www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Love Lays Low – wideo artystki z Łomianek

Zasoby serwisów internetowych powiększyły się ostatnio o bardzo interesującą animację stworzoną przez Izabelę Szumen, pomysłodawczynię i realizatorkę zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży, prowadzonych w Galerii i Domu Tańca Kokko Art w Łomiankach.

Wideo zostało przygotowane do utworu „Love Lays Low” berlińskiego zespołu Daniel Kahn & The Painted Bird. Przedstawia pijany spacer plastelinowego Daniela po zmyślonym miasteczku, zrozpaczonego po utraconej miłości. Finał następuje u stóp pomnika Marksa, na głównym placu tekturowego miasta, przy którym znużony bohater zasypia. Premiera wideo miała miejsce 13 grudnia 2013 r. w Berlinie, podczas koncertu Daniel Kahn & The Painted Bird w Maxim Gorki Theater.

Film został zakwalifikowany do festiwalu polskiej animacji – OPLA w kategorii vieoclip.

Daniel Kahn, pochodzi Detroit w USA, jest artystą wszechstronnym, aktorem, muzykiem, kompozytorem i poetą. 10 lat temu zamieszkał w Berlinie i założył zespół Daniel Kahn & The Painted Bird, który określa się jako „mieszankę muzyki klezmerskiej, radykalnych piosenek jidysz i politycznego kabaretu punkowo-folkowego”. Jego twórczość znana jest w środowiskach żydowskich na całym świecie, występuje na festiwalach muzyki żydowskiej również w Polsce – w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie. Oprócz tematyki „tradycyjnych” trosk egzystencjalnych, śpiewa o czasach rozwoju Bundu, syjonistach, żydowskich robotnikach, socjalizmie i diasporze, po angielsku, rosyjsku i w jidysz.

„Jego twórczość znam od początku działalności. W zeszłym roku prowadziliśmy korespondencję odnośnie projektu okładki do nowej płyty (zajmuję się głównie grafiką użytkową), okazało się, że zamiast okładki, potrzebują wideo do jednej z nowych piosenek, postanowiłam więc spróbować. Wybrałam dość pracochłonną technikę, jaką jest animacja poklatkowa, a praca trwała ponad pół roku.” – mówi artystka.

Izabela Szumen to młoda artystka, której twórczość warto obserwować (http://izabelaszumen.blogspot.com), studentka Sztuki Nowych Mediów w Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, dzieląca swoje życie między Łomianki i Warszawę. Jest otwarta na nowe doświadczenia i inspiracje, eksperymentuje z grafiką i animacją przy wykorzystaniu technik medialnych i komputerowych.

Sylwia Maksim-Wójcicka

Love Lays Low - wideo artystki z Łomianek

Love Lays Low - wideo artystki z Łomianek

Love Lays Low - wideo artystki z Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *