www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki dla Bogatyni

Dnia 13 listopada o godzinie 19.30 w Sali firmy POLSOUND-u, ul. Graniczna 17 w Dąbrowie Leśnej, odbył się koncert charytatywny na rzecz powodzian z Bogatyni. Organizatorami tego wydarzenia były Stowarzyszenia „Ochrona Puszczy Kampinoskiej” i „Ochrona przed Powodzią i Zagrożeniami Komunikacyjnymi”. W koncercie udział wzięli wybitni artyści, mieszkańcy Łomianek w towarzystwie znakomitych przyjaciół.

W repertuarze musicalowym znakomicie zaprezentowała się Monika Orzeszko, zachwycając widzów czysta intonacją, dobrym smakiem i niezwykłą skromnością. Dziękowała za tak liczne przybycie na koncercie pomimo złej pogody.

Jazzowymi standardami olśnił mistrz saksofonu Henryk Miśkiewicz, któremu towarzyszył pianista Wojciech Majewski. Stworzyli Oni niezwykle poetycki duet, do którego później dołączyła córka Henryka, znana wokalistka popowo-jazzowa, skrzypaczka i kompozytorka Dorota Miśkiewicz. W jej wykonaniu usłyszeliśmy utwory Skaldów, Marka Grechuty, a także własne piosenki. Nawiązała do koncertu zorganizowanego przez Program III Polskiego Radia, na rzecz powodzian z Bogatyni i dopingowała publiczność do hojnych datków.

Finał koncertu należał do najbardziej znanego mieszkańca naszego miasta, wokalisty sceny rockowej – Stana Borysa. Zaprezentował znakomitą formę, a swoim repertuarem zaczarował i wprowadził widzów w magiczny świat poezji, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania. Publiczność owacjami na stojąco podziękowała artyście żałując, ze koncert dobiegał końca.

Na zakończenie, w otoczeniu wszystkich wykonawców i organizatorów Grażyna Miskiewicz przeprowadziła losowanie nagród rzeczowych wśród widzów, w podziękowaniu za udział i hojność w akcji charytatywnej.

Prowadzący Grzegorz Porowski podkreślał wielokrotnie, że warto pomagać i że lepiej dawać niż brać, jednocześnie wyrażając nadzieję, że w przyszłości nie będzie potrzeby organizowania podobnych koncertów na rzecz powodzian z Łomianek.

Z powodu pozyskania sali mieszczącej tylko 150 osób ilość wydanych imiennych zaproszeń, pomimo ogromnego zainteresowania, była ograniczona. Cieszymy się, że dla mieszkańców Bogatyni, poszkodowanych przez powódź, zebrano UWAGA! 4.270 zł!!!

Dziękujemy firmom: POLSUND; ESS AUDIO; Agencji Artystycznej GRAMI i PROMUSICA, szczególnie Panu Jackowi Karałowowi i Jackowi Łozińskiemu, a także Janowi Grądzkiemu, Wojciechowi Bergerowi i Bronisławowi Kondratowiczowi, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do tego sukcesu.

Organizatorzy

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

Łomianki dla Bogatyni

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *