www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Król Lew przybył do Łomianek

16 marca do Łomianek przybył król – Król Lew Pięćset Ósmy. Jak na królewską wizytę przystało powitanie było uroczyste, a i witających było wielu.

Król Lew, czyli nowy Peugeot 508, w europejskich salonach gości od zeszłego roku, ale do Łomianek zawitał dopiero teraz. Przyjęty został z należnymi Mu honorami w siedzibie jednego z najlepszych koncesjonerów marki Peugeot, firmie Longin Bielak przy ulicy Kolejowej 132. Króla przywitał osobiście Prezes Firmy Longin Bielak z małżonką oraz jego syn Paweł. W charakterze świty byli jego pracownicy (a jest ich ponad 60-ciu), z których najstarsi stażem trwają u boku Prezesa nawet 30 lat. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście. Nie zabrakło oczywiście spyży i popitki.

A teraz słów kilka o samym Królu. Występuje w dwóch postaciach – jako sedan i kombi. Ma 481 cm długości i przewozi w komfortowych warunkach pięć osób. Bagażnik (w wersji kombi, czyli SW) ma nawet po złożeniu tylnych siedzeń 1800 litrów pojemności. Pod maską dwa rodzaje silników benzynowych o pojemności 1,6 litra i mocy 120 i 150 KM (ten drugi z turbodoładowaniem). Z tymi silnikami współpracują trzy rodzaje sześciobiegowych skrzyń biegów: manualna, zautomatyzowana i automatyczna. Nie zabrakło oczywiście silników wysokoprężnych, z których słynie marka Peugeot od czasu modelu 403. Ich pojemności to 1,6 (112 KM), 2,0 (140 lub 163 KM) i 2,2 litra (204 KM). Wszystkie oczywiście z turbodoładowaniem. Wśród wyposażenia nowego Peugeota są m.in.: dwu – lub czterostrefowa klimatyzacja , niezależne ogrzewanie, bezkluczykowy system uruchamiania pojazdu, kolorowy wyświetlacz typu Head-up Display, system pomiaru przestrzeni do parkowania, elektryczny hamulec postojowy oraz system audio i nawigacji. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwają: układ hamulcowy ESP, sześć poduszek powietrznych, zagłówki z wewnętrzną regulacją. Blasku Królowi dodają wspomagane światła drogowe, dodatkowe reflektory kierunkowe i kierunkowe reflektory biksenonowe Zgodnie z panującą modą Jego Wysokość jest bardzo oszczędny. Z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 litra na 100 km. w cyklu pozamiejskim zużywa 4 litry paliwa.

Firma Longin Bielak związana jest z marka Peugeot od 35 lat, a z Łomiankami od 1999 roku, kiedy to przy Kolejowej 132 powstał nowoczesny salon i stacja obsługi. Mottem firmy jest hasło „Klient arbitrem naszych działań””. Prezes firmy Longin Bielak posiada 21 tytułów Mistrza Polski w sportach samochodowych i jest wzorem dla kolejnych pokoleń kierowców rajdowych i wyścigowych.

Jest oczywiście także wzorem dla swojego syna Pawła, który wraz z Michałem Bojarem pokonują rajdowe trasy w kraju i w Europie. Właśnie ta załoga pochwaliła się przed Królewskim Obliczem swoimi osiągnięciami z ubiegłego roku, a także zaprezentowała innego członka Królewskiej Rodziny, rajdowego Peugeota 207 (silnik 1,6 litra i moc 200 KM). Ich plany na ten rok są bardzo ambitne, starty w Polsce, a także w Europie, szczególnie na skandynawskich rajdowych odcinkach specjalnych. Królowi Peugeotowi Pięćset Ósmemu spodobały się Łomianki, polubił On rodzinę Bielaków i postanowił tam zamieszkać. Każdy może go spotkać w siedzibie firmy i razem z Nim (a dokładnie w Nim) odbyć krótką podróż. Jego Wysokość dał się także sklonować i każdy chętny może Go mieć na własność.

To królewska okazja!

Grzegorz Traczewski

Król Lew przybył do Łomianek

Król Lew przybył do Łomianek

Król Lew przybył do Łomianek

Król Lew przybył do Łomianek

Król Lew przybył do Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *