www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

KWW Dąbrowskiego nadal milczy

Zaproszenie do udziału w Debacie Kandydatów na Burmistrza Łomianek 2014 zostało wystosowane w dniu 19 października 2014 r. do wszystkich KOMITETÓW wyborczych, które wystawiają kandydata na stanowisko Burmistrza Łomianek. Wszyscy adresaci, podczas rozmów telefonicznych, potwierdzili otrzymanie zaproszenie.

Większość Komitetów potwierdziło udział swoich kandydatów podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się 22 października. KW Platforma Obywatelska potwierdził udział kandydata w Debacie w dniu 24 października drogą mailową.
KWW Tomasza Dąbrowskiego – jako jedyny – nie odpowiedział ani na zaproszenie do udziału w Debacie, ani na zaproszenie do udziału w spotkaniu organizacyjnym. Nikt z KWW Tomasza Dąbrowskiego nie przybył na spotkanie organizacyjne.

Kolejne zaproszenie do udziału w Debacie oraz prośba o przesłanie notek biograficznych kandydatów zostało wystosowane do wszystkich KOMITETÓW w dniu 27 października 2014 r.

Do dziś (5 listopada 2014 roku) KWW Tomasza Dąbrowskiego nie ustosunkował się do żadnego z wysłanych zaproszeń oraz ostatecznie kandydat KWW Tomasza Dąbrowskiego – jako jedyny – nie pojawił się na spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się 2 listopada 2014 r.


W dniu 31 października 2014 r. o godzinie 16.30 z sekretariatu Burmistrza Łomianek (podpisane Sekretariat Burmistrza, Anna Chudzik – Wolny, anna.chudzik-wolny@lomianki.pl) zostało wysłane pismo, w którym burmistrz Łomianek informuje, że nie ma zamiaru – jako burmistrz – uczestniczyć w spotkaniu z mieszkańcami.
Jako, że na spotkanie z mieszkańcami pt. „Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek” został zaproszony kandydat Tomasz Dąbrowski, jak osoba prywatna a nie urzędnik, aktualnie pracujący w Urzędzie Miejskim, pismo wysłane z Urzędu nie jest odpowiedzią na zaproszenie wystosowane do KWW Tomasza Dąbrowskiego.
Abstrahują od etycznego aspektu wykorzystywania – jak można domniemywać – pracowników Urzędu Miejskiego, którego praca jest finansowana z pieniędzy wszystkich mieszkańców Łomianek, przez KWW Tomasza Dąbrowskiego do załatwiania prywatnych spraw kandydatów ww. Komitetu, jest duże prawdopodobieństwo, że został złamany Kodeks Wyborczy.
Prawnik Fundacji im. Stefana Batorego informuje, że „Jeżeli pracownik czyni to poza godzinami pracy, nie korzysta ze sprzętu czy biura należącego do gminy, trudno mówić o naruszeniu prawa. Pracownicy urzędu gminy nie są pozbawieni prawa do zaangażowania w kampanię wyborczą, o ile nie koliduje to z ich obowiązkami służbowymi. Komitet musi jednak pamiętać, że taka osoba (jeśli nie należy do komitetu) musi zostać zaangażowana na podstawie odpłatnej umowy, ponieważ świadczy usługi na rzecz komitetu.”

Na opinię Państwowej Komisji Wyborczej – czekamy.

3 listopada 2014 – czyli w pierwszym możliwym dniu „pracującym” – jednocześnie do Urzędu Miejskiego oraz do KWW Tomasza Dąbrowskiego zostały wysłane drogą mailową pytanie, które pozwoliłby ewentualnie skategoryzować pismo wysłane z Urzędu jako pismo wysłane na zlecenie Komitetu Wyborczego. Odpowiedź taka byłaby też gwarancją, że upubliczniając pismo wysłane z Urzędu wydawca LOMIANKI INFO nie naraziłby się na odpowiedzialność prawną związaną z publikacją rzekomego stanowiska Komitetu Wyborczego, która może nie być jego stanowiskiem.

Treść pisma wysłanego do Urzędu Miejskiego oraz KWW Tomasz Dąbrowskiego:

Dnia 31.10.2014 r. o godzinie 16:28 z sekretariatu Urzędu Miejskiego wpłynęło do mnie pismo od burmistrza Tomasza Dąbrowskiego.

Mając jednak na uwadze
– fakt, że zaproszenie do udziału w publicznym spotkaniu z mieszkańcami pt. Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek – 2014 było skierowane do Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Dąbrowskiego oraz kandydata Tomasza Dąbrowskiego a nie do Urzędu Miejskiego,
– fakt, że Pełnomocnikiem wyborczym KWW Tomasza Dąbrowskiego jest Zofia Urszula Kubicka a nie p. Anna Chudzik Wolny czy też Burmistrz Łomianek
– oraz fakt, że wykorzystywanie Urzędu Miejskiego do załatwiania prywatnych spraw związanych z kandydowaniem kandydata Tomasza Dąbrowskiego w wyborach samorządowych jest mało etyczne oraz może być naruszeniem prawa.

Proszę o informację czy przesłane pismo (w załączniku) jest stanowiskiem KWW Tomasza Dąbrowskiego oraz kandydata Tomasza Dąbrowskiego oraz czy Urząd Miejski przesłał je na zlecenie KWW Tomasza Dąbrowskiego.

Pozwoli to mi potraktować pismo jako odpowiedź na zaproszenie i jednocześnie zamieścić tę odpowiedź na portalu www.lomianki.info.

Przy okazji proszę o przesłanie umowy, która określa na jakich zasadach finansowych urzędnicy opłacani z pieniędzy publicznych świadczą usługi dla prywatnych osób związanych z KWW Tomasza Dąbrowskiego.
Jednocześnie proszę o wyjaśnienie informacji zawartych w rozpowszechnianych kłamliwych artykułach pt „Zobacz co lomianki.info ocenzurowało!”
Ta kłamliwa informacja jest rozpowszechniana na: tomaszdabrowski.pl/aktualnosci/; facebook.com/kwwtomaszadabrowskiego; forum.gazeta.pl/forum/f,229,Lomianki.html/
Proszę o zamieszczenie informacji na ww. stronach internetowych w dniu dzisiejszym (3 listopada 2014 roku)
„Nie prawdą jest, jak informuje Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Dąbrowskiego że portal www.LOMIANKI.INFO cenzuruje informacje”

Niestety do dnia dzisiejszego nikt z KWW Tomasza Dąbrowskiego nie raczył odpowiedzieć na korespondencję. Urzędniczka pracująca w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Łomiankach poinformowała, że odpowiedź zostanie przesłana w ciągu 30 dni…

redakcja@lomianki.info

KWW Dąbrowskiego nadal milczy

KWW Dąbrowskiego nadal milczy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. kot w worku

  No to teraz mamy jasność. Pełna informacja – dzięki. A najlepsze jest podsumowanie w ostatnim zdaniu.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. mieszkaniec

  „Na opinię Państwowej Komisji Wyborczej – czekamy” i tym się zajmijcie

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kaz

  Jeżeli żaden z komitetów nie zgłosi tego co wyprawia p. Dąbrowski do PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ to znaczy, że ma gdzieś moje i innych mieszkańców pieniądze.
  Wykorzystywanie Urzędu na własny użytek jest niedopuszczalne!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ZSALI

  Oj Macius Maciuś to jest dla ciebie rzetelność dziennikarska?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. kk

  Macie cierpliwość do tego Burmistrza, powdziwiam!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. podatnik

  30 dni? Żarty? Ja chcialbym przed wyborami wiedzieć jakie są powiązania pomiędzy urzędnikami a komitetem p. Dąbrowskiego.
  Nie wyobrażam sobie aby moje pieniądze były wydawane na inne cele niż publiczne.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Panie Dąbrowski to jakaś kpina, teraz widzę że popiera pan wypowiedź pana Rusieckiego co do mieszkańców Łomianek, macie nas w pospolitym „nosie”ale my to rozumiemy, jeżeli nie ma się nic do powiedzenia to po co kompromitować się publicznie, no przecież gotowca nie da się sporządzić…ale nie będziemy prowadzić durnych dywagacji na temat wystąpień, przecież sprawę pana wiarygodności i kolejnej działalności zapewni wspaniały, wydany w kolorze i na rewelacyjnym papierze katalog
  Łomianki w rozbudowie-podsumowanie kadencji. Ciekawe z jakich środków?

  0
  0
  Odpowiedz
 8. mieszkanka Łomianek

  Poparcie dla P.Dąbrowskiego rośnie z dnia na dzień i ja życzę wygranej w wyborach.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. realista

  Faktycznie rośnie Panu Dąbrowskiemu, ale poparcie NIEZADOWOLENIA mieszkańców!!! Tak trzymać! A o wygranej może pomarzyć!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *