www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kulturalna sobota w EduArt

W przedostatnią majową sobotę (23 maja) na terenie Centrum „EduArt” przy ulicy Warszawskiej 160 odbędzie się kiermasz książek znanego wydawnictwa dla dzieci „Dwie Siostry”. Kiermaszowi towarzyszyć będzie wystawa wielkoformatowych ilustracji z książek serii „Mistrzowie Ilustracji” tego wydawnictwa.

Wydawnictwo „Dwie Siostry” jest jednym z najbardziej znanych oficyn wydawniczych dla dzieci. Cenione jest głównie ze względu na dbałość o wysoki poziom artystyczny i współpracę z najbardziej znanymi pisarzami i ilustratorami. Wydaje książki wartościowe pod względem treści i pięknie opracowane graficznie (m.in. seria „Mistrzowie Ilustracji” czy „Miasteczko Mamoko”).

Od początku swojego istnienia corocznie ich pozycje zgłaszane są do konkursów najpopularniejszych oraz najwartościowszych książek dla dzieci, w których zawsze zdobywają nagrody. Na kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w znane i lubiane pozycje, ale również zapoznać się z „gorącymi” nowościami oraz zapowiedziami wydawniczymi.

Kiermasz oraz wystawa jest częścią dorocznej imprezy Centrum Edukacyjno-Artystycznego „EduArt” (to już 6 edycja), podczas której odbędzie się również koncert uczniów i ich nauczycieli grających na pianinie, gitarze, akordeonie, klarnecie, flażolecie oraz skrzypcach. Będzie można także podziwiać najlepsze prace stworzone na warsztatach i zajęciach plastycznych. Jeśli pogoda dopisze przewidzianych jest szereg innych atrakcji m.in. ekologiczno-edukacyjna “Loteria owocowa” czy podwórkowe zabawy zręcznościowe i plastyczne.

Wszystkie te atrakcje mają, za słowami właścicielki Pani Małgorzaty Szlifirskiej Grabowskiej, “służyć popularyzacji kultury i sztuki zarówno wśród dzieci jak i dorosłych i zachęcać ich do artystycznej aktywności”. Całe wydarzenie będzie trwało od g.12 do g.15.
Wstęp wolny.

Kulturalna sobota w EduArt

Kulturalna sobota w EduArt

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Magda

  Pierwsze słyszę o tym Edu Art. Czy ktoś coś więcej wie o tym klubie? Bardzo prosze o opinie. Dziękuję.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Maxi

  Edu Art jest w podwórku przy Warszawskiej za piekarnią na przeciw Rosmana. Kiedyś też tam była Soojka (przenieśli się dalej) i Boombanga (może dalej jest?).
  Atmofsera przyjemna. Jaka jest oferta? Chyba najlepiej tam zajrzećosobiście i zapytać.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *