www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Lepszy dojazd do Warszawy?

Kierowcy jadący od strony Łomianek, aż do ulicy Wóycickiego na Bielanach, codziennie muszą stać w ogromnym korku. Władze Łomianek wspólnie z dzielnicą Bielany chcą ten odcinek poszerzyć o jeden pas jezdni w obie strony. Drogowcy mówią jednogłośnie, że jest to bez sensu. Natomiast SISKOM proponuje, aby poszerzyć ulice, ale tylko specjalnie dla autobusów.

Władze Łomianek wysłały do rady dzielnicy Bielany pismo z prośbą o podjęcie wspólnych działań w sprawie poszerzenia ulicy Pułkowej w Warszawie i ulicy Kolejowej w Łomiankach.

Chodzi o dobudowanie jednego pasa jezdni od świateł przy ulicy Brukowej w Łomiankach, do skrzyżowania ulicy Pułkowej z Wóycickiego w Warszawie w obie strony.

– Ten odcinek trasy jest coraz mniej przejezdny. Poszerzenie poprawiłoby przepustowość drogi szczególnie w weekend – mówi Wojciech Asiński, rzecznik Łomianek. W tej sprawie odbyło się już jedno posiedzenie bielańskiej komisji architektury. Jednak bez żadnych deklaracji.

17 grudnia odbędzie się specjalne posiedzenie komisji architektury w całości poświęcone Pułkowej – zapowiada Ilona Soja-Kozłowska, przewodnicząca komisji. Na posiedzeniu oprócz władz Bielan czy Łomianek pojawią się również przedstawiciele GDDKiA czy niezależni eksperci z SISKOM-u.

Jak się okazuje, czwartkowe posiedzenie może całkowicie pogrzebać pomysł poszerzenia odcinka arterii wylotowej na Gdańsk.

Do całej sprawy mniej optymistycznie podchodzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jej przedstawiciele mówią krótko, że to nie ma sensu, bo ma być budowana ekspresowa trasa S7.

(…) Posiedzenie bielańskiej komisji architektury poświęcone w całości poszerzeniu ulicy Pułkowej odbędzie się w czwartek 17 grudnia. Na spotkaniu okaże się czy pomysł spotka się z aprobatą m.in. GDDKiA oraz, czy uzyska pozytywną opinię ekspertów.

źródło: TVN Warszawa
redakcja@lomianki.info

Lepszy dojazd do Warszawy?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *