www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Maria Antonina czy Jackie Kennedy?

No i mamy karnawał – czas zabaw, imprez – tych większych i mniejszych. Każdaz nas – co zupełnei oczywiste – chce ubrać się jak najlepiej. Mamy wybór – w sklepachz ciuchami – szał, a dla mnie najlepszy czas na to, żeby się poprzyglądać sklepowejofercie od strony kroju, koloru, jakości tkanin i wykonania.

Nasuwa mi się tylko jeden wniosek – jest jak zwykle. W dalszym ciągu króluje poliesterz wiskozą i elastanem, tkaniny śliskie, sztywne i migotliwe, no i ta wszechobecnasztuczność. Na sam widok tych sukienek jest mi zimno! Do zakupu nie zachęca teżkrój. Jakieś marszczenia, zakładki, cekinki i kokardki – tyle, że bez ładu i składu.Dlaczego w masowym krawiectwie hasło „elegancja” przestało cokolwiek znaczyć?Czy rzeczywiście gust się tak bardzo zmienił (a może wypaczył?), że kreując stosunekilości (tkaniny) do jakości (ubioru i jego odbioru wizualnego) wzorem do naśladowania– mam nieodparte wrażenie – jest raczej postać Marii Antoniny niż JackieKennedy?

Otóż z licznych rozmów, jakie miałam przyjemność przeprowadzić w ramach badańrynkowych niezbędnych dla mojego przedsięwzięcia, okazuje się, że odpowiedź jestnegatywna na oba powyższe pytania. Gust się nie ujednolicił, co sugerowałaby ofertasklepowa. Dalej jest liczna grupa odbiorców (odbiorczyń właściwie), która ceni sobiei preferuje prostotę, funkcjonalność i szeroko pojętą dobrą jakość ubioru – ma byćwygodnie, ciepło jesienią i zimą albo przyjemnie chłodniej latem i ma to być strójw miarę uniwersalny, czyli zwycięża dewiza, którą sobie postawiłam za cel przy tworzeniunowych kolekcji.

Od lat obserwuję też pewien paradoks, który potwierdza moją ocenę obecnej sytuacjina rynku odzieżowym. W różnego rodzaju rankingach modowych zwyciężają panie– często od lat te same, które noszą kreacje … proste, eleganckie i nie mające nicwspólnego z wzorami dominującymi w masowej sprzedaży.

A zatem jak to jest naprawdę z tym byciem modnym? Myślę, że to dobre pytanie nietylko na początek Nowego Roku.

Agnieszka Dachterska
www.manufakturamody.pl

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO – 1/2011

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *