www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomiankowski przełaj łuczniczy

Biegacze i łucznicy łączcie siły. Zapraszamy wszystkich pasjonatów tych dwóch sportów na imprezę w Łomiankach już w najbliższą sobotę – 16 kwietnia w godzinach 11.00-16.00.

Przełaj łuczniczy to oczywiście połączenie biegania i strzelania z łuku (najlepiej tradycyjnego). Zasady są bardzo podobne do biathlonu, jednak zamiast nart mamy swoje buty przełajowe, a zamiast karabinku biegniemy z łukiem w ręku (nie ma łatwo 😉 ).

NIE TRZEBA BYĆ ŁUCZNIKIEM ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W TYCH ZAWODACH. Dla wszystkich uczestników, którzy nie strzelają lub dopiero zaczynają naukę łucznictwa organizator zapewnia krótkie szkolenie.

Zbiórka na trening o godz. 11.00 w ogródku restauracji Lemon Tree, Łomianki, ul. Zachodnia 38.

Przez półtorej godziny będzie można zaznajomić się z podstawami strzelania z łuku tradycyjnego pod okiem instruktorów z AMM Archery. Organizator zapewnia 25 łuków tradycyjnych i odpowiednią liczbę strzał dla osób początkujących. Wszystkich bardziej doświadczonych łuczników prosimy o zabranie własnego sprzętu.

O 12.30 rozpoczynamy rejestrację zawodników, zaś o godzinie 13.00 wyruszamy na start. Do przejścia jest ok. 800 m i docieramy do obrzeży Puszczy Kampinoskiej, gdzie po krótkiej rozgrzewce biegowej będziemy mieli do pokonania trasę ok. 6 km po lesie, w trzech pętlach po 2 km. Na trasie podbieg pod wydmę oraz kilka przeszkód – zwalone drzewa, które pokonać przechodząc górą lub dołem.Po przebiegnięciu każdej 2 km pętli zawodnicy trafiają na pole strzelań, gdzie oddają po trzy strzały do tarczy. Jeżeli strzały trafią w wyznaczone pole na tarczy, zawodnik może rozpocząć następną pętlę. Każdy niecelny strzał oznacz konieczność pokonania rundy karnej o długości 150 m.

Wygrywa zawodnik, który ukończy trasę z najlepszym czasem (wliczając w to oczywiście rundy karne).

Przewidywane zakończenie imprezy około godziny 16.00. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy nagrody.

Formularz zgłoszeniowy:http://bit.ly/lomiankowskiPŁ2016

Koszt: 30 zł dla osób dorosłych, dzieci i młodzież do lat 18 – 20zł

Szybkich przebiegów i celnych strzałów, życzymy wszystkim!

Łomiankowski przełaj łuczniczy

Łomiankowski przełaj łuczniczy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *