www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Konsultacje w sprawie Kościelnej Drogi

W czwartek, 11 maja o godz. 17.00 w ICDS w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, w sprawie przebudowy Kościelnej Drogi. Wcześniej inwestycję nazywano – „Mała Obwodnica Łomianek”.

Jak informuje UM Łomianki – Mieszkańcy będą mogli wnieść uwagi i opinie. Można będzie je złożyć również pisemne na formularzu konsultacyjnym na adres: Urząd Miejski w Łomiankach, ul. Warszawska 115, 05-092 Łomianki lub drogą elektroniczną na formularzu konsultacyjnym na adres e-mail: konsultacje@lomianki.pl.
Od 11 do 26 maja będą prowadzone konsultacje społeczne w sprawie koncepcji programowo-przestrzennej budowy ul. Kościelna Droga. W tym czasie mieszkańcy będą mogli wnieść uwagi oraz opinie, które posłużą Urzędowi Miejskiemu do zebrania wniosków dotyczących sporządzonej koncepcji programowo-przestrzennej.

W związku z tym, że spotkanie Burmistrz Tomasz Dąbrowski zaplanował w mieszczącej około 40-50 osób małej salce konferencyjnej oraz mając na uwadze, że we wcześniejszym spotkaniu na ten sam temat uczestniczyło ponad 200 osób – warto przyjść na spotkanie wcześniej, aby nie zostać na korytarzu.

ZARZĄDZENIE, FORMULARZ KONSULTACYJNY i inne dokumenty dotyczące przeprowadzenie konsultacji znajdziecie poniżej w pliku PDF – „Konsultacje w sprawie Kościelnej Drogi 11-26_05_2017 r”


Konsultacje na temat „Małej Obwodnicy Łomianek” (nazwę zadania zmieniono na „Budowa ul. Kościelna Droga”) odbyły się w marcu 2017. Wtedy też mieszkańcy złożyli bardzo dużo uwag do prezentowanej koncepcji.

Jak można przeczytać w „Raporcie z konsultacji” mieszkańcy poruszyli następujące główne kwestie i wnioskowali o:
1. zmianę klasy planowanej drogi ze zbiorczej na lokalną,
2. zaprojektowanie drogi klasy lokalnej o szerokości 6 m,
3. zaprojektowanie jak największej ilości zjazdów z projektowanej drogi bezpośrednio na posesje prywatne i osiedla przylegające do ul. Kościelna,
4. ograniczenie zakresu projektowanej inwestycji od ul. Warszawskiej do ul. Armii Poznań,
5. zamiana przekroju projektowanej drogi: chodnik – ścieżka rowerowa – drogaserwisowa – pas zieleni – jezdnia – pas zieleni – droga serwisowa – chodnik,
6. ochronę istniejącego drzewostanu wzdłuż projektowanego przedsięwzięcia,
7. zaprojektowanie możliwie największej ilości przejść dla pieszych,
8. zastosowanie zabezpieczeń przed negatywnym oddziaływaniem drogi na środowisko

RAPORT, LISTA UWAG oraz sposób ich rozstrzygnięcia znajdują się poniżej w pliku PDF – „Raport, uwagi – koncepcja Małej Obwodnicy Łomianek – 2.03.2017 r.”

 


Załączone dokumenty:
Konsultacje w sprawie Kościelnej Drogi 11-26_05_2017 r.pdf
Raport, uwagi – koncepcja Małej Obwodnicy Łomianek – 2_03_2017 r.pdf

 

Konsultacje w sprawie Kościelnej Drogi

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

13 komentarzy

 1. Marta

  Oby to zebranie przenieśli do tej większej sali na końcu korytarza za basenami. No chyba, że komuś zależy żeby mieszkańcy nie mogli się pomieścić.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jaca

  Do której godziny będzie można przyjść, bo o 17.00 to większość zainteresowanych osób to jeszcze wraca z pracy. Dla kogo są te konsultacje? Mam brać dzień wolny od pracy czy się urwać o 15 żeby dojechać na 17?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Bardzo potrzebna inwestycja w Łomiankach, warszawska stoi.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. LOL

  To warszawskiej raczej nie pomoże, bo i tak się mają spotkać przy brukowej, dalej przecież nie polecą ;P

  0
  0
  Odpowiedz
 5. czytelnik

  No jak to? Władza knebluję już nawet swoich radnych? Pewnie zaraz pan Rusiecki będzie opowiadał że radny Salwowski i mieszkańcy Polskiego i Nowego to opozycja.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. ala

  Zmiana nazwy projektu OBWODNICY na przebudowa ulicy Kościelna Droga to dobry sposób na celowe wprowadzenie w błąd wielu mieszkańców gminy ŁOMIANKI. Wielu mieszkańców nawet nie wie ,że zebranie w dniu 11 maja było 2 etapem konsultacji na temat obwodnicy.Należy się tylko cieszyć ,że dużo osób śledzi poczynania burmistrza w tym zakresie i aż tyle osób przyszło na zebranie.W relacji/ na stronach gminy /z tego spotkania pominięto całkowicie oburzenie mieszkańców Dziekanowa Polskiego i Nowego i ich brak zgody na przejęcie ruchu z obwodnicy ulicą Rolniczą przez środek ich wsi.Ciekawe co jeszcze burmistrz wymyśli aby przeforsować swój projekt wbrew mieszkańcom własnej gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Tomek

  Mieszkańcy nie zgadzają się na drogę dla OSIEDLA BLOKÓW które jest planowane w Łomnie (tereny po dawnym PGR ok. 200 ha.), na 20-30 tys. mieszkań, a dojazd przez planowaną „Małą Obwodnicę Łomianek” w Dziekanowie.
  To jest droga dla Czosnowa, nie dla dobra wspólnego ???

  0
  0
  Odpowiedz
 8. #ola

  Pewno wg BURMISTRZA głównie dla dobra mieszkańców Dziekanowa Polskiego odcinek drogi od ul.Wędkarskiej do granicy gminy ma mieć także szerokość 20 m z pasami rowerowymi.Wszyscy jadący na rowerach z dwóch odcinków planowanej drogi będą musieli wjechać do wsi Dziekanów ,gdzie chodnik jest tylko po jednej stronie ulicy i do tego wąski/1,5 m/. Druga strona ulicy ma pobocze do 1 m. Nie dość ,że ruch zwiększy się kilkakrotnie to jeszcze rowerzyści nie dadzą poruszać się mieszkańcom po chodniku.To jest zadziwiająca głupota tego projektu aż się nasuwa pytanie w imię czego i dla kogo buduje się tą drogę. Kieruje się dodatkowy ruch do Łomianek z gminy Czosnów.Szkoda ,że burmistrz tak dba o nie swoich wyborców.O mieszkańcach przy ul.Rolniczej i chłopach którym zabierze ponad 20 m szerokości pola a mógłby 12 m bo tyle ma ul.Rolnicza nie myśli w ogóle i wcale z nimi nie rozmawia bo i po po rozmawiać.O i tak wie lepiej co jest dla nich dobre .Co za czasy nastały……….

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Tomek

  Zabierze po około 500 metrów lub więcej ziemi od każdego kto ma działki w Dziekanowie Polskim i Dziekanowie Nowym przez które przechodzi mała obwodnica łomianek w Dziekanowie. Co za burmistrz na kogo ja głosowałem ???

  0
  0
  Odpowiedz
 10. niezorientowany

  Mnie zastanawia kto jest właścicielem ziemi w Czosnowie do której ta obwodnica ma być podciągnięta?
  Jak ta droga powstanie to wartość tamtych działek wzrośnie o 100 czy 200 procent? A wartość domów przy Kościelnej Drodze która ma być po budowle 6 pasmowa raczej spadnie?

  Dobrze przypuszczam?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. paranoja

  Dobrze przypuszczasz.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Tomek

  Droga dla osiedla Bloków które jest planowane w Łomnej, – wszyscy o tym wiedzą.
  Fakty;
  – przystąpiono do opracowania planów miejscowych w Łomnej i Pieńkowie w gm. Czosnów,
  – przystąpiono do opracowania koncepcji drogi zbiorczej w Dziekanowie Polskim i Dziekanowie Nowym, gm. Łomianki – bez tej drogi Czosnów NIE SPEŁNIA WARUNKÓW aby mógł uchwalić takie plany miejscowe jak przedstawił do uzgodnień,
  – węzeł planowany przez GDDKiA między ul. Podróżną a ul. Wędkarską jest zakończeniem tej drogi, – do osiedla w Łomnej,

  Ps. Czy Brat KW 40 nie jest pełnomocnikiem (firmy prawniczej) która kupiła tereny po dawnym PGR w Łomnej???

  0
  0
  Odpowiedz
 13. NINA

  Burowi.. o to tylko chodzi, reszta to tylko przykrywka.
  W Dziekanowie ludzie są tak w… na Bura.., że ty ich nie uszczęśliwiaj na siłę jak mieszkasz przy ul. Rolniczej.
  Bo twoje rozwiązanie nic nie wnosi do sprawy, a ta obwodnica to tylko blokada terenów dla deweloperów (królika) i spadek ich wartości teraz, na najbliższe lata.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *