www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomiankowska afera taśmowa?

Na portalach społecznościowych opublikowano nagrania rozmów podczas, których były składana propozycje dobrze płatnych stanowisk w spółce gminnej oraz zdradzono sposoby wpływu na wynik zbliżającej się II tury wyborów na burmistrza Łomianek.

Uwaga. Poniższe nagrania zawierają wulgaryzmy.
Nazwiska osób, które nie pełnią funkcji publicznych zostały wykasowane.

Po upublicznieniu nagrań swoje oświadczenia opublikowały podmioty, których rozmowy dotyczyły:
– Tomasz Dąbrowski – kandydat na burmistrza
– Adam Salwowski, KWW Wolne Łomianki
– Prawo i Sprawiedliwość Łomianki

____________________________

Szanowni Państwo,
w dniu 23 października 2018 roku doszło do spotkania w Centrum Handlowym Auchan pomiędzy mną, Bogdanem Kłódkiewiczem reprezentującymi KWW Wolne Łomianki oraz Piotrem Ceryngerem, (upoważniony przez burmistrza) mąż zaufania KWW Tomasza Dąbrowskiego oraz Bogumiłem Sikorskim, radnym wspierającym burmistrza Dąbrowskiego w ubiegłej kadencji.
W sprawie ewentualnej koalicji rozmawiać ze mną chciał telefonicznie pan Piotr Rusiecki, jednakże rozłączyłem się.
Na spotkaniu proponowano mi szereg stanowisk, w tym takie, które mają charakter urzędniczy i polityczny.
Niejednokrotnie docierały do mnie informacje o nieprawidłowościach wyborczych – niestety, nie byłem w stanie ich udokumentować. Tym razem osobiście usłyszałem, jak osoba związana z burmistrzem Dąbrowskim zapowiada manipulacje wyborcze, kto będzie je przeprowadzał, a także o tym, ze takie zdarzenia miały miejsce w przeszłości.
Jako osoba głęboko wierząca podkreślam, że akceptacja dla tego typu zjawisk byłaby dla mnie nie do pogodzenia z moim światopoglądem.
Wszelkie składane mi propozycje odrzuciłem, a sprawę zgłosiłem do Państwowej Komisji Wyborczej oraz Prokuratury. Mam nadzieję, że zatryumfuje sprawiedliwość.

Adam Janusz Salwowski
KWW Wolne Łomianki

____________________________

Szanowni Mieszkańcy,
Wybaczcie, że w taki dzień jak dziś, 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, muszę zakłócić Wasz spokój. Dla mnie, tak jak i dla Was to dzień refleksji i zadumy nad życiem i przemijaniem. Zdumiewa mnie i zastanawia, że w ten dzień, który powinien być wolny od działalności politycznej i agitacji, upublicznia się materiały, które są elementem negatywnej kampanii wyborczej. Przyznaję, wahałem się, czy zabrać głos dziś i wprowadzić politykę do domów w dniu, który powinien być dla najbliższych – tych blisko nas i tych, których już z nami nie ma. Zapewne właśnie takie były intencje osób, które tę decyzję podjęły za mnie i opublikowały szkalujące materiały. Proszę Was o zrozumienie tej decyzji, ponieważ istnieje granica walki wyborczej. Jednak dziś została przekroczona i muszę odpowiedzieć na te zarzuty.
Z całą odpowiedzialnością oświadczam, że nie są mi znane intencje rozmówców określonych w upublicznionej i pociętej na fragmenty transkrypcji jako: Adam Salwowski, Bogdan Kłódkiewicz, Piotr Cerynger oraz Bogumił Sikorski. Stanowczo zaprzeczam, aby którykolwiek z uczestników tego spotkania działał na moje polecenie lub z mojego upoważnienia, czy też z polecenia członków Komitetu Tomasza Dąbrowskiego. Wszystkie informacje zawarte w rzeczonych nagraniach są rozmową osób prywatnych, działających wyłącznie z własnej inicjatywy, o której ani Urząd Burmistrza ani KWW Tomasza Dąbrowskiego nie miał żadnej wiedzy, ani nie upoważniał do niej.
Tego rodzaju działania nigdy nie były i nie będą sposobem, w jaki pracuję dla Państwa i w jaki prowadzimy kampanię wyborczą. Uważam, że stoją w sprzeczności z zasadami, które wyznaję w życiu i w pracy na rzecz Miasta Łomianki.

Tomasz Dąbrowski

____________________________

W związku z ujawnionymi nagraniami rozmów Panów: Adama Salwowskiego, Bogdana Kłódkiewicza, Piotra Cyryngera, Bogumiła Sikorskiego, które odbyły się 23 października w Centrum Handlowym Auchan, Komitet Prawo i Sprawiedliwość Łomianki zdecydowanie odcina się od wypowiedzi Pana Bogumiła Sikorskiego.
Pan Bogumił Sikorski nie jest osobą decyzyjną w sprawach dotyczących Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Łomianki.

Przewodnicząca Komitetu PiS Łomianki – Anna Rudzka
Zarząd Komitetu PiS Łomianki.

Łomiankowska afera taśmowa?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

16 komentarzy

 1. Stefan

  Gadać może sobie każdy co chce. Mnie zastanawia co innego. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zaprosić znajomego na spotkanie, postawić mu piwo czy drinka a później to nagrać i upublicznić. Takie metody to stosowała SBecja. Straszne i obrzydliwe.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Andrzej

  Masakra. Straszne, że takie kupczenie stanowiskami jest w Łomiankach. Pani Dąbrowska była porządną lekarz ale niestety Jej synem to powinien się zając prokurator. Totalny upadek moralny tego człowieka dla pieniędzy!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. ale bagno

  Fatalna sytuacja. Dowożenie za ćwiartkę?

  Kim jest ten Piotr, który twierdzi, że wszyskich ustawia. Jego wypowiedzi brzmią jak jakby był szefem delikatnie ujmując grupy niejasnych interesów. I jeszcze twierdzi, że ma upoważnienia od burmistrza? Co to za człowiek? Kim otacza się burmistrz Dąbrowski. I jeszcze te wypowiedzi o odsuwaniu przyjaciół od niego. Co to do cholery jest? W jakim mieści my żyjemy? Kto tu decyduje o naszym życiu?

  To kolejny dowód na to, że zmiana jest konieczna. Wstyd mi za tych ludzi. Mam nadzieję, że najbliższa niedziela to towarzystwo rozpędzi.

  I do tego jeszcze Pan Dąbrowski pisze o zasadach. Jakie zasady? Ludzie czy wyście poszaleli? Manipulacja wyborcami, jakiś słup do Rady Powatowej, a teraz jeszcze te nagrania.

  Nagrywanie rozmów też mi się nie podoba, ale gdyby go nie było, nie wiedzilibyśmy jakie bagno nas otacza.

  Wstyd, wstyd!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. #nabijani w butelkę

  A co z „Małą obwodnicą” Łomianek?
  Nikt o tym nie mówił.
  Czy wyborcy dokładnie obejrzeli plan jej przebiegu?
  Przecież planowana droga ma przeciąć na połowę, z wielką pompą otwarty park.
  Do dnia otwarcia można było zobaczyć jej przebieg. Część chodnika przy stawiku nie była wybetonowana, bo tędy ma przebiegać droga. W przeddzień otwarcia parku ułożono dla niepoznaki kostkę. Zachęcam wszystkich aby to zobaczyli na własne oczy. Ciekawe kiedy ją rozbiorą. W tym momencie przypomina mi się historia przedwyborczej budowy pętli autobusowej na Dąbrowie przy końcu ulicy Zachodniej. Zbudował ją Pan Sokołowski i ….rozebrał ją Pan Sokołowski po przegranych wyborach.
  Łomianki, obudźcie się. Era Pana Tomasza Dąbrowskiego i jego „złotych ust” musi się skończyć jeśli chcemy aby Łomianki nie były „słomiankami”

  0
  0
  Odpowiedz
 5. zdroworozsadkowy

  Czy nie widzicie Panstwo ze to nagranie to ustawka i gra polityczna.Panowie z tego nagrania to dobrzy koledzy i aktorzy.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Andrzej

  Nie mów proszę co mamy zobaczyć. Wystarczy, że słyszymy! Głosy za ćwiartkę wódki, oferowanie stołków. Dobrze, że już zajmuje się tym prokuratura. Co oni zrobili za skansen z Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. zdroworozsadkowy

  Prokuratura szybko ustali że to prowokacja i ustawka.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Andrzej

  To co już zostało ustalone przez Sąd to to że Tomasz Dąbrowski KŁAMAŁ i celowo wprowadzał wyborców w błąd. Poczytaj co piszą dzisiejsze gazety… wstyd na całą Polskę 🙁

  A co ustali prokuratura to musimy poczekać ale nagranie wydaję się solidnym dowodem na korupcję polityczną. Kupowanie głosów za wódkę.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. 12345

  Jakim trzeba być bezmózgiem (Sikorski, Cyrynger) żeby tak dać się wkręcić przez gówniarza z hurtowni żarówek.
  Obydwaj stracą wszystko.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Wyborca

  Czy ktos normalny i uczciwy zaglosuje na s5a4ego burmistrza, ja na pewno nie, dosc kombinacji i cwaniakowania a te medale dla misiewicza to skaza nie do odrobienia, dosc republiki kolesi a korki jak byly tak sa dalej,nic nie robia, stawiam na Kobiete, mam nadzieje ze sie nie zawiode, faceci niestety ciagle kombinuja

  0
  0
  Odpowiedz
 11. BB.

  Czy ten Dąbrowski uważa nas wborców za idiotów? Jak tak można? Wyroki za manipulacje a teraz te nagrania.
  Naprawdę nie wiem kto może po tym wszystkim uwierzyć takiemu człowiekowi. Co tam się musi dziać, czego nie wiemy skoro tak daleko są w stanie sięposunąć by zostać na stołkach?
  Kompromitacja za kompromitacją. Czy jeszcze długą będą tak nami poniewierać?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. joozek501

  Ceryngera nie znam, bo zawsze jest w cieniu, ale Sikorski już kiedyś był radnym i wtedy zakończyło się też w prokuraturze. Jakoś go ciągnie w tą stronę. Raczej orłem nie jest.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Rico

  Tomaszu jak nisko upadłeś, to twoje oświadczenie o zadumie i przemijaniu (napisał Piotruś R), co robisz 1 listopada w sieci? Do czego jeszcze się posuniesz? Byliśmy z tobą, znamy twoje i Piotra Rusieckiego metody działania . Przez wzgląd na pamięć o twojej Mamie – przestań!!!!!. To dzięki jej pracy i nazwisku zostałeś burmistrzem. Czy tak cię wychowała? Chyba czas na zadumę i refleksję o przemijaniu. Chwalisz się inwestycjami dla mieszkańców za nasze pieniądze- a ilu mieszkańcom zniszczyłeś inwestycje i życie. Prowadzisz kampanie za nasze pieniądze, pozwalasz na publikacje i opluwanie kontrkandydatów a udajesz świętego. w jednym masz rację „są granice walki wyborczej” – ale ty dawno je zatraciłeś.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Monia

  Tomku- DNO !!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Robert

  Panie Adamie. Dzięki Panu poznaliśmy jakimi metodami posługuje się Dąbrowski i jego ludzie.
  To nagrane rozwiało zupełnie moje wątpliwości.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Stefan

  Czy ktoś wie na czyje zaproszenie odbyło się to spotkanie ?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *