www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kto zdobył najwięcej głosów w Łomiankach?

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała szczegółowe wyniki niedzielnych wyborów do Sejmu i Senatu.

Najwięcej głosów w Łomiankach zdobyła kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska – 2898 czyli 22.49% oddanych głosów. O ponad połowę mniej zdobył kandydat Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak – 1425 czyli 11.06%. Tysiąc i jedna osoba oddała głos na kandydata PiSu Jacka Sasina.

Kandydatki mieszkające w Łomiankach – Kamila Urbańska (Zjednoczona Lewica) oraz Renata Nawotka (PO) otrzymały w Łomiankach odpowiednio: 70 i 52 głosy.


Z okręgu wyborczego nr 20 w skład, którego wchodzą m.in. Łomianki, w ławach sejmowych zasiądą (w nawiasach liczba głosów ogółem w okręgu):
Prawo i Sprawiedliwość: Mariusz Błaszczak (73139), Andrzej Smirnow (5572), Jacek Sasin (43250), Anita Czerwińska (7068), Jan Szyszko (15015), Piotr Uściński (6679)
Platforma Obywatelska: Małgorzata Kidawa-Błońska (80866), Michał Kamiński (5877), Kinga Gajewska (4820), Jan Grabiec (10929)
Kukiz’15: Stanisław Tyszka (14670)
Nowoczesna: Kamila Gasiuk-Pihowicz (19041)

Kto zdobył najwięcej głosów w Łomiankach?

Kto zdobył najwięcej głosów w Łomiankach?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

11 komentarzy

 1. zadra

  Ciekawe zestawienie. Warto jednak porównać z wynikami sprzed 4 lat. Pani Małgorzata Kidawa-Błońska zdobyła teraz 2898 głosów. Kandydatka z Łomianek Renata Nawotka 52 głosy. Dla przypomnienia, Wiesław Pszczółkowski z Łomianek w 2011 roku zdobył 3225 głosów, a głosowało znacznie mniej wyborców. Jeżeli takie same zasady obowiązywały w całej Polsce, to wszystko wskazuje, że za wynik wyborczy PO RP odpowiedzialni są działacze na szczeblach powiatowych i gminnych. W powiecie warszawskim zachodnim Wojciech Białas, w Łomiankach Marcin Jakub Kolwas.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Karol

  Bardzo ładny wyniki pani Kidawy Błońskiej i pana Błaszczaka. Razem zdobyli 1/3 wszystkich głosów.

  Szkoda, że nie ma reprezentacji środowisk lewicowych. Byli gwarantem rówowagi ideologicznej. Obecnie jest tylko reprezentacja środowisk prawicowych i narodowych.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Prawy Obywatel

  I bardzo dobrze że lewi się nie dostali. Razem z Burmistrzem Dąbrowskim i Premierem Kaczyńskim wprowadzimy ład i porządek w naszej Ojczyźnie!!!!!!!!!!!
  Już DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. mieszkaniec Łomianek

  Wypraszam sobie!!!! A co ma wspólnego Dabrowski z J. Kaczyńskim? Proszę , aby poplecznicy burmistrza z Łomianek nie podpinali się pod sukces PIS, bo nie mają ze zwycięstwem nic wspólnego.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. bolo

  Spoko, przyjedzie Maciarewicz i zrobi porządek z „naszymi” burmistrzami, niezależnie od tego w jakie piórka się teraz stroją. Przypomni im co zalecał Dąbroskiemu przed wyborami a ten się na niego wypiął. Spokojnie i Kamiński też będzie miał trochę roboty.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Ja nic

  Do ZADRY. >>>W powiecie warszawskim zachodnim Wojciech Białas, >>>w Łomiankach Marcin Jakub Kolwas.

  Ja bym powiedział tak. Nadęta miernota jednocześnie szef sztabu Kopaczowej, M. Kerwicki wspierała się takimi aparatczykami jak wyżej wymieniłeś i razem wylądowali na śmietniku historii.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Artur

  Czy jest szansa na zrobienie w Łomiankach przez Burmistrza Dąbrowskiego, Posła Błaszczaka i Posłanki Czerwińskiej łomiankowskiego Marszu Niepodległości?

  Teraz jest dobry czas w Łomiankach i w cełej Polsce na kultywowanie jedynie właściwych wartości narodowych. Jest czas na rozliczenia i wyjaśnienie kwestii Smoleńskiej. Panie Burmistrzu! Łomianki liczą na Pana!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. zawiedziony

  I Obame z ameryki na tę okoliczność należałoby jeszcze raz zaprosić do Łomianek. Liczę i całe łomianki, że tym razem potraktuje zaproszenie poważniej i przyjedzie do Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. zadra

  Ja nic,
  ten Pan nazywa się Marcin Kierwiński. Nie wylądował na śmietniku historii.Został ponownie posłem z Płocka. Reszta OK.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Pani Anita Czerwińska wspierana przez burmistrza Dąbrowskiego jest potocznie nazywana przez wybiorczą „kapłanką kościoła smoleńskiego”. Pani Anita z Gazety Polskiej, jest bardzo aktywna przy Miesięcznicach Smoleńskich i Krzyzu Smoleńskim”?

  Mam nadzieję, że teraz razem z burmistrzm Dąbrowskim podejmą stosowne kroki aby w Łomiankach powstał Pomnik Smoleński.
  Nowa szkoła w Dąbrowie mogłaby też mieć imię sp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. sumarum

  Pani Czerwińskiej wypada przypomnieć, co w czasie wyborów wypisywał w internecie sztab obecnego burmistrza, czyli wiceburmistrz oraz kolega od bitwy łomiankowskiej, na temat jej kolegi partyjnego, kandydata PIS.

  Adresy IP i nazwiska obu panów zostały potwierdzone przez prokuraturę i podane do wiadomości publicznej przez niezależne łomiankowskie media.

  Obecnie wśród radnych pana burmistrza znajdują się osoby o udowodnionej przeszłości w komunistycznym aparacie ucisku, którzy dla zamydlenia oczu po kilka razy w miesiącu składaja wianki między innymi na grobach żołnierzy wyklętych. A kombatanci się cieszą jak dzieci, bo im pan burmistrz wepnie w klapkę znaczek albo da pudełko z medalem. WSTYD I HAŃBA!!!

  Pani Czerwińska w gazecie gminnej wypisała również bzdury na temat wyższości bitwy pod Łomiankami, żeby gawiedź nie zorientowała się że to ogłoszenie wyborcze.

  Jeżeli pani ma resztki honoru, to powinna uciekać od burmistrza i jego ludzi gdzie pieprz rośnie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *