www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki wolne od reklam?

Urząd opublikował wynik konsultacji społecznych dotyczących tzw. „Kodeksu Krajobrazowego Łomianek”. Konsultacje były prowadzone od 24 czerwca do 18 lipca 2016 roku.

Wyniki zaproponowanej przez Urząd ankiety miały dać m.in. odpowiedzi na pytania: Jak reklamy i szyldy wpływają na wygląd Łomianek? Czy dopuszczalne jest zasłanianie elewacji i ogrodzeń reklamami bez żadnych ograniczeń? Czy dopuszczalne są reklamy na obiektach użyteczności publicznej? Z jakich materiałów mają być wykonane ogrodzenia? Czy przepisy powinny tę sprawę regulować?

W podsumowaniu wyników (cały dokument poniżej) można przeczytać:
1. Większość ankietowanych zauważa nadmiar reklam na obszarze miasta i gminy Łomianki.
2. Około 90% ankietowanych zauważa nadmiar reklam przy ulicach o znaczeniu ponadlokalnym m.in. na ulicy Warszawskiej, Wiślanej, Rolniczej i Kolejowej.
3. Około 80% ankietowanych uważa, że Gmina powinna określić wygląd reklam i szyldów, w największym stopniu dotyczy to uregulowań związanych z powierzchnią oraz liczbą reklam i szyldów przypadających na dany obszar.
4. Około 70% ankietowanych twierdzi, że ograniczenia związane z reklamami oraz szyldami powinny być uzależnione od lokalizacji i charakteru terenu, na którym się znajdują, m.in. zróżnicowanie ograniczeń na terenach przemysłowych, mieszkaniowych i usługowych.
5. Zdecydowana większość mieszkańców zgadza się z twierdzeniem, że zasłanianie elewacji budynków i ogrodzeń reklamami bez żadnych ograniczeń jest niedopuszczalne.
6. Respondenci proponują następujące rozwiązania: tereny zieleni jako miejsce wolne od reklam, osiedla mieszkaniowe jako obszary o znacznym ograniczeniu reklam, przystanki komunikacji i tereny przy głównych ciągach komunikacyjnych jako obszary o umiarkowanym ograniczeniu reklam.
7. Mrugające światło, wielkość, stan techniczny oraz niedostosowanie do architektury budynku to elementy reklam negatywnie obierane przez osoby ankietowane.


Załączone dokumenty:
Konsultacje społeczne dotyczące kodeksu krajobrazowego Łomianek – WYNIK.pdf

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Ja

    A banery wywieszane przez urząd jak szpeciły tak dalej szpecą główną ulicę Łomianek.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *