Łomianki to najlepsze miejsce na świecie
Ojciec Ditrick Julius Sanga na stałe zapisał się w pamięci mieszkańców Łomianek związanych ze Zgromadzeniem Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia Missionari della Consolata w Kiełpinie. Mieszkańców łomianek – jak można usłyszeć w TVN – misjonarz z Tanzanii też wspomina bardzo pozytywnie.
Ditrick Julius Sanga pochodzi z Tanzanii, z Matamba w regionie Njombe.[…] Nad kapłaństwem zaczął się zastanawiać już w dzieciństwie, w szkole średniej natomiast zapragnął być misjonarzem. Po odbyciu nowicjatu w Mozambiku oraz po ukończeniu studiów teologicznych w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Urbanistycznym, został wysłany do Polski. Było to dla niego duże zaskoczenie, bo po ukończeniu owej włoskiej uczelni nikt nigdy nie został wysłany do naszego kraju. Choć początkowo nie chciał przenosić się do Polski z Włoch, dziś jest bardzo wdzięczny za decyzję przełożonych.[…]Początkowo Ditrick trafił do parafii w Łomiankach i teraz uważa ją za najlepsze miejsce na świecie. Poznał w niej wielu ludzi, z którymi się zaprzyjaźnił. Ostatnio jednak został przeniesiony do Białegostoku.
Zobacz nagranie programu na: DZIEŃ DOBRY TVN
źródło: TVN, Dzień Dobry TVN
redakcja@lomianki.info
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
11 komentarzy
Wyślij komentarz
Sołectwo Łomianki Chopina zaprosiło na Magiczne Warsztaty Mikołajkowe
Magiczne Warsztaty Mikołajkowe, zorganizowane przez sołtysa i Radę Sołecką sołectwa Łomianki Chopina, zgromadziły...
25-lecie Fundacji Otwarte Ramiona z Dziekanowa Leśnego. Ćwierć wieku wsparcia i rehabilitacji
Fundacja Otwarte Ramiona świętuje 25-lecie działalności. Podczas jubileuszowej gali przedstawiono historię...
Przemówienia, przecięcie wstęgi… oficjalnie otwarto nowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach
Oficjalnie otwarto nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach. Inwestycja, którą zaplanowano i rozpoczęto w...
Bielany ponownie rozbłysną świętami. Świąteczne akcenty w Galerii Młociny
Przed Galerią Młociny powstanie ogród pełen świątecznych iluminacji. Będzie można bezpłatnie zobaczyć piękne figury...
Rozmowy o KPO i komunikacji. Burmistrz Łomianek w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski oraz jego zastępca Bogusław Białowąs spotkali się w Ministerstwie Funduszy i...
Decyzja zapadła: Mieszkańcy Łomianek będą blokować wyjazd z Warszawy
Mieszkańcy Łomianek zapowiadają protest przeciwko korkom na trasie Łomianki–Warszawa. Podczas spotkania...
Choinka, kolędy i kiermasz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomiankach rozpoczyna świąteczny czas
Rada Rodziców SP nr 1 w Łomiankach ponownie wprowadziła świąteczny klimat przed szkołą, organizując wspólne ubieranie...
Łomiankowski Ośrodek Pomocy Społecznej przeniósł się do nowej siedziby
W przeddzień oficjalnego otwarcia nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach zapytaliśmy dyrektor OPS,...
Czy będzie blokada na trasie Łomianki-Warszawa? Radny Piotr Rusiecki zaprasza
Radny Piotr Rusiecki zapowiada - motywowany narastającymi korkami paraliżującymi codzienne dojazdy mieszkańców...














Fantastyczny człowiek. Szkoda, że został przeniesiony.
Jak to pięknie, że są jeszcze ludzie, którzy głoszą ewangelię, a nie poglądy polityczne, jak niestety część KK, również w Łomiankach.
On też jest KK i cóż może powiedzieć, czy nawet zając jakieś stanowisko w sprawach dotyczących polityki Polskiej, co innego nasi duchowni znający realia i problemy z tym związane w lokalnych społecznościach, różniące się od tych w Tanzanii.Narzekał że mu zimno, wysłali go gdzie jeszcze zimniej.
I może nie wykorzystywać go do politycznych rozgrywek.
Niestety Kaśka ma rację. By zrozumieć o czym pisze, by zauważyć różnicę wystarczy raz, dwa razy pójść na mszę do Consolaty. Ja tak zrobiłem, zostałem.
Wystarczy porozmawiać z ludźmi, którzy tam przychodzą. Otwarci, tolerancyjni. Czy właśnie nie o tym traktuje ewangelia?
Takie spostrzeżenia nie jest politykowaniem, tylko wskazaniem drogi, która pozwala się odciąć od polityki w wierze. Bo wiara i polityka nie powinny się mieszać.
Piszesz bzdury jak rzadko który, tak do rymu, Kto jak nie wiara i patriotyzm skupiony w okuł KK pozwolił na zrywy wolnościowe i odzyskanie niepodległości, która niestety nie jest dana na zawsze, teraz też jest potrzeba wsparcia wspólnoty przed zalewem tej zdegenerowanej, pseudo nowoczesności.
„Piszesz bzdury jak rzadko który” no to jest właśnie typowy „katolicki” objaw tolerancji dla innych opinii i poglądów. Twoje słowa właśnie potwierdzają, to co jest napisane powyżej.
Mówienie przez KK o patriotyzmie,wspólnocie,rodzinie,ochronie życia,przestrzeganie prawa,tolerancji, szacunku, uczciwości, ubieracie w szatę polityki, bo to dla tych nowoczesnych i uczciwych inaczej, to puste polityczne słowa nic nie znaczące, służące do dorwania się do koryta i właśnie sam Janie napisałeś , że to jest ,,tylko wskazanie drogi” to nie jest polityka to jest wskazanie drogi.A jak ktoś kieruje się tymi wymienionymi zasadami , to jest określany jako ,,pisior” albo katolik, a wcale nie musi nimi być, tyle że degenerat tego nie zrozumie.
„Narzekał że mu zimno, wysłali go gdzie jeszcze zimnie”, „Piszesz bzdury jak rzadko który”, „degenerat” „nasze – wasze”, „dorwania się do koryta”.
Co to za język? Szok. To mają być argumenty katolika? Faktycznie może powinieneś zajrzeć do Kiełpina, posłuchać Ewangelii.
To że mu zimno to mówił w bezpośredniej rozmowie, tak odnośnie różnicy klimatu i temperatur w Tanzanii a okolice Białegostoku to chyba zimniejszy region jak Łomianki. A reszta to do tych wrzutek politycznych, język współczesny,i nie mylić tolerancji z głupotą.
Dziękujemy za dobre słowo o Łomiankach. Pamiętamy!
Pozdrawiam z Kiełpina. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce !