www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomiankowski Finał WOŚP 2008

28 043,05 zł – taką kwotę wpłacił na konto Fundacji Jurka Owsiaka zarejestrowany w Domu Kultury w Łomiankach Sztab WOŚP. To ponad 2 razy więcej niż w ubiegłym roku.

Do tego sukcesu przyczyniłosię oczywiście całe grono wspaniałych wolontariuszy, którzy od rana kwestowali na terenie naszej gminy, oraz kilka instytucji.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Gimnazjum Nr 1 w Łomiankach, którzy zagrali dla Wielkiej Orkiestry 10.01. i 11.01.2008 i zebrali 328,65 zł, Przedszkolu Słoneczko (189,90 zł), Szkole Podstawowej w Łomiankach (250zł) oraz firmie Nugatex, która ufundowała słodki poczęstunek dla wolontariuszy i artystów występujących podczas XVI Finału na scenie Domu Kultury.
W kwocie 28 043,05 zł znalazły się również pieniądze zebrane podczas aukcji w ICDS – 4840 zł.

A teraz o tym, co się wydarzyło! Graliśmy z głową dla dzieci z problemami laryngologicznymi aż do 20! kiedy to przed Domem Kultury wysłaliśmy światełko do nieba. Zimne ognie zapalili wszyscy, którzy bawili się przy Wiejskiej 12a do końca, to było pierwsze w historii finłów WOŚP światełko wysłane z Łomianek i z całą pewnością nie ostatnie!!!

W samo południe zespoły taneczne – Łomianeczki – rozpoczęły program artystyczny. Cza cza, mambo, dzajf, hip – hop i inne gorące rytmy rozgrzały naszą publiczność do czerwoności. Oprócz tanców była jeszcze muzyka i oczywiście pokazy teatralne (Spinka, Plastyczny Teatr Poezji, Teatr Tygrysek) i cyrkowe – tu szalone oklaski wywołała jazda na monocyklu, a że nie jest to prosta sprawa można było przekonać się osobiście w praktyce!

O 16.00 występem kabaretów Hrabi i Stado Umtata rozpoczeła się druga część XVI Finału WOŚP w naszym mieście. Kto nie był niech żałuje, bo było się z czego śmiać. Po pierwszej dawce żartów kabaetowych na naszej scenie zamontował się zespół Bike Lovers, by ostrym szarpnięciem gitary przypomnieć wszystkim od czego zaczęła się idea Wielkiej Orkiestry – od mocnego rockowego brzmienia. Niektórzy obecni na koncercie zdarli sobie gardło do żywego, ale to chyba najlepszy sposób by podziękowac kapeli rockowej za występ, szczególnie, ze panowie z Bike Lovers przekazali na aukcje Domu Kultury dwie piekne maski przywiezione aż z Bali. Każda z nich została sprzedana za ponad 300 zł!

Na zakończenie programu artystycznego powróciliśmy do błyskotliwego żartu kabaretowego, publiczność pożegnały kabarety Napad i Zygzak.

Dom Kultury podczas całego finału tłumnie odwiedzali mieszkańcy naszego miasta a wśród nich pan Burmistrz Wiesław Pszczółkowski, pani wice burmistrz Jolanta Niegrzybowska, przewodniczący rady miejskiej Marek Zielski oraz liczni radni.

Na koniec jeszcze jedna kwota – podczas aukcji w Domu Kultury udało się zebrać 3350 zł – licytowali wszyscy!
Kochani byliście wspaniali! Bez was nie byłoby tego finału w Łomiankach! Dziękujemy!

KP – Dom Kultury w Łomiankach

Więcej zdjęć z łomiankowskiego Finału w FOTO-GALERII LOMIANKI.INFO. Zapraszamy!!!”

Łomiankowski Finał WOŚP 2008

Łomiankowski Finał WOŚP 2008

Łomiankowski Finał WOŚP 2008

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *