www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki atrakcją turystyczną?

Jak najbardziej i to nie ze względu na swoje wyjątkowe położenie międzyPuszczą Kampinoską a Wisłą, ale na swoich utalentowanych mieszkańców.Nie wszyscy wiedzą, że w Dąbrowie mieszka lub mieszkało wielu czołowychartystów, malarzy, ceramików, konserwatorów, profesorów powojennej AkademiiSztuk Pięknych. Byli oni prekursorami nowych nurtów w sztuce współczesnej.Takie nazwiska jak Cybis, Dominik, Popielarczyk, Zakrzewski są namznane, ale czy znamy ich dzieła?

Pomysłem mieszkańców Dąbrowy jest stworzenie miejsca gdzie można by jeprezentować. Miejscem tym byłaby aleja parkowa powstała wzdłuż ul. Zachodniejna jej szerokim pasie zieleni, ciągnącym się od ul. Wiślanej aż po ul. Zieloną,ok. 300 m.

Wyobraźmy sobie,fantazyjnie wkomponowanąw zieleńdrzew i krzewów,wyłożoną granitemlub płytami, wijącąsię ścieżkę dla spacerowiczów.Gdzieniegdzieławeczki, rządlatarni parkowychsubtelnie oświetlającychmiękkim, przytulnymświatłem otoczenie. W centralnym miejscu promenady wyeksponowanedzieła naszych artystów, są też miejsca z informacją o ich biografii i twórczości.Obok biegnie ścieżka rowerowa.
Pasaż ten mógłby być miejscem spotkań mieszkańców. W okresie świątecznym,przepięknie ozdobiony rozświetlałby radośnie okolicę.

Jak wiadomo ul. Zachodnia będzie modernizowana, zakładana będzie sieć wodno-kanalizacyjna. Teraz jest idealny moment na tworzenie przyszłego wyglądu ulicy.W projekt zaangażowali się wspomniani artyści i ich potomkowie, architekci, architekcikrajobrazu oraz inni mieszkańcy Dąbrowy, którzy chcą, aby Łomianki byłynajlepszym miejscem do życia. Lada chwila projekt będzie przedstawiony władzomŁomianek. Mamy nadzieję, że zostanie doceniony jako niesamowita szansana zaistnienie miasta na mapie ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Aneta Szlupowicz
w imieniu wielu zaangażowanych w sprawę mieszkańców Dąbrowy

Łomianki atrakcją turystyczną?

Łomianki atrakcją turystyczną?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. łomianka

  Wspaniały pomysł by uświetnić artystyczną duszę Dąbrowy. Bardzo dobrze, że w końcu zwrócił ktoś uwagę, że Łomianki nie kończą się tylko na ulicy Warszawskiej i Domu Kultury. Dąbrowa ma wspaniałe walory, które nie zostały do tej pory wykorzystane, aż się prosi aby powstały tu aleje, parki, skwery czy chociaż ścieżki rowerowe… Piękna dzielnica zasługuje aby wykorzystać jej potencjał…

  0
  0
  Odpowiedz
 2. arbi

  Sam pomysł wybitny i mam nadzieję, że przyszłości do zrealizowania ale zejdźcie na ziemię. Alejki, pasaże latarnie subtelnie świecące podczas gdy na wielu drogach naszej gminy nawet asfaltu nie ma. Od dziur aż się roi. Pieniędzy nasz szkoły tez nie ma. I nie ma znaczenia czy tę dofinansowywać czy inną budować. Poszczególne „wioski” naszej gminy zabierają sobie pieniądze bo każdy coś chce dla siebie a sakiewka prawie pusta. Porzućcie ten temat bo następny powód aby na szczuć władzę wykonawczą na ustawodawczą lub odwrotnie. No chyba, że ktoś tak chce ale to już albo naiwność lub krótkowzroczność.
  Pomysł fajny ale typu ekranów akustycznych w kształcie rurki w Warszawie czy też tunelu wzdłuż Wisły.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. GŁOSUJE NA PiS

  Jak Nasz Burmistrz Piotr Rusiecki i Burmisrz Tomasz Dąbrowski uznają ten pomysł za słuszny, jak będą tam pokazywani artyści ze sprawdzoną Patriotycznym życiorysem to ja się zgadzam. Jak nie, to znaczy, że to jakaś kolejna prowokacja lemingów.

  Wybierz Prawo i Sprawiedliwość – http://www.pis.org.pl/

  0
  0
  Odpowiedz
 4. M-ART-A

  Pomysł bardzo ciekawy, wyobraźnia zaczyna pracować. Ulica Zachodnia na takie pomysły zasługuje.
  Tylko czy w obecnej sytuacji się uda (wpis wyżej^)? może warto zaczekać kilka miesięcy na bardziej „sprzyjające warunki” aby pomysł mieszkańców znowu nie był upolityczniony czy określony jako prowokacja opozycji?

  Tak czy inaczej, znalazłm w łomiankowskiej skarbnicy wiedzy 🙂 czyli w Łomianki Info film autorstwa Bohdana Kezika pt. „Ulica Zachodnia”. Bardzo polecam poświęcić temu dokumentowi kilka minut.
  LINK: http://www.lomianki.info/document.php?did=2641

  0
  0
  Odpowiedz
 5. wicek

  A trasa i tak powstanie czy tego chcecie czy nie. Kwestia czasu (oby jak najszybciej). Sadzenie drzew nie pomoże.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. łomianka

  Trasa szybko nie powstanie, jeżeli w ogóle powstanie. A przyjemniej będzie żyć w ładnym, eleganckim otoczeniu zasługującym na miano miasta. Jak ktoś chce mieć szybko trasę, to polecam wziąć mapę, ołówek i ją sobie narysować, na pewno na niej nikt nie zasadzi drzew… 😀

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Anonim

  A co do ulicy Zachodniej ma trasa S7? Przecież te dwa miejsca dzieli około 2 kilometrów? Jak widać kolejna inicjatywa mieszkańców zaczyna być od razu dyskredotowana.

  Proponuję aby mieszkańcy wystąpili o objęcie pomysłu patronatem bur. Dąbrowskiego, albo najlepiej niech powiedzą, że to pomysł bur. Dąbrowskiego. To wtedy jego zwolennicy pokroju „GŁOSUJ NA PIS” nie będę krytykowali, tylko poprą. Albo faktycznie wstrzymajcie się z tym pomysłem, bo to co się dzieje w Łomianakchj teraz jest bez sensu.
  Mieszkańcem się jest długo, a burmistrzowie się zmieniają. Nie ma co się załamywać, jakoś to będzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. mieszkaniec

  Super pomysł, świetna inicjatywa – popieram!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *