www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mamy w Łomiankach szachowy talent!

W tegorocznej edycji szachowych Mistrzostw Polski w Szczyrku do lat siedmiu wysokie, czwarte miejsce na 132 zawodników zajął Radek Ptak z Klubu Szachowego Domu Kultury w Łomiankach.

Sukces ten możliwy był dzięki rodzinnym tradycjom kultywowanym przez głowę – pana Piotra, zaangażowniu grupki pasjonatów królewskiej gry oraz pomocy Domu Kultury, który rok temu zatrudnił znakomitego trenera Sławomira Liberadzkiego. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Radek uplasował się na najlepszym miejscu spośród zawodników województwa to sukces jest jeszcze większy bowiem w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach szkolenie szachowe dzieci ma o wiele dłuższe i bardziej profesjonalne tradycje.

Szachy w Łomiankach (jak do tej pory) to w zasadzie kilka osób z panem Zbyszkiem Olczakiem na czele, choć trzeba zauważyć, że zainteresowanie szachami ciągle u nas rośnie.

W przypadku Radka zaplecze w postaci ojca grającego na bardzo wysokim poziomie amatorskim, braci (13-to letni Ryszard i 9-cio letni Jurek) startujących także w turniejach szachowych z niezłymi wynikami pozwala przypuszczać, że tym razem „para nie pójdzie w gwizdek” i młody mistrz rozwinie skrzydła na miarę swojego talentu.

Może pojawią się też inne dzieci, które pójdą w ślady Radka, wszak nie ma nic ważniejszego niż środowisko: wzajemna motywacja, wymiana doświadczeń, konkurencja i tzw. fan czyli wspólna zabawa 🙂

Stanisław Bokowy

Zajęcia Klubu Szachowego odbywają się
w Domu Kultury w Łomiankach w czwartki o godz. 17.00-19.00.
Opłata miesięczna za udział w zajęciach wynosi 45 zł.

Mamy w Łomiankach szachowy talent!

Mamy w Łomiankach szachowy talent!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *