www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

KS Łomianki – podsumowaie rundy jesiennej

18 listopada 2006 zakończyliśmy pierwszą rundę sezonu piłkarskiego 2006/2007, meczem Mazowieckiej Ligi Juniorów rocznik 89/90 KS Łomianki-Gwardia Warszawa 4:1.
W rozgrywkach nasze Miasto i Gminę Łomianki reprezentowało 6 zespołów, ponad 120 osób. Większość z nich to dzieci i młodzież. Wszystkie zajęcia w klubie prowadzili trenerzy piłki nożnej posiadający niezbędne uprawnienia i certyfikaty.

I zespół – Liga Okręgowa
Po degradacji zespołu z MLS Zarząd KS Łomianki zmienił politykę kadrową, zamiast zawodników grających za wynagrodzenie, postawiono na młodzież i naszych zawodników, którzy reprezentowali barwy naszego klubu. Obecny zespół udało się złożyć z zawodników Varsovii (współpraca między naszymi klubami) oraz naszych wychowanków. Prowadzi go młody i ambitny trener posiadający uprawnienia I klasy Marek Krzywicki. Większość zawodników jest jeszcze w wieku juniorskim, wspierani są przez seniorów A. Bilińskiego, T. Czajkowskiego i G. Faberskiego. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje 5. miejsce ze startą do lidera tylko 5 pkt. Zawodnicy i trener deklarują, że po dobrym okresie przygotowawczym zapewne powalczą o miejsce premiowane awansem do wyżej klasy rozgrywek. Zarząd KS Łomianki w miarę swoich możliwości dba o stworzenie jak najlepszych warunków do realizacji tego celu. W obecnej chwili trwają przygotowania do sezonu, treningi odbywają się 4-5 razy w tygodniu na obiektach gminy Łomianki.

II zespół – Klasa B
Aktualnie w drugiej drużynie trenuje ponad 20 osób, większość zawodników pamięta czasy reaktywacji klubu w 1993 roku i praktycznie aż do dzisiaj reprezentowali klub we wszystkich rozgrywkach – T. Olczak, P. Rusiecki, K. Domagała, D. Bieniek, D. Majewski, A. Zakrzewski, Do zespołu dołączyła młodzież – juniorzy, wychowankowie klubu (R. Najman, L. Gac, T. Dąbrowski, P. Romański). Po rundzie jesiennej zajmują 5. miejsce i również będą walczyli o awans. Doświadczeniem, zaangażowaniem, wolą walki dawali kibicom wiele radości.

Rocznik 89/90 – Mazowiecka Liga Juniorów
Drużyna ta awansowała w tym sezonie do MLJ (najwyższa klasa rozgrywkowa juniorów), gdzie od tej rundy gra z najlepszymi drużynami juniorskimi na Mazowszu, takimi jak Legia, Polonia, Radomiak, Gwardia. Pięciu zawodników tego rocznika występowało już w I zespole seniorskim jeszcze w poprzedniej rudzie, jednak dla dobra całego zespołu postanowiono ich przenieść powrotem do drużyny juniorskiej, aby grali ze swoimi rówieśnikami. Początki były trudne, lecz praca trenera Radosława Kucharskiego połączona z wyjątkowym zaangażowaniem zawodników zaczęła przynosić efekty. Drużyna w drugiej części rundy odniosła kilka cennych zwycięstw. Zespół obiecuje że nie będą to ich ostatnie zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Rocznik 93/94 – Trampkarze młodsi
Trenerem zespołu jest Michał Gnoiński (trener II klasy). Zespół ten zorganizował się w stosunku do rówieśników z opóźnieniem. Jednak już w trakcie rozgrywek udowodnił, że ambicją i wolą walki można dorównać innym zespołom. Po rundzie wiosennej uplasowali się w środku tabeli. Wyróżniają się zdecydowanie dużym zaangażowaniem na treningach i olbrzymią chęcią podnoszenia umiejętności piłkarskich, co daje nadzieję na coraz lepsze wyniki.

Rocznik 96/97/98
Jest to nowy zespół prowadzony początkowo w formie naboru i selekcji przez doświadczonego trenera i piłkarza 1 zespołu Grzegorza Farerskiego, który w listopadzie przekazał zespół w ręce trenera Michała Pirosa. Godnym uwagi jest fakt dużego zainteresowania i frekwencji na treningach. Młodzi zawodnicy na razie reprezentują KS Łomianki na turniejach młodzieżowych. Planujemy zgłosić zespół do rozgrywek oficjalnych w sierpniu 2007.

Drużyna OLDBOYS (III Liga)
Drużyna ta złożona jest z zawodników i mieszkańców Łomianek powyżej 35 lat i finansuje się samodzielnie. Obecnie zajmuje dobre miejsce w tabeli z szansą na awans.
W tym roku, zgodnie z zapowiedziami z kampanii wyborczej oraz wstępnych deklaracji nowych władz, liczymy na wsparcie przez Gminę Łomianki sportu dzieci i młodzieży. Jeżeli taka pomoc nastąpi, jest szansa na zorganizowanie nowych roczników młodzieżowych, które zwracają się do nas z takimi postulatami. Mimo trudnej sytuacji finansowej w klubie w poprzednim roku, braku współpracy ze strony burmistrzów poprzedniej kadencji, wszystkie zespoły KS Łomianki rozegrały zaplanowane spotkania ligowe i pucharowe, nie odnotowaliśmy kar, ani żadnych walkowerów. Osiągnięte wyniki w rundzie jesiennej napawają optymizmem na przyszłość.

Zarząd klubu wyraża szczególne podziękowania firmom, które od lat wspierają naszą działalność i udzielały pomocy zarówno materialnej jak i finansowej. Bez Państwa wsparcia klub by nie istniał. Szczególne podziękowania składamy: POLMO SA, SŁAWMIR, VENTURE INDUSTRIES, POLBOT, KOSS-REMO, MEBLE DOMINIK, ACCORD, BARGO, DOMIN CONSULTING, AGLO-DWA, AUTO-FORUM, KARCHER, KOLORYT PLUS, A. KALWARCZYK, PROMA, KOMUNIKACJA MIEJSKA ŁOMIANKI.

Dziękujemy członkom klubu regularnie opłacającym składki.
Dziękujemy sympatykom, członkom zarządu i kibicom, których interesują losy naszych drużyn i klubu. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną.

Z piłkarskim pozdrowieniem – Grzegorz Pachutko

źródło: www.lomianki.pl
foto: mm

KS Łomianki - podsumowaie rundy jesiennej

KS Łomianki - podsumowaie rundy jesiennej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *