www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Którędy S7 – pytanie powraca… // VIDEO

Podczas spotkania informacyjnego na temat drogi ekspresowej S-7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów – Trasa Armii Krajowej przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy projektowej Trakt przedstawili trzy warianty przebiegu drogi.

Wariant I: na terenie Łomianek śladem istniejącej „siódemki”
Powiązanie drogi ekspresowej S7 z istniejącym układem drogowym za pośrednictwem węzłów: „Czosnów”, „Palmiry”, „Kiełpin”, „Łomianki” (wykonany w przyszłości wraz z Trasą Legionowską), „Wóycickiego”, „Brukowa”, „Most Północny”, „Gwieździsta”.

Wariant II: na terenie Łomianek od węzła Kolejowa przez Dąbrowę przy granicy z Kampinoskim Parkiem Narodowym
Powiązanie drogi ekspresowej S7 z istniejącym układem drogowym za pośrednictwem węzłów: „Czosnów”, „Palmiry”, „Sadowa”, „Kolejowa”, „Wólka Węglowa”, „Janickiego” (połączenie z Trasą Mostu Północnego) , „Gen. Maczka”, „NS”.

Wariant II B: na terenie Łomianek od węzła Kolejowa przez Dąbrowę przy granicy z Kampinoskim Parkiem Narodowym
Powiązanie drogi ekspresowej S7 z istniejącym układem drogowym za pośrednictwem węzłów: „Czosnów”, „Palmiry”, „Sadowa”, „Kolejowa”, „Chomiczówka”, „NS”

W drugiej części spotkania głos zabrali mieszkańcy. Poruszano m.in. kwestie techniczne, pytano o terminy oraz poruszono temat pominiętej w prezentacji Nadwiślańskiej Obwodnicy Łomianek czyli tzw. „trasy na wale”.

Graficzne materiały informacyjne (plany sytuacyjne, analiza i prognoza ruchu drogowego, zasięg oddziaływania hałasu i zanieczyszczeń powietrza) oraz wzór wniosku dotyczącego uwag na temat przebiegu S7 znajdują się na stronie projektanta.

redakcja@lomianki.info

Którędy S7 - pytanie powraca... // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

17 komentarzy

 1. Jacek3

  Zamiast wałczyć o poprawę rozwiązań korzystnych dla Łomianek Pan Dąbrowski wydaje pieniądze na pomysł budowy kolej do Nowego Dworu Mazowieckiego, która już jest po drugiej stronie Wisły

  Ten brak zaangażowania Burmistrza Dąbrowskiego prawdopodobnie doprowadzi do sytuacji, w której S7 zostanie poprowadzona obecną ulicą Kolejową. Skutkiem tego będzie zamkniecie wszystkich zjazdów i wjazdów w tym ulicy Wiosennej. Likwidacji ulegną także wszystkie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

  Taki scenariusz spowoduje przecięcie Łomianek, co przy projekcie budowy Trasy Legionowskiej doprowadzi do przekształcenia się naszej gminy w przemysłowo komunikacyjne przedmieście Warszawy.

  Kolejny problem to zanieczyszczenia komunikacyjne, w szczególności pyłami PN10, które bez względu u na kierunek wiatru zawsze będą nadmiernie zatruwały jakąś część mieszkańców.

  Patrząc na te problemy zastanawiam sięjakie jest stanowisko Burmistrza Dąbrowskiego, niestety jak w każdej sprawie Pan burmistrz Dąbrowski wydaje się być za a nawet przeciw.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Qba

  Z tego co wiadomo droga ekspresowa S-7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów – Warszawa nie znalazła się w rządowym Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-20. Czy redakcja lomianki.info mogłaby się zainteresować/ dowiedzieć jakie jest stanowisko gminy/ burmistrza w pominięciu tej inwestycji?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. michalak

  Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że burmistrz Dąbrowski zamiast podjąć decyzję, oprzeć wariant i stanąć po stronie mieszkańców, do następnych wyborów będzie się migał, robił pseudokonsultacje, był za a nawet przeciw. Takie mydlenie oczu, oby tylko nikomu nie podpaść, a zwłaszcza Dąbrowie.
  Niestety burmistrz Dąbrowski wpisuje się w klasyczny obraz menadżera kluchy.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Bernard

  Czy Dąbrowski będzie miał tyle odwagi co Pszczółkowski i powie prosto w oczy mieszkańcom Dąbrowy, że trasa na wale jest nierealna? Czy powie prosto w oczy, że jedyny możliwy wariant II będzie przebiegał pod ich oknami? Czy asekuracyjnie będzie milczał?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Fusion

  Dlaczego oficjalny serwis Urzędu i Burmistrza nie pokazał tego spotkania? Przecież spotkanie było filmowane przez pracownika etatowego Gminy.

  Czyżby cenzura i sterowanie, tym która informacje powinny wg. burmistrza dotrzeć do mieszkańców, a która nie powinny dotrzeć, było standardem? Czy takie działania nie zahaczają o manipulację?

  Dobrze, że Łomianki Info relacjonuje takie spotkania.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Andrzej z Kiełpina

  Najsensowniejszy jest wariant II oraz IIb (dla Łomianek zasadniczo taki sam). Mam nadzieję, że uda się w końcu wybudować tę trasę i że odprowadzi ona ruch z i tak już zakorkowanej E7.
  Teraz wszystko w rękach władz Łomianek, aby pogodzić interesy mieszkańców Dąbrowy z interesem GDDiK oraz Warszawy.

  Czy burmistrz Dąbrowski będzie potrafił tego dokonać? Niestety patrząc na styl rządzenia zwłaszcza Pana Rusieckiego nie widzę tego zbyt różowo.
  Przykładem negatywnym jest podział mieszkańców na zwolenników i przeciwników budowy szkoły w Dąbrowie. Zaognianie konfliktu i niepotrzebne przeciwstawianie przeciw sobie Dąbrowy i Sadowej nie jest dobrym kierunkiem.
  Tu trzeba racjonalnych decyzji, które są bardzo proste. Najpierw należy dokończyć (już zaczętą na etapie projektów) rozbudowę szkoły w Sadowej, a potem należy po pracy projektowej wybudować szkołę w Dąbrowie. Wszystko to uda się zrobić przy odrobinie chęci ze strony burmistrza i jego zastępcy.
  Do tego dochodzi jeszcze jakaś niezrozumiała i narastająca niechęć do współpracy z radnymi, ciągłe ich oskarżanie przez zastępcę Rusieckiego o wszystko co najgorsze, szukanie sporów a nie wspólnych celów. Konfliktem niewiele można zdziałać.

  Zwłaszcza przy tak dużych inwestycjach krajowych jak budowa S7 należy współpracować dla dobra wszystki9ch mieszkańców a zwłaszcza tych najbardziej dotknietych skutkami ubocznymi. Należy poszukać kompromisu i walczyć o to aby wszyscy na tej inwestycji jak najwięcej skrzystali lub jak najmniej stracili.

  Mam nadzieję, że w najbliższych latach S7 powstanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Dominika

  Andrzeju. Bardzo podobne intencje miał Wiceburmistrz Kłódkiewicz i chyba wiesz jak go potraktowano. Został zaocznie odwołany.
  Ja już przestałam mieć złudzenia, co do dobrych chęci Pana Dąbrowskiego, w stosunku do Pana Rusieckiego nigdy ich nie miałam 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Andrzej z Kiełpina

  Dominiko ja cały czas mam nadzieję, że burmistrz Dąbrowski otrząśnie się i zacznie sprawować urząd. Choć wydaje mi się, że jest bardzo zapatrzony w swojego zastępcą Rusieckiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Cecylia

  Zapomnieliście o człowieku od wizerunku medialnego Burmistrza reżysera pożal się boże teatru Miejsce ,to on kreuje wizerunek pana Burmistrza no i oczywiście swój a jaki jest wynik sami widzimy

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Karol

  Nie rozumiem tego biadolenia nad mieszkańcami Dąbrowy w odniesieniu do trasy S7. Rezerwacja terenu pod tą trasę została zrobiona już w głębokiej komunie i każdy, kto się budował w Dąbrowie wiedział/powinien wiedzieć, jak wydawał kasę na dom. Teraz raptem mają być pokrzywdzeni- no nimy czym?
  Co to za absurdalne argumenty o przecięcu Łomianek lub o zanieczyszczeniu – nie da się prowadzić ulic poza miastem a zanieczyszczenia są wszędzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Kruger

  Trzeba przyznać, że Sokołowski bez mydła Dąbrowskiego wmanewrował w trasę po wale dziękując mu za wnioski, które wyciągnęli holendrzy na zamówienie Urzędu.

  Dla przypomnienia http://www.lomianki.info/document.php?did=3018 Holendrzy udowodnili, że trasa po wale jest bardzo dobrą alternatywą, która nie szatkuje Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Joanna

  Pomysł z trasą po wale jest pomysłem z kilku powodów bzdurnym. Po pierwsze kieruje ruch do Wisłostrady lub do mostu północnego, co nie rozwiązuje problemu przekierowania ruchu poza Łomianki. Będą tworzyć się korki u zbiegu trasy i w efekcie ruch przez Łomianki będzie wciąż duży.
  Po drugie koszt takiej inwestycji jest dużo większy niż prowadzenie przez wydzielony od lat korytarz przez Kampinos.
  Po trzecie, zaprotestują ekolodzy, bo zapewne w tym rejonie żyją unikalne muchy i egzotyczne komary.
  Po czwarte, nie trzeba będzie burzyć domów w Burakowie, bo bez tego nie da się bezboleśnie wyprowadzić trasy wałem poza Łomianki.

  Komuch trasy nie zbudował, bo nie miał za co. My jej też nie zbudujemy, bo wszyscy mogą teraz protestować i gadać bez końca wstrzymując proces by spełnić wymogi unijne tzn. konsultacji, decyzji środowiskowej itd.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Dąbrowiak

  Jestem za wariantem, który został celowo pominięty. Za Nadwiślańską Obwodnicą Łomianek. Tylko ten wariant ratuje Łomianki przed rozpadem na kilka części tak jak mówił Pan Sokołowski.
  ps. dobrze, że Pan Sokołowski się uaktywnił, może mógłby być znowu burmistrzem? Moim zdaniem to najlepszy Burmistrz do tej pory. Ma mój głos.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Joanna

  Dabrowiak – tak ja Sokołowski i Ty trzymaj się z dala od Łomianek. Takie głupie pomysły na szczęście wysadziły Sokołowskiego z Łomianek na zieloną trawkę.
  Dzielenie Łomianek – niby jak, że trasa bęgnąca przez kampinos oddziela kilka domów z Dąbrowy i to ma byc ten wielki problem? Na szczęście są w społeczeństwie resztki racjonalizmu i idiotyczne pomysły odpadają.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Bernard

  Jakie jest stanowisko burmistrza Dąbrowskiego w sprawie trasy? Który wariant popiera – przez Dąbrowę czy nad Wisłą?

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Miszkaniec Lomianek

  Sytuacja jest patowa. Moje zdanie – poprowadzenie trasy wg wariantu I (sladem obecnej Kolejowej) to nie tylko trwałe podzielenie Łomianek na 2 części, ale przede wszystkim pochwała chamstwa i cwaniactwa tych którzy zbudowali domy przy planowanej trasie wdłuż Puszczy Kampinoskiej, korzystając z niższych cen działek.
  Słabe mamy Państwo, jeżeli nie potrafi wyegzekwować prawa do budoway trasy w zaplanowanym od 50 lat miejscu

  0
  0
  Odpowiedz
 17. sub

  niby mieszkańcy Dąbrowy są jacyś dziwni bo niby wiedzieli że będzie trasa a się pobudowali. Obecnie Ci przy trasie s7 przechodzącą przez łomianki są zaskoczeni że można tą trasę zmodernizować na taką jaka być powinna. bo przecież się podzieli łomianki itp… Najlepszy wariant moim zdaniem to nadwiślański bo wtedy nikt się nie burzy ale właśnie w tkwi problem. Wtedy zarobili by Ci co nie powinni i to nie przejdzie. Obudzcie się w końcu a nie patrzycie 2m przed siebie. Obecna S7 może także przebiegać bez dzielenia łomianek na 2 części. Wystarczy kilka – kilkanaście tuneli w optymalnie dobranych miejscach – da się lecz oczywiście wszyscy są przekonani że się nie da bo taki jest w tym cel.
  Pozdrawiam i możemy truć się wszyscy razem.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *