www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Marek Napiórkowski Quartet

Marek Napiórkowski tym razem wystąpi w Jazz Cafe z wyjątkowym gościem – Gregoire Maret, który brał udział w nagraniu płyty „Wolno”. Ten światowej klasy wirtuoz harmonijki ustnej współpracował m.in. z Cassandrą Wilson, Marcusem Millerem, Mino Cinelu, czy Pat Metheny Group (z którym zdobył nagrodę Grammy!). Cechuje go duża ekspresyjność oraz nieczęsta umiejętność znalezienia swojego miejsca na scenie wśród najrozmaitszych muzyków, a tym samym – także w przeróżnych stylach muzycznych.

Marek Napiórkowski, to gitarzysta (a także aranżer i kompozytor), którego cechą charakterystyczną jest niezwykła lekkość z jaką potrafi przenieść słuchacza w świat gitarowych dźwięków. Bezpretensjonalność jego muzyki stanowi również o niebywałym wyczuciu dobrego smaku, a co za tym idzie o wysokich walorach artystycznych jego twórczości.

Wieczór w Jazz Cafe wypełniony zostanie kompozycjami z obu autorskich płyt – „Nap” i „Wolno”, które opowiadają historie różne w swojej formie i charakterze. Na scenie obu muzyków wspierać będą wybitni instrumentaliści doskonale znani na jazzowej scenie: Michał Tokaj, Robert Kubiszyn i Michał Miśkiewicz.

Album „Wolno”, którego częścią stał się także Gregoire Maret, został doceniony zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Był on nominowany do nagrody Fryderyka 2008 w kategorii Jazzowy Album Roku – sam autor otrzymał także nominację w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. Album ten osiągnął także status złotej płyty.

Koncert odbędzie się 20.08.2008 r. (środa) o godzinie 20.00.
Bilety w cenie 50pln do nabycia w Jazz Cafe ul. Warszawska 69, tel. (022) 751 41 12.

źródło: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

Marek Napiórkowski Quartet

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *