List do premiera w sprawie S7
Burmistrzowie Łomianek, Nowego Dworu Mazowieckiego i Wójt Czosnowa skierowali do premiera Donalda Tuska pismo z apelem o zmianę decyzji w sprawie trasy S7 czyli zapowiadanego odsunięcia w czasie budowy dwóch fragmentów trasy w kierunku Janek i Łomianek
źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
10 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...















Tylko dlaczego podpis naszego Burmistrza jako jedyny wygląda jakby była to faksymilka a nie oryginalny podpis?
Niechlujstwo,bez numeru i nawet tusz różny na pieczątkach.
Uzgodnijcie wreszcie,jakie tusze powinniście używać.
To jest urzędowe pismo i powinno wyglądać tak jak nakazują przepisy.
Niechlujstwo oczywiste, noc hcoćby ręczny wpis dokonany ręką dzieciaka! Ale nie w tym rzecz. Pismo niemerytoryczne,brakuje szerszego uzasadnienia. A generalnie mówiąć zero, bo jaki ono może mieć wpływ?
Ot takie odfajkowanie obowiązku pzrez burmistrza. Protestowaliśmy, no patrzcie jest pismo! Najzwyczajniej nie chcą budowy żadnej drogi, niech Łomiankowicze kisnąw korakach, dobrze im tak. A pzred wyborami pokażemy im wielkie plany jak to zrobimy. Znów ruszy pojazd synowy i mnogoś traś tranzytowych. Ale do wyborów jeszcze daleko, więc lepiej siły skierować na walkę z opozycja a nie na realne problemy Łomianek.
Przynajmniej coś się dzieje. Nie czepiajmy się szczegółów, godne pochwały jest współdziałanie burmistrzów naszej i sąsiednich gmin, jednogłośnie popierających projekt budowy S7 przez Dąbrowę.
Teraz to sobie mogą taki list w buty wsadzić. Pisać to trzeba było wcześniej.
A tak ten list to zwykła ściema dla mieszkańców żeby powiedzieć
– No wysłałem list i premier nic nie zrobił – to jego wina ” jak to nasz burmistrz
Panie Dąbrowski marny z Pana burmistrz
Dobrze, że bur.Dąbrowski w końcu wypowiedział się w sprawie trasy. Szkoda, że tak późno. Gdyby to nastąpiło wcześniej zapewne więcej by to dało.
Ta sprawa wymagała ciągłego nacisku a nie jednorazowego „pisma”.
Teraz już decyzje zapadły a działania burmistrza wydają się być pozorne i obawiam się, że ich efektem będzie tylko kolejny artykuł w Gazecie Łomiankowskiej z cyklu „ja się starałem, chciałem dobrze, ale to przez nich, tych niedobrych, jest jak jest”.
Mimo, to musimy mieć nadzieję, że pismo burmistrza przyniesie one chociaż minimalny efekt. Szczerze, życzę powodzenia.
Moje pytania brzmią: Co przez ostatnie 3 lata burmistrz zrobił aby trasa S7 powstała? Jakie działania podjął? Z kim współpracował? Ile listów i petycji wysłał do ministra transportu, premiera i innych osób odpowiedzialnych i mających wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących budowy dróg?
Mam przeczucie, że mieszkańcy Dąbrowy podziękują Panu Dąbrowskiemu w nadchodzących wyborach 🙂
Hmmm… Burmistrz załatwił nam wiadukt i Auchan a nie jest w stanie przeforsować budowy S7? hahaha
Mieszkańcy Dąbrowy w większości również docenią działania Burmistrza, bo im również znacząco poprawi się komunikacja z Warszawą. A nade wszystko wdzięczni Burmistrzowi będą mieszkańcy Łomianek i okolic. Nawet jeśli tym działaniem Burmistrz „narazi się” nielicznym mieszkańcom Dąbrowy, to odważnym działaniem zyska w oczach pozostałych 90% mieszkańców Łomianek.