www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Marcin Słupeczański

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 5: Łomianki – osiedle Dąbrowa Zachodnia, Łomianki – osiedle Równoległa
Komitet wyborczy: Komitet Wyborczy Wyborców Dialog Zmieni Łomianki

Wiek: 50 lat
Wykształcenie: Wyższe
Zawód wykonywany: architekt

Kontakt dla wyborców: miks0@poczta.onet.pl

Podstawowe informacja o kandydacie.
Mieszkam 25 lat w Łomiankach – Dąbrowie Zachodniej. Studiowałem na Politechnice Warszawskiej na wydziale architektury oraz w ramach wymiany w Detroit University. Jestem autorem wielu realizacji, domów prywatnych, osiedli, osiedli wielorodzinnych, biurowców, hoteli i obiektów przemysłowych.
Żonaty, 3 dorosłych dzieci. Miałem możliwość w 2007 roku zaproponować studium rozwoju zabudowy uzupełniającej i centrum Łomianek. Chciałbym pomóc w tworzeniu mądrych planów miejscowych.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Powinny zachować pierwotny charakter podmiejskiej miejscowości z zabudowa jednorodzinną. Powinno posiadać rynek, jeden budynek miejski.
Należy rozbudować część kulturalną – stworzyć miejsce na wystawy oraz małe kino. Należy zwiększyć nacisk na spojenie obu części rozciętego miasta przez trasę E7 oraz dobre połączenie z puszczą – aktywny wypoczynek dla mieszkańców.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Szybki bus pas do metra Młociny. Należy wykorzystać parking cmentarza Północnego (używany 2 dni w roku – reszta czasu stoi pusty)jako miejsce dla zostawienia samochodu i przesiadki w komunikację miejską. Dokończenie kanalizacji i wodociągów, drogi rowerowe, chodniki.
Udrożnienie naszych Jeziorek. W dalszej przyszłości budowa Centrum miasta.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Samorząd jest przedstawicielem woli mieszkańców. Stosunki Rada- Burmistrz powinny być normalne. Rada uchwala, Burmistrz wykonuje.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Dołączyć do budowy kanalizacji ulicę Ofiar Katynia. Dokończyć oświetlenie ulic i budowy chodników i dróg rowerowych.
Ulica zachodnia (na odcinku Wiślana-Wiosenna) jako miejsce aktywnego wypoczynku. Przebicie ulicy Sierakowskiej przez trasę – podobnie jak Wiosennej – była przejezdna ale niby spowalniała ruch. Samochody i tak stoją na trasie – tyle, że MY nie możemy przejechać. W końcu to NASZE miasto.

Ponadto:
Należy dokończyć budowę ICDS, mało kto wie że nie wybudowano jednego skrzydła szkoły podstawowej. Byłaby to najtańsza z możliwych szkoła. Jest przecież kotłownia, stołówka, sala gimnastyczna i basen…
Należy wszystkich rządzących obecnie wymienić – nie potrafili się dogadać, zapomnieli po co tam są. Niektórzy stracili świeże spojrzenie – radnymi są za długo to nie zawód a służba…

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

Marcin Słupeczański

Marcin Słupeczański

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *