www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki Cup dla KS Łomianki

10 stycznia został rozegrany piłkarski turniej żaków, czyli chłopców z rocznika 1999. Organizatorami „Łomianki Cup”” byli Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe oraz Klub Sportowy Łomianki. Celem imprezy była popularyzacja sportowego trybu życia oraz piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. W turnieju udział wzięło pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie „”każdy z każdym””, mecz i rewanż.
Grania było co niemiara, dlatego organizatorzy zdecydowali się na taką, a nie inną formułę turnieju. Bo czy jest coś ważniejszego dla młodych adeptów piłki nożnej, od możliwości rywalizacji z rówieśnikami z innych drużyn ? Dodatkowo ten system rozgrywek jest najbardziej obiektywny i sprawiedliwy ze wszystkich możliwych.
Emocji, pięknych bramek, efektownych parad bramkarzy i indywidualnych akcji nie zabrakło, a każdy mecz trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Świadczą o tym wyniki oraz fakt, że żadnej z drużyn nie udało się uchronić przed porażką w całym turnieju.
Poziom sportowy turnieju był wysoki, a kilku chłopców zaprezentowało naprawdę duże umiejętności piłkarskie, jak na swój wiek. Łącznie rozegranych zostało 20 spotkań, w których padło 46 bramek.
Najlepszą drużyną okazał się zespół KS Łomianki, który odniósł 5 zwycięstw, 2 remisy i raz schodził z boiska pokonany. Chłopcy pokazali wysokie umiejętności indywidualne, często w sposób niekonwencjonalny rozgrywając swoje akcje. Potwierdzeniem jest indywidualna nagroda dla zawodnika KSu Dawia Leśniewskiego, który zdaniem trenerów wszystkich drużyn został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. To już drugi sukces naszych chłopców w ostatnim czasie. Miesiąc temu zajęli 3 miejsce w turnieju w Rembertowie, a Mateusz Grabowski z 7 trafieniami, został najlepszym strzelcem.

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Łomianki 17pkt.
2. PKS Radość 11pkt.
3. UKS Borzęcin 11pkt.
4. AON Rembertów 10pkt.
5. Olimpia Warszawa 3pkt.

Nagrody indywidualne:
Król strzelców – Filip Rejzner (UKS Borzęcin)
Najlepszy zawodnik – Dawid Leśniewski (KS Łomianki)
Najlepszy bramkarz – Jakub Kaczelnik (PKS Radość)


24 stycznia czekają nas kolejne sportowe emocje. W hali ICDS zostanie rozegrany Turniej Młodzików o Puchar Burmistrza Łomianek, a więc chłopców z rocznika 1997.
Wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej w Łomiankach zapraszamy do kibicowania i wspierania naszych młodych piłkarzy.

Łomianki Cup dla KS Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *