www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Książka: Historia sportu w Łomiankach

Sezon 2013/14 będzie wyjątkowy dla Klubu Sportowego Łomianki. Właśnie w tym roku żółto-czarni obchodzą dwudziestolecie istnienia klubu.

Z tej okazji zostanie wydana książka poświęcona poczynaniom piłkarzy z Fabrycznej i nie tylko. – Początkowo publikacja miała zawierać wyłącznie opis ostatnich dwudziestu lat. Jednak zagłębiając się w przeszłość, okazało się, że w Łomiankach działo się bardzo wiele, jeszcze przed założeniem KS Łomianki, czyli przed 1993 rokiem. Jest to o tyle ciekawe, że dla większości mieszkańców Łomianek nieznane – tłumaczy autor książki „Futbolowe Łomianki. 80. lat sportu w Łomiankach 1933-2013”, Przemysław Popek.
Będzie można zatem przeczytać nie tylko o KS Łomianki, ale także innych klubach, które działały na terenie miasta. – Będzie trochę o ŁKS Łomianki, mieszkańcy będą mogli poznać pioniera sportu, jakim z pewnością był Eugeniusz Łotocki, wychowanek LKS Pogoń. Czytelnicy dowiedzą się o istnieniu między innymi takich klubów jak LZS Łomianki, Sparta Łomianki, Gwardia Łomianki, czy też Orzeł Łomianki – dodaje autor.

W książce zostały zebrane wszystkie możliwe do odtworzenia tabele dotyczące poczynań seniorskich zespołów, jednak znajdziemy w niej także zestawienia dotyczące drużyn młodzieżowych, a nawet oldboyów. Dowiemy się kiedy odbyły się pierwsze derby Łomianek? Która z gwiazd światowego futbolu mogła zagrać przy Fabrycznej? Jacy znani piłkarze mierzyli się z łomiankowskimi zespołami?
– Pisząc książkę starałem się, by była ona ciekawa nie tylko dla kibiców, ale także każdego mieszkańca Łomianek, by mogła zainteresować również tych, którzy z miastem związani nie są. Moim zamierzeniem było napisanie książki o naszych przodkach, bo to oni tworzyli łomiankowski sport. Żyć oni będą tak długo, jak obecna będzie o nich pamięć – mówi o motywach powstania książki Przemysław Popek.
Nie zabraknie również zdjęć zarówno tych z lat 30., jak i współczesnych, pokazujących dzieje sportu w Łomiankach.

Książka trafi do ogólnopolskiej sprzedaży wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego w Łomiankach w sezonie 2013/14, czyli 10 sierpnia. Będzie można ją nabyć w wybranych punktach na terenie miasta oraz podczas spotkań ligowych KS Łomianki. Wydawcą książki jest Stowarzyszenie SportowaHistoria.PL.

Książkę można nabyć również za pośrednictwem serwisu ALLEGRO

Książka: Historia sportu w Łomiankach

Książka: Historia sportu w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Dziki

  Zapowiada się ciekawie tylko po ile będzie ta książka ? Dużo zjęć ?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. anonim

  Ciekawe czy cos o kibicach napisza….

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Przemysław Popek

  Cena za książkę to 30 zł. Zdjęć nie jest zbyt dużo, są przedstawiające drużynę ŁKS Łomianki, Spartę Łomianki, LZS Łomianki, Garbarnię Łomianki, Ferryt Łomianki, a także zdjęcia KS Łomianki prawie z każdego sezonu. Niestety, wiele fotografii nie przetrwało do dziś, nie mniej jednak wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Łukasz

  Czyli jak dobrze rozumiem, książkę można kupić w klubie na Fabrycznej?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Przemysław Popek

  Można również przez Allegro, a także telefonicznie – 534 171 799

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *