www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Konsultacje w sprawie Studium

Konsultacje w sprawie zmiany bardzo ważnego dokumentu – konstytucji przstrzennej gminy przebiegły bez zaintersowania mediów. Nie napisały o tym ani lomianki.pl ani lomianki.info.
Jeśli temat nie jest frapujący to może się okazać, że skutki będą i to bardzo.
Zobaczcie przynajmiej prezentację, która nie usypia szczegółami a punktuje najważniejsze problemy:

http://www.wspolnaprzestrzen.o…

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Zwykły mieszkaniec

  Witold. Bardzo rozsądne podejście. Też mam nadzieję, że grupka posiadaczy działek rolnych w terenach zalewowych nie sparaliżuje całych Łomianek.

  Zdaje sobie sprawę, że te tereny i tak zostaną kiedyś zabudowane jednak nie możemy pozwolić na zabudowę deweloperską bez żadnych planów i w pierwszej kolejności stworzenia niezbędnej infrastruktury w całych Łomiankach i wyremontowania wałów.

  Dziwni mnie podejście burmistrza i jego uległość podobnie jak na osiedlu Prochownia. Przecież burmistrz chyba nie stawia w pierwszej kolejności deweloperów a potem zwykłych mieszkańców?

  Prochownia protestowała ale i tak burmistrz nie zrealizował postulatów mieszkańców : http://www.lomianki.info/document.php?did=2595

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jacek

  Panie Witoldzie, przedstawił Pan bardzo rozsądnie to, co powinien zrobić burmistrz gdyby nie miał interesu własnego w zmianie sposobu zagospodarowania tarasu zalewowego Wisły.

  Otóż, wielokrotnie powtarzałem, że rozwój Łomianek powinien odbywać się w sposób zrównoważony, zarówno w kontekście przestrzennym jak i społeczno-funkcjonalnym.

  Przestrzennie, gmina powinna rozwijać się planowo -koncentrycznie ( czyli od centrum miasta na zewnątrz – z małymi wyjątkami jak Sadowa i Dziekanów Leśny, które warto połączyć, oraz Kiełpin i Łomianki analogicznie),

  zaś funkcjonalnie – z zachowaniem możliwości zapewnienia obsługi mieszkańców ( komunikacyjnej, sanitarnej, edukacyjnej )

  Obecnie zaproponowany przez grupę posiadaczy ziemi i popieranych przez Pana Dabrowskiego pomysł uwolnienia wszystkich gruntów spowoduje destabilizację gminy, a koszty obowiązkowego wykupu nieruchomości pod drogi uniemożliwią prowadzenie jakichkolwiek inwestycji w mieście.

  Dodatkowo, opisany przez Pana problem dojazdu do Warszawy ( szkoła, praca, szpital ) będzie się nawarstwiał, gdyż nasze władze nie są zainteresowane jego rozwiązaniem. A jedna ulica Warszawska, mimo poszerzenia w poprzedniej kadencji jej wylotu, nie bedzie w stanie obsłużyć zwiekszających się potoków ruchu związanych z zasiedlaniem Łomianek przez nowych mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. tomaszek

  super inicjatywa! popieram. w końcu coś można przeczytać o miastach-ogrodach a nie tylko robić dym. trzymam kciuki!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *