www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

List mieszkanki Burakowa

Od mieszkanki Burakowa otrzymaliśmy mailowo prośbę o opublikowanie listu dotyczącego budowy sklepu Auchan oraz organizacji ruchu podczas modernizacji Węzła Brukowa. Za list serdenie dziękujemy.

redakcja@lomianki.info


Małe podsumowanie

Niewątpliwie dużym, aczkolwiek bardzo kontrowersyjnym wydarzeniem dla gminy i jej mieszkańców jest budowa centrum handlowego przez firmę Auchan. Cały czas każdy, ja również zadaje sobie pytanie czy ta inwestycja polepszy nasze życie czy wręcz przeciwnie? Ciągle słyszymy nowa infrastruktura drogowa, nowe miejsca pracy, 90 mln dla miasta, ale czy na pewno?

Po pierwsze nowa infrastruktura drogowa owszem, ale nikt nie wspomniał o tym że mieszkańcy lewej części Burakowa ulice Pancerz, Stary Tor i Glinianki będą jeździć do Łomianek przez parking supermarketu, a wiem to z rozmowy z projektantami, tyle że każdy próbuje nam wmówić, że będzie lepiej bo przecież wyleją asfalt na tych ulicach. Po drugie kto zagwarantuje że te miejsca pracy dostaną mieszkańcy Łomianek, a nie np. Płońsk? Nikt. Po trzecie jak już wcześniej wspominano 90 mln to budżet firmy Auchan, a nie gminy. To tyle ile chodzi o zasługi Pana Burmistrza.

Kolejną sprawą są zignorowane wnioski nie tylko Komisji Technicznej, ale i mieszkańców których Pan Burmistrz wcale nie zamierza tutaj bronić. Te konsultacje społeczne to chyba tylko dla celów formalnych zostały zorganizowane, w przeciwnym razie Pan Burmistrz odpowiedziałby na złożone pytania na tym spotkaniu i te, które składaliśmy pisemnie, a może nawet by je uwzględnił nie wyrażając zgody na objazdy które zaproponowali projektanci na czas budowy i wniósł poprawki i uwagi. Pan Burmistrz jak mniemam, nie zna specyfiki tego miejsca ale po to właśnie się przecież konsultuje żeby poznać zdanie ludzi którzy tam żyją. W końcu kto jak nie on nas reprezentuje i dba o nasze interesy. Ważną dla nas sprawą było wybudowanie tymczasowego skrzyżowania na wysokości z ulicą Pancerz, które ułatwiłoby komunikację lewej części Łomianek, prosiliśmy by zorganizowano je w taki sposób by ulicą Pancerz można było wyjechać w kierunku Łomianek w ulicę Warszawską i zjechać z Kolejowej jadąc od Warszawy w Pancerz tak by nie trzeba było pchać się na i tak już obciążone skrzyżowanie z Wiślaną i nadrabiać dużo drogi. Natomiast w chwili obecnej mieszkańcy ulic Pancerz, Stary Tor i Glinianki mogą tylko jechać w stronę Warszawy również chcąc jechać do Łomianek najpierw muszą dojechać do Warszawy i nawrócić. A wystarczyłoby tylko pomyśleć i rozwiązać to w sposób przez nas proponowany nad czym osobiście bardzo ubolewam, gdyż nasze propozycje zostały kompletnie zignorowane i tak zastosowano pierwszą wersję jaką przedstawiono gminie i mieszkańcom.

Jeszcze jedna uwaga z mojej strony w ten sposób nie buduje się dobrych relacji z mieszkańcami w gminie brakuje podstawowych zasad, oraz wdrażania zrównoważonego rozwoju, bez czego żadna szanująca się jednostka czy to gmina czy przedsiębiorstwo nie jest w stanie dobrze funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Zauważyłam również, że Pan Burmistrz ma czas na przepychanki polityczne z Radą Miejską natomiast brakuje go na naprawdę ważne sprawy życia i funkcjonowania mieszkańców. Dodam również że firma Auchan napisała list do okolicznych mieszkańców w którym to informuje nas że wybudowała rondo Warszawska-Brukowa, w następnej kolejności sfinansuje przebudowę Brukowej i Brukowej Bis jak również zapewnia o staraniach wykonania wszystkich prac w możliwie jak najszybszym czasie i z jak najmniejszą uciążliwością dla mieszkańców . Na to drugie liczę najbardziej.

Niech Pan Burmistrz zrobi nam prezent gwiazdkowy i weźmie sobie te uwagi do serca.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć serdeczne życzenia spędzenia wielu miłych chwil w domach z rodziną i pomyślności w nadchodzącym Roku 2012 z i żeby nam się żyło coraz lepiej w naszej gminie.

Karolina Lewandowska


List mieszkanki Burakowa

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *