www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Krzysztof Ścierański Trio w Jazz Cafe

JazzCafe Łomianki zaprasza na koncert Krzysztof Ścierański Trio, który odbędzie się 28.09.2010 roku (wtorek) godz. 20.00.

Krzysztof Ścierański to wybitna osobowość i jeden z czołowych, najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów basowych na polskiej scenie jazzowej. Jego kreatywność i kunszt doceniane są zarówno przez środowisko, jak i słuchaczy. Od bardzo wielu lat wygrywa doroczną ankietę Jazz Top przeprowadzaną wśród czytelników miesięcznika Jazz Forum (kategoria Najlepszy Gitarzysta Basowy. Jak sam mówi – w swoich kompozycjach wykorzystuje walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet klasyczną harmonią. Ma duszę latynoskiego muzyka.

Krzysztof Ścierański był m.in. basistą zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt. Na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego dołączył do zespołu Air Condition. Grał też w String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę skupił się na projektach autorskich. Grywa często z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Współpracował z takimi artystami jak choćby: Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, KRZAK i inni. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych i koncertował po całym świecie.

Z pewnością koncert tego nadzwyczajnego muzyka i człowieka, obdarzonego nieprzeciętną wrażliwością na piękno brzmień tego świata będzie niezwykłym wydarzeniem. Na scenie w Jazz Cafe artyście towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: znany dobrze publiczności Bernard Maseli na wibrafonie oraz Przemysław „BenBen”” Kuczyński na perkusji.

źródło: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

Krzysztof Ścierański Trio w Jazz Cafe

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *