www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Magdalena Wójcicka

Kandydatka na Radną Rady Powiatu WZ

Komitet wyborczy: KWW Inicjatywa Obywatelska „PRO CIVITAS”

Wiek: 66 lat
Wykształcenie: średnie ekonomiczne
Zawód wykonywany: Emerytka, wcześniej ekonomista

Kontakt dla wyborców: https://www.facebook.com/magdalena.wojcicka.77?fref=ts

Podstawowe informacja o kandydacie.
W Łomiankach mieszkam od urodzenia, tutaj uczyłam się, pracowałam zawodowo, tutaj pracuję społecznie na rzecz mieszkańców, starając się pomagać im zarówno w tych małych, jak i dużych sprawach. Przez wiele lat pracowałam w Zarządzie Osiedla Łomianki Stare, którego byłam Przewodniczącą. Wykonując obowiązki radnej w Powiecie, w latach 2010 – 2014, broniłam interesów Łomianek oraz reprezentowałam mieszkańców.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki powinny być nowoczesnym miejscem do życia, wykorzystującym możliwości rozwojowe, jakie dają fundusze europejskie, mądre zarządzanie oraz bezpośrednie sąsiedztwo ze stolicą. Powinny być też aktywnym, znaczącym członkiem wspólnoty gmin tworzących Powiat Warszawski Zachodni. Głos mieszkańców powinien być słuchany zarówno przez władze Gminy jak i Powiatu.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Z punktu widzenia Powiatu inwestycje ograniczają się do elementów związanych z bezpieczeństwem (w tym komunikacyjnym) oraz z edukacją na poziomie ponadgimnazjalnym. I w obu przypadkach niezbędna jest silna i partnerska współpraca Gminy i Powiatu. Ważne jest między innymi wykonanie sygnalizacji świetlnej w miejscach wzmożonego ruchu (np. na skrzyżowaniu ulicy Wiślanej z Rolniczą) oraz wybudowanie ronda ułatwiającego ruch na skrzyżowaniu ul.Zachodniej, Dolnej i Wiślanej.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Samorząd to przedstawiciele społeczności, wybrani przez tę społeczność do reprezentowania jej interesów, rozwijania wspólnoty lokalnej. Samorząd musi słuchać ludzi, nie może dzielić społeczności na lepszą i gorszą, powinien równo traktować organizacje społeczne, współpracować z osiedlami i zarządami osiedli. Burmistrz lub starosta musi znaleźć sposób na współpracę z radą, bo negowanie lub otwarte dyskredytowanie jej roli powoduje niepotrzebne konflikty.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkrenie dla swojego okręgu wyborczego?
W następnej kadencji zamierzam starać się o m.in. o budowę ronda Zachodnia-Wiślana-Dolna, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Wiślana – Rolnicza (przy boisku KS Łomianki), Rolnicza – Armii Poznań a także we współpracy z władzami Gminy będę zabiegać o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zwiększenie liczby policjantów pracujących w Łomiankach.

Ponadto:
Szanowni Państwo,
Osoby, które mnie znają wiedzą, że potrafię dotrzymać słowa, a rozpoczęte zadania staram się doprowadzić do końca. Na bieżąco uczestniczę w życiu mojego Osiedla i całych Łomianek. Obserwuję posiedzenia rady miejskiej i wielokrotnie zabieram głos w sprawach, które uważam za ważne.
Proszę o rozważenie możliwości oddania na mnie Waszego głosu. Reprezentowanie Państwa w Radzie Powiatu będzie dla mnie nie tylko zaszczytem ale przede wszystkim zobowiązaniem.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Dobrze

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Dobrze

Magdalena Wójcicka

Magdalena Wójcicka

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. mieszkaniec

  hehe pracę rady ocenić dobrze? tak jest! polać wódki!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Obserwator III

  Byłem na kilkunastu posiedzeniach obecnej rady. Wraz z upływającym czasem coraz trudniej na nich można było dostrzec burmistrza. Jeżeli się kiedyś odezwał to zaraz oddawał głos swym zaufanym, bo sam nie potrafił przekazać nawet najbardziej istotnych dla gminy spraw. Nigdy nie próbował podczas posiedzenia mediacji, nie próbował odpowiednio uargumentować swoich racji. A konflikt z radą wywoływany był w sposób dość perfidny. Zbyt późno np. dawano wnioski o zwieszenia budżetu i często bez żadnego uzasadnienia i podstawowych danych uzasadniające to zwiększenie. Tak było z płacami nauczycieli, tak było z dopłata do ośrodka zdrowie i domu kultury, który potem zamknięto bez żadnego finansowego uzasadnienia!
  Tak samo są perfidne są próby opluwania M.Wójcickiej i nie każdy to potrafi.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *