www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki na podium

Jak informuje portal Money.pl, na podstawie danych w Głównego Urzędu Statystycznego, w zestawieniu najbogatszych miast w Polsce pod względem przychodów mieszkańców, Łomianki zajmują trzecie miejsce.

Mediana, czyli wartość środkowa przychodów, w Łomiankach wynosi 45 403 zł rocznie. Oznacza to, że połowa mieszkańców ma przychody mniejsze niż 45 403 zł rocznie, a połowa większe.

Więcej niż w Łomiankach zarabiają mieszkańcy Warszawy (48 399 zł rocznie) oraz mieszkańcy Podkowy Leśnej (46 396 zł rocznie). W pierwszej dziesiątce, oprócz Warszawy, uplasowało się aż pięć miast z aglomeracji warszawskiej. Obok Podkowy Leśnej i Łomianek są to: Ząbki (45 002 zł), Piaseczno (44 882 zł) oraz Marki (43 754 zł).

Badania GUS opublikowane 14.01.2021 r. opierają się na danych zawartych w rejestrach podatkowych – deklaracjach PIT za 2018 rok.

źródło: stat.gov.pl, Money.pl
redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Stratyfikacja dochodowa mieszkańców miast. Załącznik 4: Bazy danych dla miast w zakresie wybranych cech w 2018 r. …Stratyfikacja dochodowa mieszkańców miast – przychody.pdf

 

Łomianki na podium

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. Aga

  Wszystko pięknie. tylko szkoda, że nie pdbija się to w inwestycjach. Rozumiem, że to dane za 2018 rok, ale pewnie 2019 nie był gorszy. 2020 to pewnie będzie duży spadek.
  Cały czas liczę na to, że kolejne 3 lata Burmistrz Żebrowskiej i Radnych nie będą tak jałowe jak te dwa, które minęły, że minie pandemia, radni opozycyjnie przestaną uprawiać totalną obstrukcji i powstaną jakieś duże inwestycje.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Magda

  To jest dochód na jednego mieszkańca , a nie dochód gminy, autor artykułu poleciał po bandzie tą średnią, (połowa ma mniej a połowa ma więcej)np. 10% mieszkańców może mieć 90% kasy a 90% mieszkańców pozostałe 10%. Trochę dziwna wrzutka tematu, może próba pokazania że kasiaste społeczeństwo to i za odpady może dużo płacić, cena wody i ścieków a i podatki w górę.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Jacek W

  Fakt widać tendencyjność tego artykułu, 2018rok i ta interpretacja średniej. Proponuję autorowi aby jak w starym dowcipie, : włożył jedną nogę do miski z lodem a drugą do miski z wrzątkiem i opisał jak się czuje, zapewne średnio.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Lala

  Warto zauważyć, że mowa jest o Łomiankach mieście, a nie gminie.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Jacek

  Pani Magdo mediana to wartość środkowa, a nie średnia. To znaczy, że gdyby wypisać na liście wszystkie przychody i posegregować je od najmniejszej do największej lub odwrotnie to te 45 403zł to wartość po środku. Czyli tak jak pisze autor jest taka sama część bogatszych jak i biedniejszych mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Magda

  Panie Jacku, fakt mediana to nie średnia, tylko środkowa, tak że twierdzenie że połowa ma mniej a druga połowa ma więcej, jest błędne, ponieważ w jednej jak i w drugiej grupie mogą być osoby o takich samych dochodach, a pewna część o dochodach wysokich lub niskich.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *