www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki: wyścig ruszył

Znani są już wszyscy kandydaci do naszego samorządu. O 15 miejsc w radzie miejskiej Łomianek walczy 51 chętnych, natomiast o 21 mandatów radnego powiatu warszawskiego zachodniego ubiega się 212 kandydatów. O fotel burmistrza Łomianek rywalizuje trzech konkurentów.

W Łomiankach, w 10 okręgach wyborczych zarejestrowano 39 list kandydatów, w tym jednoosobowe, do rady miejskiej. Można śmiało powiedzieć, że w łomiankowskiej grze nie komitety partyjne będą rozdawać karty. Wśród największych znajdują się między innymi Komitet Wyborczy Wyborców Potrzeba Zmian, KWW Zgoda, KWW Łomianki Razem, czy KW Razem w Powiecie.
W okręgach numerach 6 i 8 o mandat radnego będzie walczyć aż 6 kandydatów z sześciu różnych list.

Pod własnymi szyldami do samorządu powiatowego idą Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Liga Polskich Rodzin oraz Samoobrona. Nie brakuje również kandydatów mniejszych komitetów o zasięgu regionalnym. Gmina Łomianki, to pięciomandatowy okręg wyborczy nr 3, w którym najwięcej, bo aż 49 kandydatów ubiega się o fotel radnego powiatowego.

Do rywalizacji o fotel burmistrza miasta i gminy Łomianki stanęło trzech konkurentów. W szranki z obecnie sprawującym urząd Łucjanem Sokołowskim stanie przedstawiciel opozycji Wiesław Pszczółkowski, członek PO oraz Konrad Waśniewski z LPR.

Lista wszystkich kandydatów do samorządów jest na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej www.wybory2006.pkw.gov.pl.

AZ

Łomianki: wyścig ruszył

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *