www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łom-Piong – zima, sorry, zima (59)

Jest zima. Łom-Piong zasypało. Jak kto może, to z domu nie wychodzi, przysuwa się bliżej pieca i stuka w klawiaturę.
– Co by tu nowego wymyślić?
Jojcorz każdego dnia łapie wenę twórczą i układa kolejną modlitwę. Lud nie do końca wie, o co mu chodzi, czy jest za, czy przeciw, czy chce komuś dołożyć, czy wręcz przeciwnie. A on się tym bawi, że udało mu się zamącić trochę czarno-białe obrazki poruszające umysłami mieszkańców.
Przy innym piecu siedzi autor, którego pamiętają najstarsi górale pewnego forum. Wydawał się być niezależny, jednym się podobał, innym nie ale był jakiś.
Od pół roku coś mu się stało i zmienił się w propagandzistę. Powtarza apologetyczne wątki i wkurza, nic z tego nie rozumiejących, mieszkańców. Pochwała władzy i krytyka przeciwników władzy miesza się ze specjalnym rodzajem populizmu, rewolucją a la Kononowicz. Należy zlikwidować , ograniczyć, nie wydawać pieniędzy a wszystko się samo zrobi i nastąpi wieczna szczęśliwość.
Mieszkańcom Łom-Piongu to się podoba. Pewnie na następnego Burmistrza wybiorą jakieś wcielenie Kononowicza czy Stefana Prawo i przez cztery lata literacki geniusz domorosłych uzdrowicieli znowu będzie miał pole do popisu.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Pisarz

  Łom-Piong zapomniał o tym,że oprócz władzy wykonawczej czyli Burmistrza Łomianek w jego miasteczku istnieje również WIELKA RADA MIEJSKA czyli władza ustawodawcza…coś ŁOM-PIONG ma niepełne informacje o swoim miasteczku i teraz bęziemy je uzupełniać o decyzje władzy ustawodawczej WIELKIEJ RADY MIEJSKIEJ najważniejszego organu miasteczka ŁOM-PIONG z Panem WIELKIM PRZEWODNICZĄCYM JAGRO NA CZELE…
  Czas pokazać jak WIELKA RADA MIEJSKA w ŁOM-PIONGU podejmuje decyzje ta opowieść będzie niezwykle ciekawa…
  a zaczyna się tak nasz powieść: „WIELKI PRZEWODNICZĄCY JAGRO od zawsze chciał być umiłowanym przywódcą…”

  0
  0
  Odpowiedz
 2. entomol

  Każdy pisze o czym chce i widzi problem tam, gdzie według niego występuje. Ty widzisz go w radzie, a Łomianki Rozum gdzie indziej. Rada Miejska to w naszej gminie taki chłopiec do bicia, „(…) nie odpowiada tylko za trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz.” 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 3. pisarz

  O nie pisząc o Łom-Piongu trzeba pisać o wszystkich a najwyższą władzą Łom-Piongu jest przecież WIELKA RADA MIEJSKA Z jej JAŚNIE WSZECHWIEDZĄCYM PRZEWODNICZĄCYM JARU…o tfu przepraszam z JAGRO na czele i skoro Łomianki-Rozum nic nie pisze o najważniejszej władzy w mieście to widać,że albo rozum szwankuje,albo nie ma co pisać bo Wielcy Radni nic nie robią….

  Jeżeli chodzi zaś o nasze realia wyprowadzę Cię z błędu…Rada Miejska to organ ustawodawczy…KTO zabral 470tyszł z modernizacji ulicy Wiślanej? Krasnoludki,elfy czy Radni?
  Kto nie dał 30tyszł na zmiany w studium najważniejszym dokumencie stanowiącym kierunki rozwoju naszej gminy? pewnie elfy….
  Kto sprzeciwiał się zwiększeniu uprawnień obywateli? elfy…
  i tak dalej i tak dalej więc skoro Ci biedni Radni według Ciebie są \”chłopcem do bicia\”” to widać,że albo celowo wprowadzasz w błąd albo nie znasz niezrozumiałych decyzji Radnych Rady Miejskiej…a przecież Łom-Piong to fantazja osobnika kryjącego się pod nickiej Łomianki-Rozum i nie ma pkrycia w rzeczywistości…Chyba,że jest inaczej ale wtedy Łomianki- Rozum mógłby narazić się na zarzut pomówienia…”

  0
  0
  Odpowiedz
 4. trolll.rewolucjonista

  Dajecie się wodzić za nos na forum. Stefan to już nie stefanprawo tylko fałszywka. Te wszystkie wpisy pod łom_piongiem, żenua

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *