbudowy (Łomianki Sadowa), apelowałem o wybudowanie nowej szkoły w łomiankach Chopina, gdzie przybędzie najwięcej dzieci w związku z dynamicznym rozwojem tej części gminy. Teraz po dłuższej analizie skłaniam się jednak ku projektowi Burmistrza Dąbrowskiego aby wybudować nową szkołę w Dąbrowie pod warunkiem, że spowoduje to zwolnienie miejsc w SP1 na rzecz dzieci z Łomianek Chopina. Szkoła w Sadowej, niestety powinna zostać zlikwidowana. Tak podpowiada zdrowy rozsądek.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Obserwator

  Burmistrz Dąbrowski ogłasza konsultacje w sprawie budowy szkoły w Dąbrowie nie posiadając przy tym choćby złotówki na tę inwestycję. Mógłby równie dobrze ogłosić konsultacje w sprawie budowy Disneylandu. Jedno wielkie oszustwo.

  Nieuczciwością burmistrza Dąbrowskiego jest również to, że ogłasza konsultacje prowadząc jednocześnie agitację wśród mieszkańców Dąbrowy za budową szkoły na ich terenie. Czy idea konsultacji nie polega jedynie na wysłuchaniu opinii mieszkańców w określonej sprawie? Całe szczęście, że wyniki konsultacji nie są w żaden sposób wiążące dla organów władzy publicznej.

  Skoro jednak nadszedł w Łomiankach czas ogłaszania konsultacji proponowałbym ogłoszenie konsultacji społecznych właśnie w sprawie budowy Disneylandu. Inwestycja momentalnie się zwróci i będzie przez długie lata przynosić gminie ogromne dochody. Będzie ponadto niezwykłą promocją miasta. I nie należy martwić się na zapas, że nie ma w tej chwili w budżecie na tę inwestycję pieniędzy. Żyjmy zgodnie z horacjańską zasadą „carpe diem” – chwytajmy dzień, żyjmy chwilą, byle do… wyborów.

  Aha, o tym się nie mówi, a warto pamiętać. Pieniądze na rozbudowę szkoły w Sadowej w budżecie zostały dawno już zarezerwowane.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. wicek

  A ja bardzo proszę Pana Tomka aby się nie kompromitował. Jak słucham jego wypowiedzi to mi ręce opadają 🙂 Teraz prosi aby głosować. Przed referendum w sprawie jego odwołania prosił – wbrew obywatelskiemu obowiązkowi aby nie przychodzić na referendum. Chytry lisek z niego. Zastanawia mnie też dlaczego nigdzie nie rusza się bez p.Rusieckiego? Czyżby jeden umiał pisać a drugi czytać? Skąd taki brak samodzielności? Panie Tomku głosowałem na Pana i czuję się mocno zawiedziony!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. OlaWojdak

  Jestem przeciwko budowy szkoły, bo nie ma dróg, aby do niej dojść. Gmina winna najpierw zająć się budową dróg. Np. zlikwidowano Stary Tor, jak mają dojść do planowanej szkoły dzieci np. z ul. Stara Cegielnia? Dookoła nadkładając wokół słupów, a potem i tak po dziurach i wertepach. Nie ma planowania całościowego, z wyobraźnią do przodu. jest tylko działanie na czas kadencji i wyborów. I nie ma GOSPODARZA, każdy ciągnie ile się da do swojego koszyka. Tak było i jest i będzie. Trzeba kilku pokoleń, aby to zmienić. Dąbrowa Leśna nie ma dróg z oświetleniem, nawierzchnią, kanalizacją itd. Drogi są podstawą do funkcjonowania. Niech każdy się przejdzie po Dąbrowie Leśnej – Estrady, Równa, Wyboista, Śliska, Asfaltowa, Długa itd. Brak poboczy, oświetlenia, dziury, wykroty lub brak nawierzchni, tylko błoto. Wystarczy popatrzeć jak wykonano drogi przy inwestycji AUCHAN. Proponuję stworzyć listę „ulic” tylko z nazwy, gdzie brak jest nawierzchni, oświetlenia-za to jest podatek od nieruchomości. Ola Wojdak

  0
  0
  Odpowiedz
 5. dabrowiak

  W Dąbrowie w ciągu 2 lat zakończona zostanie budowa wodociągu i kanalizacji w sumie tylko na to gmina wyda ok. 50 mln zł, większość z Funduszy Unijnych, wybudowano nowoczesny węzeł Brukowa, nową Brukową i Brukową Bis, powstała linia nocna autobusu N56 i powstaje nowa linia ŁZ, a także burmistrz kupił działkę pod szkołę na Dąbrowie. To wszystko w obecnej kadencji Burmistrza Dąbrowskiego, przy oporze radnych. Teraz burmistrz prosi o pomoc aby budować szkołę. Wiec warto przyjść i pomóc. Więcej rzetelnych informacji na http://www.lomianki.pl

  0
  0
  Odpowiedz
 6. wicek

  Po co konsultacje jeśli decyzja już została podjęta?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. vincent.wega

  Wreszcie człowiek który rozwija Łomianki wbrew oporom niektórych Radnych.
  Budujmy szkoły tam gdzie jest zapotrzebowanie.
  Sadowa? ile dzieci będzie miało blisko do tamtej szkoły?
  Obawiam się że kilkoro.
  Natomiast Dąbrowa oczekuje na taką inwestycje.
  Niech ci Radni którzy walczą o Sadową pukną się w głowę i zastanowią nad celowością tamtej inwestycji.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. zainteresowany

  Może ktoś wytłumaczy punkt 2. zarządzenia – „wybór kolejności budowy”. To jest jakiś wybór? I jakiej kolejności?

  I jak to jest, że w obliczu faktu, iż istniejące szkoły mają skandaliczną infrastrukturę (vide SP Dziekanów Polski i sala gimnastyczna, której… brak!), wydawałoby się rozsądni ludzie wysuwają pomysł budowy nowej szkoły???

  Panie Rusiecki, mocno udzielający się na forum gazeta.pl, do dzieła, wytłumacz Pan proszę te zawiłe kwestie prostemu mieszkańcowi!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. konsultacje-manipulacje

  cyt
  konsultacje manipulacje
  z forum bo warto zobaczyc jak nas okłamuje burmistrz

  W dniu 10 kwietnia na stronie urzędu pojawiła się informacja o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie budowy szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej.

  bip.lomianki.pl/index.php?dc=8917&m=4&sc=115
  Zgodnie z zarządzeniem konsultacje miały odbyć się w dniach 23-24 kwietnia do godziny 16.00. Jako formę konsultacji przyjęto spotkanie mieszkańców Łomianek w siedzibie firmy POLSUND w dniu 23 kwietnia godzina 18.00.

  Spotkanie odbyło, się jednak przebiegło ono niezgodnie z oczekiwaniami Burmistrza a odpowiedzialny za przeprowadzenie konsultacji Pana Rusieckiego zataił liczbę głosów oraz wyniki głosowania.

  Widząc swoje niepowodzenie oraz to, że w czasie spotkania mieszkańcy Łomianek wskazali, iż to obje szkoły powinny być budowane, Pan Dąbrowski wraz ze swoim zastępcą postanowili sprzeciwić się z decyzji mieszkańców.

  W tym celu w dniu 25 kwietnia ( czyli po zakończeniu konsultacji) Pan Dąbrowski wydał kolejne zarządzenia, które to zmieniało termin zakończonych już konsultacji.

  bip.lomianki.pl/index.php?dc=9031&m=4&sc=115
  Zgodnie z nową decyzją, ogłoszoną w dniu 26 kwietnia ( dwa dni po zakończeniu konsultacji) przedłużono termin konsultacji do dnia 9 maja br.

  Powstaje zatem pytanie, czy w świetle obowiązujących przepisów można zmienić coś co już nie obowiązuje, czy prawo może działać wstecz, czy konsultacjami można dowolnie manipulować nie przestrzegając terminu 14 dniowego zapisanego w Uchwale Rady Miasta.

  bip.lomianki.pl/index.php?dc=971&m=4&sc=114
  Otóż okazuje się, że nasza władza może swobodnie nami manipulować, a my nieświadomi tego, że możemy być oszukiwani nie jesteśmy w stanie zauważyć, iż:,

  wszędzie zapisano, że konsultacje dotyczą tylko szkoły w Dąbrowie Leśnej a przecież Burmistrz pytał mieszkańców Łomianek, którą szkołą budować jako pierwszą: w Sadowej czy tą w Dąbrowie. Nieprzypadkowo również wybrano miejsce konsultacji w Dąbrowie zamiast w miejsce neutralne, czyli w ICDS.

  Pan Dąbrowski ukrył, że szkoła w Sadowej ma być tylko modernizowana – czyli dostosowana do potrzeb kształcenia dzieci, a szkoła w Dąbrowie budowana od nowa, z boiskiem dla dzieci umieszczonym na dachu budynku.

  jaka włądza takie konsultacje

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *