www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki to najlepsze miejsce na świecie

Ojciec Ditrick Julius Sanga na stałe zapisał się w pamięci mieszkańców Łomianek związanych ze Zgromadzeniem Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia Missionari della Consolata w Kiełpinie. Mieszkańców łomianek – jak można usłyszeć w TVN – misjonarz z Tanzanii też wspomina bardzo pozytywnie.

Ditrick Julius Sanga pochodzi z Tanzanii, z Matamba w regionie Njombe.[…] Nad kapłaństwem zaczął się zastanawiać już w dzieciństwie, w szkole średniej natomiast zapragnął być misjonarzem. Po odbyciu nowicjatu w Mozambiku oraz po ukończeniu studiów teologicznych w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Urbanistycznym, został wysłany do Polski. Było to dla niego duże zaskoczenie, bo po ukończeniu owej włoskiej uczelni nikt nigdy nie został wysłany do naszego kraju. Choć początkowo nie chciał przenosić się do Polski z Włoch, dziś jest bardzo wdzięczny za decyzję przełożonych.[…]Początkowo Ditrick trafił do parafii w Łomiankach i teraz uważa ją za najlepsze miejsce na świecie. Poznał w niej wielu ludzi, z którymi się zaprzyjaźnił. Ostatnio jednak został przeniesiony do Białegostoku.

Zobacz nagranie programu na: DZIEŃ DOBRY TVN

źródło: TVN, Dzień Dobry TVN
redakcja@lomianki.info

Łomianki to najlepsze miejsce na świecie

Łomianki to najlepsze miejsce na świecie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

11 komentarzy

 1. Wojtek

  Fantastyczny człowiek. Szkoda, że został przeniesiony.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Kaśka

  Jak to pięknie, że są jeszcze ludzie, którzy głoszą ewangelię, a nie poglądy polityczne, jak niestety część KK, również w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Oj Kaśka

  On też jest KK i cóż może powiedzieć, czy nawet zając jakieś stanowisko w sprawach dotyczących polityki Polskiej, co innego nasi duchowni znający realia i problemy z tym związane w lokalnych społecznościach, różniące się od tych w Tanzanii.Narzekał że mu zimno, wysłali go gdzie jeszcze zimniej.
  I może nie wykorzystywać go do politycznych rozgrywek.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Jan

  Niestety Kaśka ma rację. By zrozumieć o czym pisze, by zauważyć różnicę wystarczy raz, dwa razy pójść na mszę do Consolaty. Ja tak zrobiłem, zostałem.
  Wystarczy porozmawiać z ludźmi, którzy tam przychodzą. Otwarci, tolerancyjni. Czy właśnie nie o tym traktuje ewangelia?
  Takie spostrzeżenia nie jest politykowaniem, tylko wskazaniem drogi, która pozwala się odciąć od polityki w wierze. Bo wiara i polityka nie powinny się mieszać.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Oj Jan

  Piszesz bzdury jak rzadko który, tak do rymu, Kto jak nie wiara i patriotyzm skupiony w okuł KK pozwolił na zrywy wolnościowe i odzyskanie niepodległości, która niestety nie jest dana na zawsze, teraz też jest potrzeba wsparcia wspólnoty przed zalewem tej zdegenerowanej, pseudo nowoczesności.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. odpowiedź

  „Piszesz bzdury jak rzadko który” no to jest właśnie typowy „katolicki” objaw tolerancji dla innych opinii i poglądów. Twoje słowa właśnie potwierdzają, to co jest napisane powyżej.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Oj Jan

  Mówienie przez KK o patriotyzmie,wspólnocie,rodzinie,ochronie życia,przestrzeganie prawa,tolerancji, szacunku, uczciwości, ubieracie w szatę polityki, bo to dla tych nowoczesnych i uczciwych inaczej, to puste polityczne słowa nic nie znaczące, służące do dorwania się do koryta i właśnie sam Janie napisałeś , że to jest ,,tylko wskazanie drogi” to nie jest polityka to jest wskazanie drogi.A jak ktoś kieruje się tymi wymienionymi zasadami , to jest określany jako ,,pisior” albo katolik, a wcale nie musi nimi być, tyle że degenerat tego nie zrozumie.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Szok!

  „Narzekał że mu zimno, wysłali go gdzie jeszcze zimnie”, „Piszesz bzdury jak rzadko który”, „degenerat” „nasze – wasze”, „dorwania się do koryta”.

  Co to za język? Szok. To mają być argumenty katolika? Faktycznie może powinieneś zajrzeć do Kiełpina, posłuchać Ewangelii.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Szok?

  To że mu zimno to mówił w bezpośredniej rozmowie, tak odnośnie różnicy klimatu i temperatur w Tanzanii a okolice Białegostoku to chyba zimniejszy region jak Łomianki. A reszta to do tych wrzutek politycznych, język współczesny,i nie mylić tolerancji z głupotą.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Dziękujemy

  Dziękujemy za dobre słowo o Łomiankach. Pamiętamy!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Agnieszka

  Pozdrawiam z Kiełpina. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce !

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *