Lodowisko otwarte
18 listopada odbyło się oficjalne otwarcie lodowiska przy ICDS, które jak pokazują pierwsze dni po otwarciu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.
W uroczystym otwarciu uczestniczyli Burmistrz Tomasz Dąbrowski, zastępca Piotr Rusiecki sekretarz Beata Duch Kosiorek, radni, urzędnicy, pracownicy ICDS oraz mieszkańcy. Gościem była posłanka z Partii Prawo i Sprawiedliwość Anita Czerwińska.
Burmistrz docenił starania Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Krysteckiego, radnego Krzysztofa Terczyńskiego i Andrzeja Myślaka z Zarządu Osiedla Łomianki Górne, którzy przyczynili się do powstania obiektu.
Burmistrz podziękował też politykom Prawa i Sprawiedliwości – posłance Anicie Czerwińskiej oraz Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce i Wiceministrowi Sportu i Turystyki Jarosławowi Stawiarskiemu za pomoc w pozyskaniu zewnętrznych środków, na budowę lodowiska, stadionu przy ul. Wiślanej i hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dziekanowie Polskim.
____________________
Lodowisko jest oświetlone i w pełni zadaszone, jego powierzchnia to 600 m2.
Wstęp na lodowisko jest bezpłatny, natomiast wypożyczenie łyżew kosztuje – 5zł/h. Można też wypożyczyć gadżety do nauki jazdy na łyżwach – 5zł/0,5h oraz kask ochronny – 5zł/h.
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek w godz. 11.00 – 21.00
sobota – niedziela w godz. 10.00 – 21.00
W godzinach 8:00 – 11:00 lodowisko udostępniane będzie w ramach zajęć godzin wychowania fizycznego dla uczniów szkół z terenu Gminy Łomianki.
Przerwa techniczna: 15.00 – 16.00
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
7 komentarzy
Wyślij komentarz
Finał budowy żłobka w sołectwie Sadowa. Ruszyła rekrutacja dla dzieci z gminy Łomianki
Gmina Łomianki przygotowuje się do uruchomienia pierwszego publicznego żłobka. Placówka w sołectwie Sadowa,...
II Międzyszkolna Olimpiada Sportowa zgromadziła uczniów z całej gminy Łomianki
29 maja w Szkole Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada...
Mieszkańcy Łomianek Chopina rozpoczęli sezon sąsiedzkich spotkań
30 maja 2026 roku na skwerze przy ul. Chopina odbyło się grill mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina. Wydarzenie...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #153
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
Michał Koterski spotkał się z młodzieżą z Łomianek. „To od was zależy, jaką jakość będzie miało wasze życie”
- Za każdym hejtem stoi cierpienie, a czasem zwykłe pytanie. "Jak się czujesz?" może uratować komuś życie - mówił...
ZaŁOMOTali po raz siódmy. Festiwal muzyki młodzieżowej w Łomiankach
Przy Centrum Kultury w Łomiankach po raz siódmy rozbrzmiał ŁOMOT. Publiczność mogła usłyszeć różnorodne brzmienia - od...
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...




















szkoda, że nikt w ferworze radości z nowego lodowiska nie zastanowił się, jaki koszmar funduje się tą inwestycją kilkudziesięciu rodzinom mieszkającym na „Osiedlu Tęcza”. Dudniąca muzyka i warkoczące pojazdy wyrównujące lód od otwarcia lodowiska towarzyszą nam od rana do wieczora.
Lodowisko fajne. Dzieci mają atrakcje. Trafiony pomysł.
Ale żeby od razu robić kampanie polityczną politykom PIS? Ja rozumiem sympatie polityczne burmistrza Dąbrowskiego, jego preferencje polityczne i znajomości z politykami partii Jarosława Kaczyńskiego, ale bez przesady. Taka propadganda na spotkaniu dla dzieci? Już mozna było sobie to darować.
DZIĘKOWAĆ PANI POSEŁ ZA TO ŻE Z PANEM BURMISTRZEM WPROWADZAJĄ DOBRĄ ZMIANĘ DO ŁOMIANEK!!!! JAK WIDAĆ PAN BURMISTRZ DZIĘKI TEMU ŻE JEST POPIERANY I POPIERA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ MOŻE ZMIENIAĆ ŁOMIANKI NA LEPSZE!!! DZIĘKOWAĆ!!!!
Aa ja się pytam dlaczego na tę okoliczność pani Poseł i świta z gminy włażą na lód w buciorach. Jak byk w regulaminie korzystania z lodowiska napisano, że wchodzić na lód można tylko i wyłączne w bucikach z łyżwami. Arogancja władzy ponad prawem czy święte krowy.
Szanowni państwo z wielką radością przyjęliśmy informację o budowie lodowiska, natomiast nikt nie spodziewał się że przerodzi się on w koszmar dla naszych mieszkańców. Nikt nie przewidział że lodowisk stanie się źródłem uciążliwego hałasu uniemożliwiającym normalne życie w naszych mieszkaniach. Poziom emisji wątpliwej jakości muzyki jest tak głośny że nie pozwala na normalne funkcjonowanie od godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Jakiekolwiek prośby kierowane do ICDS o zciszenie muzyki lub jej wyłączenie nie znajdują jakiegokolwiek oddźwięku. Także prośby do Burmistrza o interwencje są bezskuteczne. Rozumiemy i jesteśmy za funkcjonowaniem lodowiska, natomiast prosimy o to aby nie było ono uciążliwe dla nas w normalnym życiu- wystarczy aby wyciszyć muzykę puszczana na lodowisku – w końcu lodowisko nie musi mieć oprawy rodem z wioskowych jarmarków. Bardzo dziękuję i pozdrawiam – Mieszkańcy Osiedla Tęcza
ludzie!!! przecież to lodowisko rozwaliło nam życie!!! Osiedle Tęcza nie może normalnie żyć!!! Co się liczy? Ludzie żyjący w Łomiankach czy tworzenie kapitału politycznego???
Warto, by całe Osiedle Tęcza otrzymało do skrzynek stosowną informację. Warto, by wspomniany przez Olę kapitał polityczny, zbity na naiwności mieszkańców oraz buta burmistrza i jego przybocznych odeszła do historii w wyborach samorządowych w 2018.
Warto, by mieszkańcy Burakowa pamiętali o zabranym im pomieszczeniu, mieszkańcy Dziekanowa Polskiego i Nowego o planowanych wyburzeniach, mieszkańcy sołectwa Chopina o utraconych środkach, sołectwa Bajkowego o pozbawieniu ich funduszu sołeckiego, mieszkańcy Sadowej o zlikwidowanej szkole, mieszkańcy Dąbrowy i Kiełpina o barbarzyńskim procederze niekontrolowanej wycinki drzew, mieszkańcy Kępy Kiełpińskiej i Łomianek Dolnych o realizowanej przez ich tereny ekspresowej obwodnicy oraz niszczeniu chronionych terenów, mieszkańcy Osiedla Ronsona o stadionie wybudowanym pod ich oknami z jupiterami skierowanymi w kierunku posesji w pobliskich osiedlach, mieszkańcy osiedla Równoległa pamiętali o odcięciu ich od komunikacji, mieszkańcy Łomianek Starych pamiętali o wycięciu ich z inwestycji itd. Warto by wszyscy pamiętali o marnotrawstwie środków publicznych oraz arogancji władzy.