www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mała obwodnica = paraliż komunikacyjny

Jak wiadomo, Burmistrz Łomianek forsuje pomysł wybudowania tzw. „małej obwodnicy” biegnącej od ronda na ul. Brukowej, śladem ul. Kościelna Droga, ul. Rolniczą, ul. Wędkarską, następnie przez pola równolegle do ul. Rolniczej na zachód. Kończyć ma się ona na granicy naszej gminy z gminą Czosnów całkowicie w polu (do pobrania mapa).

Nie będzie to jednak ślepa ulica. W Studium Czosnowa, znajdujemy na polach dawnego PGR-u Łomna zaplanowane miasto, prawie wielkości Łomianek, ze strefami zabudowy jedno i wielorodzinnej (do pobrania studium). A tu dodatkowo uchwały Czosnowa.

Oczywistym jest, że gdy powstanie miasteczko w Łomnej, to tzw. „mała obwodnica” ułatwi sprzedaż lokali, a jego przyszli mieszkańcy dojeżdżając nią do Warszawy całkowicie zakorkują Łomianki. Czyżby działał lobbing deweloperów?

W internecie pojawiły się już pierwsze reklamy powstającego centrum handlowego.

Jest szansa, że w gminie Czosnów powstanie piękne miasto dzięki naszemu burmistrzowi, naszej radzie i naszym podatkom a wjazd do Warszawy z Łomianek będzie graniczył z cudem.

W załączonych materiałach znajdą Państwo korespondencję z dnia 22 lipca 2016 r, prowadzoną między gminą Czosnów, a firmą opracowującą tzw. koncepcję programowo przestrzenną „małej obwodnicy Łomianek”.
Wynika z niej, że na ponad pół roku przed tym jak Burmistrz Łomianek poprosił mieszkańców o wyrażenie opinii na temat pomysłu budowy obwodnicy, jej przebieg był już przedmiotem szczegółowych ustaleń prowadzonych między firmą projektującą obwodnicę, a gminą Czosnów.

W cytowanym wystąpieniu gmina Czosnów zwróciła się do firmy projektującej obwodnicę o „wpasowanie” jej w układ komunikacyjny Czosnowa, w sposób jaki wynika z jej potrzeb. Określał je załącznik mapowy do w/w korespondencji. Pokazuje on rozwiązania planistyczne zastosowane na terenach bezpośrednio przylegających do gminy Łomianki.

W odpowiedzi firma projektowa zaproponowała rozwiązanie komunikacyjne „wpasowujące” ujście drogi zbiorczej z terenów położonych w Czosnowie, a przeznaczonych m.in. pod zabudowę mieszkalną, wielorodzinną (bloki). W ten sposób zapewnione zostało połączenie tych terenów z układem komunikacyjnym Łomianek, a dalej z Warszawą!

Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo atrakcyjne dla tysięcy mieszkańców, którzy zasiedlą nowe ogromne osiedla Czosnowa oraz deweloperów, którzy osiedla te zbudują. Ułatwi ono dojazd tych osób do pracy w Warszawie, bo z pewnością nie znajdą jej na miejscu. Z tą samą pewnością można powiedzieć, że jest ono katastrofalne dla mieszkańców Łomianek. Rozważań na ten temat próżno jednak szukać w dokumentacji przedstawionej mieszkańcom Łomianek w trakcie konsultacji, które rozpoczęły się dopiero w marcu 2017 r.

W załączeniu ogłoszenie Burmistrza o rozpoczęciu konsultacji, które zaplanowano na 2-10 marca 2017 r. Konsultacje te jak pamiętamy miały charakter fasadowy, służący popularyzacji z góry ustalonej tezy o konieczności budowy obwodnicy.

Eliza
kialaeli@gmail.com


Załączone dokumenty:
Pismo – Czosnów -> projektant..pdf
Ogłoszenie o konsultacjach..pdf

Mała obwodnica = paraliż komunikacyjny

Mała obwodnica = paraliż komunikacyjny

Mała obwodnica = paraliż komunikacyjny

Mała obwodnica = paraliż komunikacyjny

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

22 komentarze

  1. Mila

    Lobbing deweloperów rzeczywiście bardzo skuteczny. Ciekawe dlaczego aż tak bardzo?

    0
    0
    Odpowiedz
  2. igor

    Plan poszerzenia ul. Rolniczej we wsi Dziekanów Polski to najdziwniejszy pomysł budowania planowanej obwodnicy przez środek ruchliwej, wąskiej ulicy w centrum gęsto zabudowanej wsi .Władze Gminy/ o ile RADA zatwierdzi propozycje 3 planów; sołectwa i planu Pn-Wschód i Pn-Zachód /dążą do zniszczenia centrum wsi Dziekanów Polski poprzez planowane poszerzenie na odc.1,3 km ul. Rolniczej z 11 do 20 m i skierowanie planowanej obwodnicy Łomianek przez środek tej wsi.
    W dniu 16.10.2017r w gminie Łomianki wyłożono o 15 ,00 Plan Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Północnej Części Sołectwa Dziekanów Polski . Jest to teren chroniony czterema programami ochrony środowiska w tym również Natura 2000 a położony pomiędzy wąską/11 m/ ul Rolniczą a Jeziorem Dziekanowskim a następnie wałem Wisły. Konsultacje w sprawie planu odbyły się już 19.10.17r o godz.16 ,00 tak szybko i o takiej godzinie /3 dnia po wyłożeniu/aby zbyt dużo osób nie dowiedziało się za szybko co jest w planie. Plany Dziekanów Polski –PN-WSCHÓD i PN-ZACHÓD /od ul Rolniczej do trasy S7/ były konsultowane 16.11 o godz..15,oo.Nie udało się sołtysowi i mieszkańcom uzyskać przesunięcia godziny konsultacji na 18,00.Konsultacje te o 17,oo v-ce burmistrz zakończył bez odpowiedzi na pytania dotyczące poszerzenia ul. Rolniczej.
    Wieloletni ogromny sprzeciwu mieszkańców wsi Dziekanów Polski ,którzy nie zgadzają się na wprowadzenie środkiem wsi tj do ul. Rolniczej /Z/ całego ruchu drogowego z planowanej o szer.20 m obwodnicy Łomianek nic nie dał .W wyłożonych w/w planach ponownie założono przebieg ruchu na odcinku 1,3 km /od ul. Wiklinowej do ul. Wędkarskiej /przez środek wsi a dodatkowo zaplanowano także poszerzenie ulicy Rolniczej o 8-9 m do 20m. Jak tak będzie w planach to na ich realizację nie będziemy pewno długo czekać wbrew wszelkim zapewnieniom władz.
    Ulica Rolnicza/jest to droga powiatowa Łomianki-Czosnów / we wsi Dziekanów Polski ma 11 do 12m szerokości a plany przewidują jej poszerzenie po 4 m z każdej strony ,chociaż wiele domów stoi w odległości 1 do 4 m od tej ulicy. Będą w przyszłości wyburzenia jak przystąpią do realizacji tych planów a poprzesuwane siatki ogrodzeń będą w oknach wielu domów wzdłuż ulicy. Stare domy nie wytrzymają takiego ruchu bo prawie wszystkie znajdują się w nieprzekraczalnej linii zabudowy.
    Wbrew swoim słowom i zapewnieniom w czasie licznych konsultacji , że nie jest planowana żadna przebudowa ul. Rolniczej od ul. Wiklinowej do ul. Wędkarskiej w związku z planowaną budową 2 nitek o szer. 20 m obwodnicy przez wieś na odcinku 1,3 km obecnie v-ce burmistrz zakłada poprzez wyłożenie takiego a nie innego planu przebudowy ul Rolniczej wyburzenia.
    Aż ponad 30 domów we wsi po jednej stronie ulicy stoi wg tego planu w strefie nieprzekraczalnej 10 m linii zabudowy a po drugiej dodatkowo jeszcze ponad 14 domów stoi w strefie nieprzekraczalnej 8 m linii zabudowy. Wyburzeniu może ulec ponad 10 domów. Cala wieś znajdzie się w centrum ruchliwej ulicy tak ,że wyjazd z posesji będzie niemożliwy. O hałasie ,smrodzie i spalinach boimy się nawet myśleć..
    Zła gospodarka ziemią i błędne decyzje w gminie Łomianki od 10 lat spowodowały ,że planowana w /g Studium 2002r i 2006 .r pierwotna trasa tzw obwodnicy Łomianek omijająca ul. Rolniczą we wsi Dziekanów Polski została zabudowana .Wydano WZ na budowę domów na terenie planowanej w tym rejonie trasy i pobudowano tam ‘ piękny i z dobrymi drogami’ Dziekanów Bajkowy.
    Burmistrz twierdzi ,że wyłożony plan jest zgodny ze Studium z 2015r ,które na siłę w związku z zabudowaniem terenów wtedy zmieniono mimo licznych sprzeciwów mieszkańców. Studium nie określa jednak szerokości ulicy ale i nie zakłada poszerzenia ul. Rolniczej kosztem wyburzeń domów , nie zakłada też ,że ta nowa trasa będzie tak szeroka. Trasa ta wg naszej wiedzy głównie ma służyć do obsługi mieszkańców z gminy Czosnów w związku z planowaną tam budową domów Trasa planowanej obwodnicy zakorkuje dodatkowo i tak zakorkowane Łomianki wprowadzając więcej samochodów do miasta z gminy Czosnów niż obecnie jest w mieście Łomianki. Co jest tym bardziej groźne z uwagi na to iż nie wiadomo kiedy ruszy rozbudowa S7 z planowanymi węzłami w naszej gminie a ewentualne szybsze wybudowanie obwodnicy skutkować będzie napływem samochodów po tej trasie do Łomianek i całkowite zakorkowanie miasta.

    0
    0
    Odpowiedz
  3. Śliwa

    Czy ta sprawa ma coś wspólnego z wyrzuceniem radnego Salwowskiego z towarzystwa radnych popierających burmistrza Rusieckiego i Dąbrowskiego? Czy radny Salwowski wstawił się za mieszkańcami swojego okręgu i dlatego go wyrzucili?
    Nie wygląda to czysto.

    0
    0
    Odpowiedz
  4. GrubaKas(i)a

    Oczywiste jest, że ktoś forsuje rozwiązanie dla grubej kasy. Widać sprawa dogadana była już rok temu. Tzw fikcyjne „konsultacje” mają na papierze zalegalizować te działania. A i tak zrobią wszystko po swojemu z pominięciem zgód wszelakich instytucji. Mogą np. wyremontować drogę tak jak chcieli zrobić to z ul. Grzybową. Mogą umniejszyć rangę inwestycji tak jak zrobili to w przypadku stadionu, obecnie nazywanego pełnowymiarowym boiskiem. A na końcu jest zawsze duża kasa. W tym przypadku z pewnością bardzo duża. Gdzie jest w tym wszystkim mieszkaniec? WHO CARES?!!

    0
    0
    Odpowiedz
  5. Olek

    Każdą głupote można napisać.

    Na wysokości Wędkarskiej powstaje wielki węzeł Sadowa (przy S7 jest już wydana decyzja środowiskowa) i jakoś trzeba do niego dojechać. To dobrze, że burmistrz zmienia układ drogowy. Bo za chwile do węzła nie będzie dojazdu a Rolnicza już jest nieprzejezdna. Jak wybudują węzeł Sadowa to dopiero byłby krzyk, że prowadzi w pola i nie ma gdzie wyjechać i co to za burmistrz, że nie zaplanował.

    A z tego co mówił wójt Czosnowa to Irlandczycy zrezygnowali z budowy osiedla tylko ma być część handlowa. I tyle w tym wszystkim prawdy.

    Co do byłego już radnego to nie ma co dyskutować, „bo rodzina jest najważniejsza.” A gdzie interes publiczny?

    0
    0
    Odpowiedz
  6. Dobi

    „Irlandczycy się wycofali”

    Ale w studium Czosnowa miasto jest: http://czosnow.bip.org.pl/pliki/ugczosnow/studium_czosnow_kierunki_20000_uchwalony_zal2.pdf

    Ale Czosnów odralnia grunty i łączy swoje miasto z obwodnicą http://www.lomianki.info/moje_lomianki/dokumenty/2017_11_29_1511964487.pdf

    Ale po co Łomiankom szosa kończąca się w polu? Do zbioru ziemniaków?

    ” Ma być tyko część handlowa”. Tere fere. Jeśli planują 1000 miejsc parkingowych, to znaczy, że przetoczy się przez Łomianki 2000-3000 samochodów w te i wewte. A to dopiero to pierwsza jaskółka.

    0
    0
    Odpowiedz
  7. asia

    oj Olek dlaczego nie zadajesz pytania gdzie były władze gminy jak zabudowywały planowaną/od 2002r/ trasę obwodnicy biegnącą wtedy przez pola obecnego Dziekanowa Bajkowego ??? Dlaczego wtedy burmistrz nie zastanawiał się jaką drogą dojadą do węzłów S7 skoro pozwala stawiać tam domy /wydaje WZ/ .Najłatwiej powiedzieć ,że to dobrze o nowym układzie dróg jak się nie mieszka we wsi której centrum chcą wyburzyć i to tylko dlatego ze nie pomyślały władze w 2015 w trakcie zmiany Studium o zaplanowaniu alternatywnej drogi przez pola.Wtedy jeszcze było dużo wolnych terenów do zaplanowania innej drogi obwodnicy .Nikt kto ma choć trochę wyobraźni nie planuje obwodnicy przez centrum wsi no oczywiści za wyjątkiem naszych nieomylnych władz.

    0
    0
    Odpowiedz
  8. RENATA

    STADION SIĘ NIE PODOBA, OBWODNICA SIE NIE PODOBA, MURAL SIE NIE PODOBA, POSŁANKA PRAWA I SPRAWIEDLOWOŚCI SIĘ NIE PODOBA?
    WSZYSTKO CO ROBI DLA NASZEGO MIASTA PAN BURMISTRZ DĄBROWSKI SIE NIE PODOBA. A PAN BURMISTRZ JEST NAJWSPANIALSZYM BURMISTREZM JAKIEGO SOBIE MOGĄ ŁOMIANKI WYMAŻYĆ.
    DLATEGO PRZESTAŃCIE PISAĆ KOMENTARZE ŹLE MÓWIĄCE O NASZYM BURMISTRZU BO TO NIE JEST NIKOMU POTRZEBNE. POWINNIŚMY PANA CHWALIĆ I PISAĆ BO DOBRZE ROBI

    0
    0
    Odpowiedz
  9. Dobi

    Szanowna Renato. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, Pani również. Ja lubię i szanuję Pana burmistrza Tomasza Dąbrowskiego ale nie podoba mi się pomysł obwodnicy. Nikt tu nie pisał o stadionie, muralu i posłance. A tak nawiasem,dla wyjaśnienia, to praktyczną władze w Łomiankach trzyma moim zdaniem vice burmistrz Rusiecki.

    0
    0
    Odpowiedz
  10. egg

    Gdzieś drogi muszą być, skoro są domy. Narzekamy na brak dróg i jednocześnie ich nie chcemy blisko swoich domów…Typowo polskie myślenie…Droga tak, ale daleko od mojego domu…czyli gdzie? w powietrzu. Pomysł ulicy Kościelna Droga nie jest nowy, tylko po prostu burmistrz Dąbrowski postanowił go wcielić w życie żeby ułatwić komunikację mieszkańcom Łomianek…ciekawe jakie lobby chce znowu blokować modernizację Łomianek? Komu na tym zależy, żeby Kościelna Droga – obecna tonęła w błocie, żeby w końcu oprócz Warszawskiej zakorkowała się na amen Rolnicza etc…
    Ulica Kościelna Droga jest potrzebna mieszkańcom Łomianek. Natomiast w Czosnowie nie powstanie żadne wielkie osiedle firma kinglet zdaje się odsprzedała część swoich gruntów i ma tam obecnie powstać centrum handlowe więc nie straszcie… Widać mocne lobby piewców dróg piaskowych tak jak swego czasu ludzie bali się elektryfikacji i rozwoju kolei tak teraz niektórzy straszą asfaltową ulicą Kościelna Droga…ehhh

    0
    0
    Odpowiedz
  11. paranoja

    Do #egg A moze by tak mądralo zamiast budować drogi szybkiego ruchu przez Łomianki i małą wieś, lobbować za powstaniem trasy S7!!! Dlaczego burmistrz przez 8 lat palcem nie kiwnął? Dlaczego uzgadnia przebieg p projekt drogi przez Dziekanów z Czosnowem?
    Kto blokuje rozwój Łomianek a wspiera Czosnów? Co za lobby za tym stoi, żeby nasza gmina i cała wieś poprzecinana była drogami a w Czosnowie inwestycje idą jak ta lala? Kto i za ile to przepchnął, pytam się? Ile to kosztowało? Dlaczego naszym kosztem? Przecież i tak spotkamy się w wąskim gardle w Burakowie!

    0
    0
    Odpowiedz
  12. egg

    do paranoja:
    Te mądrala, po pierwsze ulica Kościelna Droga nie będzie drogą szybkiego ruchu.
    Po drugie pytanie jest inne: Co zrobili poprzedni burmsitrzowie?
    Kto w 2011r brał udział w oprotestowaniu decyzji środowiskowej dla budowy trasy S-7 skrajem puszczy? Czy to aby nie był ówczesny działać platformy obywatelskiej i dzisiejszy radny miejski z jej ramienia Wojciech Berger?
    Czy to właśnie dzięki temu, że kilku osobom udało się niestety uwalić decyzję srodowiskową nie mamy teraz tej trasy?

    Mądraliński, nie łącz budowy S-7, której inwestorem jest GDDKiA z drogą budową drogi gminnej – ulicą Kościelna Droga.

    Co za lobby stoi za tym, żeby nie było trasy S-7 skrajem puszczy?
    Co za lobby chciało tzw udrożnienia ulicy Kolejowej, co łączy się z wyburzeniami kilkudziesięciu budynków. Przypominam,że to ulica Kolejowa przebiega przez niemalże środek Łomianek….

    Dlaczego naszym kosztem kilka osób oprotestowało decyzję środowiskową dla trasy S-7 i tym samym przesunęło jej realizację na bliżej nie określony czas…?
    Co do dróg, to gdzieś one muszą być wszak już teraz w rodzinach są po 2 a nie rzadko 3 i więcej samochody i one którędyś muszą jeździć, tak samo jak muszą powstawać szkoły i przedszkola, co teraz właśnie się czyni

    0
    0
    Odpowiedz
  13. Anka

    Ranato – wymarzyć rz piszemy, ile dostajesz kasy za wpis pochwalny ?

    0
    0
    Odpowiedz
  14. paranoja

    A co burmistrz zrobił w sprawie S7 od 2011? Tańce na dechach organizował? No, ale dziś Lomianki Razem zaczynają działać!! W sprawie S7 wiec robią w ICDS. Za rok wybory :))))
    Od 2011 r. minęło 6 lat, a nasz burmistrzunio tylko wieńce składa, rączki posłanki całuje, oczy ku górze wznosi. Żal na to patrzeć. Przestańcie wreszcie patrzeć w przeszłość, żyjemy tu i teraz, czas leci, a my w korkach stoimy, zeby wyjechać z Łomianek do Warszawy, a wy budujecie obwodnicę przez pola w Dziekanowie?

    0
    0
    Odpowiedz
  15. Obserwator III

    To jest ukrywanie problemu. Obecnie Łomianki nie maja problemu z budową jakichkolwiek dróg na ternie Dziekanowa! Korki na Rolniczej tworzą mieszkańcy Czosnowa, nie Łomianek i tylko zwężenie i utrudnienie dróg na wjeździe z tego kierunku może nas chronić przed dalszym pogarszaniem się sytuacji. A Czosnów i dalsza okolica rozwija się zbyt szybko rozwija i domy rośną jak grzyby. Jest oczywiste, że sąsiedzi oraz powiaty, a może i województwo winno, co najmniej partycypować w kosztach takich inwestycji w Łomiankach! Ba pytanie, dlaczego i po co ta droga dla Czosnowa i dalej położonych gmin ma iść tedy a nie ekspresówką S7? To powinny być drogi kończące się w węźle Sadowa i wcześniej. A Kościelna Droga to ciąg lokalny. Mozę być nawet wielo pasmowy, ale lokalny!. Na przejazdy sąsiedzkie wystarczy obecna Rolnicza. Projektowana Kościelna Droga nie może i nie powinna służyć, jako objazd Kolejowej czy ekspresówki S7. To powinna być Łomiankowska droga wewnętrzna! Szybki rozwój gmin przejeżdżających do Warszawy przez Łomianki nie napawa optymizmem. Nikt nad tym nie panuje i a władze gminy z całym spokojem projektują przerzut samochodów równoległa drogą do obecnej drogi S7, kończący się na zakorkowanym obecnie odcinku Kolejowej w Łomiankach. Niszczy się przy tym przepustowość i tak ledwie dyszącego ronda pod wiaduktem na Brukowej i grożąc totalną blokadą Warszawskiej. Taka droga winna kończyć się gdzieś w Warszawie, nie w gminie!
    Kolejne pytanie, kto wygra, czy ekspresówka czy narastający ruch, który zatka również ekspresówka i obwodnicę autostradową Warszawy, która już się zatyka. Dążenie władz gminy wskazuje aż nadto wymownie, że przewidują ten wysoce niekorzystny rozwój sytuacji na ekspresówce i jej zakorkowania i z bliżej nieznanych powodów działają na niekorzyść mieszkańców gminy! Bo inne wytłumaczenie budowy ciągu Kościelnej Drogi trudno znaleźć no chyba, że ktoś jest uparty jak osioł i choć potrafi dowolnie zmieniać palny miejscowe w tym jednym przypadku uparł się i nie ustąpi. A władze gminy nie myślą rozmawiać z władzami Warszawy o udrożnieniu Kolejowej i Pułkowej!

    0
    0
    Odpowiedz
  16. Prawo ...

    Kto dostał dużą kasę za zaplanowanie i budowę MAŁEJ OBWODNICY

    ŁOMIANEK – przez Dziekanów ???

    Ten kto jej tak żarliwie broni – czy każdy o tym wie,to może

    się dowie?

    0
    0
    Odpowiedz
  17. Marek

    Nie łapię jednego . Jak trzeba walczyć o obwodnicę dla Łomianek nasze władze wkładają głowę w piasek , jak trzeba budować obwodnicę dla inwestycji sąsiedniej gminy nasza władza gotowa jest wyburzać domy i ogrodzenia w Dziekanowie nie patrząc na to co maja do powiedzenia mieszkańcy . Co daje mała obwodnica ?! – nic . Będzie to droga dla gminy Czosnów wprowadzająca kilka tysięcy samochodów w Łomianki . Niestety wylotówka z Łomianek dalej jest ta sama . Proszę pamiętać ze jest klepnięta rozbudowa 7 na odcinku Kiełpin – Czosnów . Spododuje to budowę dwóch ekspresówek obok siebie.

    0
    0
    Odpowiedz
  18. AREK

    O co chodzi ??? Kilka tysięcy ludzi mówi władzą NIE a oni już mają klepnięte plany . Pewne osoby w gminie zapomniały że służą mieszkańcom a nie własnym interesom . Na zachodzi jeżeli wladza tak by traktowała swoich wyborców momentalnie zostali by odsunięci od pełnienia obowiązków publicznych .

    0
    0
    Odpowiedz
  19. telek

    Jak burmistrz Sokołowski chciał zbudować tę obwodnicę, wtedy przez puste pola i łąki, to pan Rusiecki protestował że nigdy na to nie pozwoli. I mielibyśmy bezpośredni wlot na Kolejową, wtedy obwodnica by była prawdziwym skarbem dla Łomianek. A teraz cytując panią Rroszkowską to tylko proteza. GDYBY NIE PROTESTY PANA RUSIECKIEGO to gmina już dawno byłaby uporządkowana a Kościelna Droga wybudowana. http://www.lomianki.info/document.php?did=241

    0
    0
    Odpowiedz
  20. Obserwator III

    1. Jeżeli to droga dla Łomianek, to, dlaczego rozpoczyna się od granicy z Czosnowem i po co modernizacja fragmentu Rolniczej, w Kiełpinie zamiast przekierować z tamtego rejonu ruchu na skrzyżowania z S7 przy ulicy Turystycznej i przy ul Graniczka?
    2. Jak ten ruch z Kościelnej Drogi skanalizować w rejonie obecnej Warszawskiej i Brukowej? Ile kolejnych wiaduktów trzeba zbudować i za czyje pieniądze i kiedy Łomianki będzie stać na to?
    3. Jeżeli nie zrobimy takich inwestycji, a wprowadzimy ruch z Kościelnej Drogi to czy nie grozi nam totalny korek na obecnej Warszawskiej. Pomijam już korek na Kolejowej, którego bez władz Warszawy nie zlikwidujemy a w którym od lat beznadziejnie tkwimy!
    4. Jeżeli ruch dla Łomianek, to ile pasm ruchu ulica faktycznie potrzebuje, jeżeli obecna Warszawska wystarcza? Czy projekt nie przesadza z tą droga zbiorczą, a jeżeli faktycznie ma być zbiorcza to, dla kogo?
    5. Jaką wielkość ruchu przewiduje się na tej drodze i to jest pytanie podstawowe?
    Trzeba pamiętać, że obecnie do ruchu z Łomianek wystarcza obecna S-7 i Warszawska. Nie chodzi o marzenia tyko o ruch, jaki wytrzymuje obecna E7 w wynoszący do 60 tys. pojazdów na dobę, z czego na Łomianki nie przypada więcej niż 15-20 tys. pojazdów na dobę. Na E7 wystarczają do tego TYLKO PO DWA PASY RUCHU W KAŻDA STRONĘ, A W ŁOMIANKACH ILE PASÓW? Nie wydaje się Wam dziwne to, że władcy gminy świadomie wprowadzili Was w błąd nie podając tych podstawowych danych niezbędnych do faktycznej oceny sławetnej drogi zbiorczej? Zalewaj ans słowotokiem, a nie odpowiadaj na podstawowe pytanie jaki pozom ruchu ma być na tej ulicy i w jaki sposób ich przewidywania się spełnią i jak z niej wyjedziemy w okolicy Kolejowej.
    6. Pytanie, po co, po to by ukryć prawdę o megalomani i tworzeniu niepotrzebnych dla nikogo bytów, a zwłaszcza niezwykle kosztownych zabawek przez burmistrza?

    0
    0
    Odpowiedz
  21. urbanista

    plus za kolejną drogą „odciążającą” Warszawska,
    minus za przesunięcie problemu na rondo Majdańskiego (Brukowa i Warszawska) o określonej przepustowości i dalej na skrzyżowanie z Kolejową znowu o określonej przepustowości.

    minus za przecięcie Parku (jez. Fabryczne) w przypadku którego podjęto próbę rewitalizacji – świetny pomysł – miliony na odpoczynek dla mieszkańców (wizualizacja prezentowała leżaczki) w zaciszu „Małej obwodnicy”

    no i dodatkowo jak już powstało osiedle w Łom. dolnych (Ronson) to rozumiem teraz zostaje podjęta próba przecięcia go w połowie? Bezsensu. Łomianki mają w tym temacie praktykę (ul. Kolejowa)i chyba dobrze na tym nie wyszły. Będzie to ze szkodą dla budowy „wspólnotowości” mieszkańców.

    0
    0
    Odpowiedz
  22. urbanista#2

    Rozumiem że powstają plany, tylko szkoda, że plany nie podlegają pewnej aktualizacji, właśnie w ramach konsultacji społecznych.

    gdybym miał coś do gadania napierałbym na przyspieszenie budowy S7 – dojazd do Warszawy jest największym problemem,

    a za oszczędzone pieniądze (z małej obwodnicy) naciskałbym na dodatkowy wyjazd na trasę (nie tylko w okolicy kiełpina), czyli 2 wjazdy Łomianki północ i Łomianki południe.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *