www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki chcą Euro

Co prawda szanse na lokalizację stadionu narodowego w Łomiankach zostały pogrzebane równie szybko jak się pojawiły, ale miasto może gościć podczas mistrzostw jedną z reprezentacji piłkarskich.

Wniosek o zakwalifikowanie Łomianek jako centrum pobytowego wpłynął do wojewódzkiego koordynatora ds. Euro, Aleksandry Wałęsy. Teraz trafi do Ministerstwa Sportu.
Gdzie miałby się znaleźć kompleks treningowy? – Łomianki proponują dwie lokalizacje – mówi rzecznik łomiankowskiego urzędu Wojciech Asiński – od ulicy Kolejowej, przed zjazdem na Sadową, po lewej stronie jest teren 70 ha, zaś po prawej 50 ha. Teren trzeba by oczywiście odkupić od właściciela. W Łomiankach musiałby powstać także pięciogwiazdkowy hotel. Miasto liczy na dofinansowanie z zewnątrz. Wokół Euro panuje na razie organizacyjny chaos. Powyborcze zmiany w Ministerstwie Sportu też nie pomagają umykającym terminom.

Z udziału w organizacji Euro wycofują się powoli niektóre miejscowości. Na przykład Wieliszew (w powiecie legionowskim), który od początku zgłaszał swoją kandydaturę jako centrum treningowe Euro 2012 i część kompleksu sportowego ma już gotową. Wójt Wieliszewa Waldemar Kownacki powiedział „Echu””, że z ostatnich spotkań w sprawie organizacji mistrzostw wynika, iż pomoc finansowa może nie być tak duża, jak na początku się spodziewano. Przyznaje, że gminy po prostu nie będzie stać na tak drogą imprezę i lepiej inwestować w obiekt na swoje potrzeby. Mniejszym, oddalonym od Warszawy, gminom po mistrzostwach trudno będzie utrzymać duże kompleksy sportowe i hotele.

Łomianki jednak mają przewagę lokalizacyjną nad Wieliszewem. Proponowane obiekty miałyby powstać przy uczęszczanej drodze krajowej, w bliskiej odległości od stolicy. Pozostaje tylko problem, kto miałby je wybudować.

MZ
Echo Łomianek i Bielan nr 19 (100) /2007

Łomianki chcą Euro

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *